Zavrieť

Porady

Asistent učiteľa v MŠ

Dobrý deň. Prosím Vás, poraďte, ako postupovať v prípade, že máme v MŠ individuálne začlenené dieťa a zo strany starostu je ochota financovať asistenta učiteľa. Aký je postup. Môže starosta vyhlásiť voľné miesto na túto pozíciu? A čo sa týka kvalifikačných predpokladov. Stačí, ak má vzdelanie učiteľstvo pre materské školy?V zákone som nenašla, že musí mať špeciálnu pedagogiku. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ninla je offline (nepripojený) ninla

    ninla
    Dobrý deň. Prosím Vás o podobnú radu ako pisateľka Fany. Čo všetko môže podľa zákona asistent učiteľa vykonávať? Aké musí mať vzdelanie? Môže vypomôcť aj s učením, zastupovaním chybajucej kolegyne? Ďakujem

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    ninla Pozri príspevok
    Dobrý deň. Prosím Vás o podobnú radu ako pisateľka Fany. Čo všetko môže podľa zákona asistent učiteľa vykonávať? Aké musí mať vzdelanie? Môže vypomôcť aj s učením, zastupovaním chybajucej kolegyne? Ďakujem
    Kvalifikačné požiadavky nájdeš vo vyhláške 437/2009, zastupovať učiteľku, teda učiť samostane nemôže pokiaľ nemá vzdelanie VŠ II. stupňa.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Fany1000 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Prosím Vás, poraďte, ako postupovať v prípade, že máme v MŠ individuálne začlenené dieťa a zo strany starostu je ochota financovať asistenta učiteľa. Aký je postup. Môže starosta vyhlásiť voľné miesto na túto pozíciu?Ano A čo sa týka kvalifikačných predpokladov. Stačí, ak má vzdelanie učiteľstvo pre materské školy?V zákone som nenašla, že musí mať špeciálnu pedagogiku. Ďakujem.
    stačí aj stredoškolské vzdelanie pedagogického smeru. Asistent učiteľa nepotrebuje špecpedku.



    Odpoveď v texte.

    Fany1000 je offline (nepripojený) Fany1000

    Fany1000
    Ďakujem, veľmi ste mi pomohli. Zajtra máme jednanie, už teraz mám z toho strach. Ešte raz vďaka.

    Asistent učiteľa v MŠ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.