Zavrieť

Porady

Ako zálohovať dáta?

Vie mi niekto poradiť jednoduchý ale účinný spôsob zálohovania dát? Pred rokmi som si zvykla svoju prácu napaľovať na CD, nedávno som si kúpila externý HDD.
Skopírovala som si naň celú svoju zložku s podzložkami, ale neviem ako by bolo najjednoduchšie dopĺňať najnovšie súbory na tento HDD. Ide o to, že mám dosť zložitú "stromovú" štruktúru svojho adresára a pri práci potrebujem niekedy aj staršie databázy, do ktorých dopĺňam údaje. Ak by som mala stále kopírovať celú zložku s tým, že by som musela niektoré súbory nechať prepísať, to by bolo na nervy a zdĺhavé. Alebo by som mala mať tento HDD stále pripojený a nejako nastavený, aby sa priebežne ukladali súbory aj tam?
Usporiadat
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Blankake Pozri príspevok
Vie mi niekto poradiť jednoduchý ale účinný spôsob zálohovania dát? Pred rokmi som si zvykla svoju prácu napaľovať na CD, nedávno som si kúpila externý HDD.
Skopírovala som si naň celú svoju zložku s podzložkami, ale neviem ako by bolo najjednoduchšie dopĺňať najnovšie súbory na tento HDD. Ide o to, že mám dosť zložitú "stromovú" štruktúru svojho adresára a pri práci potrebujem niekedy aj staršie databázy, do ktorých dopĺňam údaje. Ak by som mala stále kopírovať celú zložku s tým, že by som musela niektoré súbory nechať prepísať, to by bolo na nervy a zdĺhavé. Alebo by som mala mať tento HDD stále pripojený a nejako nastavený, aby sa priebežne ukladali súbory aj tam?
tak toto by zaujimalo aj mna, lebo tiez mam externy a neviem ako s ytm nalozit, mam tam zalohu, ale ko ju obnovit, bez pracneho kopirovania vsetkych adresarov, tak to vobec netusim
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tanica1 tanica1

tanica1 je offline (nepripojený) tanica1

Velke dakujem, ak by sa nasiel nejaky dobrak a poradil na tuto zaujimavu temu.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pokiaľ je na externom HDD klasická stromová štruktúra (teda súbory nie sú uložené v komprimovanej podobe), tak sa pomocou súborových manažérov (Total Commander a pod.) dá s týmto HDD pracovať ako s interným (vnútorným) HDD a jednoducho dáta dopĺňať, alebo vyťahovať. Niektoré súborové manažéry majú aj funkciu, v ktorej sa dá do komprimovaného súboru (priečinku súborov) pridávať ďalšie dáta, ktoré sa skomprimujú a pridajú. S vyťahovaním je to už horšie, pretože sa to musí celá "rozbaliť" dekomprimovať - extrahovať.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Nemyslím si, že by práve externý HDD bola dobrá forma zálohovania. Ten sa skôr používa na prenos údajov.
Ja mám zálohovanie vyriešené jednoducho... V PC mám SATA Raid kartu + 2x 1TB HDD so zrkadlením RAID1. Ak aj jeden disk odíde..dáta zostanú na druhom odzálohované.
1 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

misoft Pozri príspevok
Pokiaľ je na externom HDD klasická stromová štruktúra (teda súbory nie sú uložené v komprimovanej podobe), tak sa pomocou súborových manažérov (Total Commander a pod.) dá s týmto HDD pracovať ako s interným (vnútorným) HDD a jednoducho dáta dopĺňať, alebo vyťahovať. Niektoré súborové manažéry majú aj funkciu, v ktorej sa dá do komprimovaného súboru (priečinku súborov) pridávať ďalšie dáta, ktoré sa skomprimujú a pridajú. S vyťahovaním je to už horšie, pretože sa to musí celá "rozbaliť" dekomprimovať - extrahovať.
Ja mám na HDD presne takú istú stromovú štruktúru adresára ako v notebooku (pri kúpe som si proste "natvrdo" skopírovala celý môj adresár). Ako mám teda dopĺňať ďalšie súbory? Niektoré zložky nepoužijem trebárs aj pol roka, ale v niektorých mi pribudne nejaký súbor alebo doplním databázový súbor...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Blankake
Je to jednoduché!
Pokiaľ máš súborový manažér (napr. TC - Total Commander), tak si zvolíš v jednom okne HDD v NB (napr.: D) a v druhom okne si zvolíš externý HDD (napr.: E - podľa toho, aké má jednotka písmeno). No a pokiaľ si dáta uložila na HDD v NB, tak pomocou tohto TC si vysvietiš (označíš) súbory a pomocou funkcie Kopírovať si ich jednoducho skopíruješ na ext. HDD (samozrejme do patričného priečinku) .
Je to len o kopírovaní a presúvaní súborov medzi dvoma HDD.

Poznámka: pokiaľ budeš kopírovať novší súbor na starší súbor ROVNAKÉHO mena, tak tento sa prepíše (ale to ťa bude upozorňovať). Takto môžeš mať na ext. HDD stále aktuálnu situáciu ako na HDD v NB.
0 0
Jakubec Jakubec

Jakubec je offline (nepripojený) Jakubec

Nemam to vyskusane, ale mohlo by pomoct toto:

http://support.microsoft.com/kb/320820/sk

V zavere sa pise:

V poli Typ zálohovania kliknite na typ zálohy, ktorú chcete vytvoriť.

Môžete vybrať niektorý z nasledovných typov zálohovania:


-Normálne,
-Kópia,
-Rozdielové,
-Prírastkové,
-Denné.

Ak tomu spravne chapem, rozdielove alebo prirastkove zalohovanie by mohlo riesit problem autorky otazky.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

To je tiež jedno z riešení, ale
Nástroj Zálohovanie nie je súčasťou predvolenej inštalácie systému Windows XP Home Edition. Ikona Zálohovanie sa nenachádza v ponuke Štart systému Windows XP Home Edition a položka Zálohovanie nie je uvedená v ovládacom paneli Pridanie alebo odstránenie programov systému Windows XP Home Edition. Nástroj Zálohovanie sa nachádza na disku CD systému Windows XP Home Edition v priečinku ValueAdd. Ak chcete nástroj Zálohovanie používať, musíte ho nainštalovať manuálne.
a

POZNÁMKA: V systéme Windows XP Home Edition používajúcom nástroj Zálohovanie nie je podporovaná funkcia Automatické obnovenie systému. V aktuálnej verzii systému Windows XP Home Edition možno spustiť proces konfigurácie pre funkciu Automatické obnovenie systému, no tento proces nie je možné dokončiť.
T.Z. že sa nevytvára bod obnovy systému.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

misoft Pozri príspevok
Blankake
Je to jednoduché!
Pokiaľ máš súborový manažér (napr. TC - Total Commander), tak si zvolíš v jednom okne HDD v NB (napr.: D) a v druhom okne si zvolíš externý HDD (napr.: E - podľa toho, aké má jednotka písmeno). No a pokiaľ si dáta uložila na HDD v NB, tak pomocou tohto TC si vysvietiš (označíš) súbory a pomocou funkcie Kopírovať si ich jednoducho skopíruješ na ext. HDD (samozrejme do patričného priečinku) .
Je to len o kopírovaní a presúvaní súborov medzi dvoma HDD.

Poznámka: pokiaľ budeš kopírovať novší súbor na starší súbor ROVNAKÉHO mena, tak tento sa prepíše (ale to ťa bude upozorňovať). Takto môžeš mať na ext. HDD stále aktuálnu situáciu ako na HDD v NB.
Takéto riešenie som však nechcela. Pretože by som vlastne musela pracne po každom dokončení nejakej práce hľadať, ktoré súbory som vytvorila, zmenila, doplnila... a tie potom kopírovať na HDD. Myslela som, či neexistuje jednoduchší spôsob.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Martin Mocko Pozri príspevok
Nemyslím si, že by práve externý HDD bola dobrá forma zálohovania. Ten sa skôr používa na prenos údajov.
Ja mám zálohovanie vyriešené jednoducho... V PC mám SATA Raid kartu + 2x 1TB HDD so zrkadlením RAID1. Ak aj jeden disk odíde..dáta zostanú na druhom odzálohované.
Je možné použiť takúto kartu aj v notebooku?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Blankake Pozri príspevok
Je možné použiť takúto kartu aj v notebooku?
Áno, dá sa (ak nie je to "predpotopný" notebook ).

Ale v prípade prenosných HD sa ponúka ešte možnosť zálohovania pomocou synchronizácie dát...

Bližšie o tom viď napr.:

http://www.zive.cz/clanky/kdyz-potre...8/default.aspx
http://www.maxiorel.cz/synctoy-20-be...ndows-vista-xp

... je to lacná (v prípade freeware) a pritom málo pracná cesta zálohovania...

P.S. ... ale synchronizáciu zvláda i Total Commander.
Naposledy upravil Stefan2005 : 26.01.10 at 14:01
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft Pozri príspevok
Blankake
Je to jednoduché!
Pokiaľ máš súborový manažér (napr. TC - Total Commander), tak si zvolíš v jednom okne HDD v NB (napr.: D) a v druhom okne si zvolíš externý HDD (napr.: E - podľa toho, aké má jednotka písmeno). No a pokiaľ si dáta uložila na HDD v NB, tak pomocou tohto TC si vysvietiš (označíš) súbory a pomocou funkcie Kopírovať si ich jednoducho skopíruješ na ext. HDD (samozrejme do patričného priečinku) .
Je to len o kopírovaní a presúvaní súborov medzi dvoma HDD.

Poznámka: pokiaľ budeš kopírovať novší súbor na starší súbor ROVNAKÉHO mena, tak tento sa prepíše (ale to ťa bude upozorňovať). Takto môžeš mať na ext. HDD stále aktuálnu situáciu ako na HDD v NB.
Veľmô súhlasím ....Total Comander je wery fasa ...

Blankake Pozri príspevok
Takéto riešenie som však nechcela. Pretože by som vlastne musela pracne po každom dokončení nejakej práce hľadať, ktoré súbory som vytvorila, zmenila, doplnila... a tie potom kopírovať na HDD. Myslela som, či neexistuje jednoduchší spôsob.
Blanka ...ale veď si súbor vytvoríš len raz ....potom už len v ňom pracuješ , v jednotlivých zložkách .....tie môžeš predsa otvárať aj priamo z externého HDD ....urobíš potrebné a ukladáš ...

A inak , ako misoft doporučil ...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

buchač Pozri príspevok
Veľmô súhlasím ....Total Comander je wery fasa ...



Blanka ...ale veď si súbor vytvoríš len raz ....potom už len v ňom pracuješ , v jednotlivých zložkách .....tie môžeš predsa otvárať aj priamo z externého HDD ....urobíš potrebné a ukladáš ...

A inak , ako misoft doporučil ...
No hej, ale to potom musím mať ten externý HDD stále pripojený k notebooku... či?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Stefan2005 Pozri príspevok
Áno, dá sa (ak nie je to "predpotopný" notebook ).

Ale v prípade prenosných HD sa ponúka ešte možnosť zálohovania pomocou synchronizácie dát...

Bližšie o tom viď napr.:

http://www.zive.cz/clanky/kdyz-potre...8/default.aspx
http://www.maxiorel.cz/synctoy-20-be...ndows-vista-xp

... je to lacná (v prípade freeware) a pritom málo pracná cesta zálohovania...

P.S. ... ale synchronizáciu zvláda i Total Commander.
Čiže ak by som chcela použiť TC, dalo by sa to tak, že raz za čas alebo povedzme po skončení nejakej práce si pripojím externý HDD k notebooku a cez TC si zosynchronizujem všetky priečinky?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Blankake Pozri príspevok
Takéto riešenie som však nechcela. Pretože by som vlastne musela pracne po každom dokončení nejakej práce hľadať, ktoré súbory som vytvorila, zmenila, doplnila... a tie potom kopírovať na HDD. Myslela som, či neexistuje jednoduchší spôsob.
Nič nemusíš hľadať. Daj si skopírovať celý adresár a v možnostiach si vyber prepisovať iba staršie súbory.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

marjankaj Pozri príspevok
Nič nemusíš hľadať. Daj si skopírovať celý adresár a v možnostiach si vyber prepisovať iba staršie súbory.
Myslíš v TC?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Blankake Pozri príspevok
Myslíš v TC?
Áno v TC.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

ja som chcela nieco jednoduche, take " co sa robi pomaly same"
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

marina8 Pozri príspevok
ja som chcela nieco jednoduche, take " co sa robi pomaly same"
...aj ja
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
marina8 Pozri príspevok
ja som chcela nieco jednoduche, take " co sa robi pomaly same"
Samé to asi celkom nepôjde. Veď treba aj pripojiť ten externý disk(ako ho nemáš stále pripojený). A v TC je to celkom jednoduché spustiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať