Zavrieť

Porady

priehradový väzník (klincovaný)

Ahojte...
Budem mať projekt na bungalov 17,5*9m nosné steny len vonkajšie a budem tam mať klincovaný väzník.
Má s touto strechou niekto skusenosti pripadne máte takú strechu?
Je lacnejšia ako obyč. krov?
Vo fy mi všade povedali že je to lacnejšie a lepšie nakoľko je možný veľký rozostup nosných stien.
Chcel by som aspon kúsok na streche aby som sa tam dostal a vyhodil nejaké krabice a iné veci.
V obyvačke nechcem strop. Dá sa to spraviť? Ja myslím že hej.

Píšte skúsenosti s touto strechou.

ĎAKUJEM

Pridávam aj link projektu (svojho).
http://www.porada.sk/t125475-p2-poke...-bungalov.html
Naposledy upravil Snoophy : 27.01.10 at 07:50 Dôvod: pridanie foto
Usporiadat
Snoophy Snoophy

Snoophy je offline (nepripojený) Snoophy

Namalovaný mám klincovaný väzník v PD ale mám tam aj statické výpočty na krov. Bude im to stačiť pri kolaudácií???
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

kolaudacia by ta nemala trapit
trapit by ta malo aby ti to nepadlo cele na hlavu.... na kolaudaciu ti bude stacit to co ti da statik.
0 0
tommi_d tommi_d

tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

Hoci som zástancom priehradových väzníkov na tvoju konkrétnu strechu by som odporučil robiť krov. Pri tvojej streche má použitie väzníkov nakoľko by ich bolo viacej druhov viacej nevýhod ako výhod.
0 0
Snoophy Snoophy

Snoophy je offline (nepripojený) Snoophy

DObre dajme tomu že má mi kto spraviť krov aj bez projektu ale keď príde niekto z kolaudácie a namiesto väzníkov uvidí krov ???
Na hlavu nepadne pretože budem dávať uprostred nosnú stenu z 25-ky a aj veniec a zaklad naspodok aby nemusel byť krov na šírku 9m ( to je už asi aj dosť).
Architekt mi dal statické výpočty aj na krov a povedal čo a ako ale ako to bude s papierovačkami??? Aby som nemal problemy že v PD mám väzník a na dome mám krov.

Má niekto krov na šírku 9m???
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Tie zmeny moze zapisat dozor, len teraz som si neni uplne isty, ci az taketo zmeny. Medzi nami, na povalu ti nikto nepolezie, skor treb zachovat tvar strechy ako krov
0 0
Snoophy Snoophy

Snoophy je offline (nepripojený) Snoophy

ciners Pozri príspevok
Tie zmeny moze zapisat dozor, len teraz som si neni uplne isty, ci az taketo zmeny. Medzi nami, na povalu ti nikto nepolezie, skor treb zachovat tvar strechy ako krov
No myslel som si ....
Ď za odpoveď.
Naposledy upravil Snoophy : 31.03.10 at 12:17
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať