Zavrieť

Porady

nárok na jednorázové vyrovnanie úspor z doplnkovej dôchodkovej poisťovne

Ahojte,
v mojej zmluve s DDP je clanok o jednorazovom vyrovnani v pripade, ak DDP bola zrusena a ak sa s poistencom nedohodla inak.
V roku 2006 bola tato DDP doplnkova dôchodkova poistovna transformovana na DDS doplnkovu dôchodkovu spolocnost podla Zakona 650/2004 o doplnkovom dôchodkovom sporeni.
Ja uz ale nechcem pokracovat v tomto sporeni a rada by som vedela, ci na zaklade horeuvedeneho clanku by som mohla poziadat DDP o jednorazove vyrovnanie.
Ide o to, ze zmena DDP na DDS bola urobena na zaklade zakona, nie vlastnou volou poistovne a neviem, ci sa teda jedna jednoznacne o zanik DDP (kedze sa iba premenovala ale funguje dalej)
Dakujem vopred za Vase rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Premenovanie DDP nemá vplyv na tvoj poistný vzťah. Na základe premenovania nemáš nárok na nič.
    Ak máš však už nárok na výplatu podľa dohodnutých podmienok, choď do poisťovne a ukonči vzťah. Môže sa to urobiť aj pred nárokom - podľa zákonných podmienok. Sú tam však nejaké sankcie. Alebo môžeš sporenie prerušiť a počkať na splnenie zákonných podmienok (vek, dĺžka sporenia ... )

    nárok na jednorázové vyrovnanie úspor z doplnkovej dôchodkovej poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.