Zavrieť

Porady

Kupa podielu vo firme

Zaujimalo by ma ako funguje na Slovensku kupa podielu v existujucej firme. Konkretnejsie mam zaujem o kupu podielu v zabehanej firme, fungujucej minimalne pat rokov, ktora ma slusny obrat, nema dlh (pripadne minimalny), bola ziskova v poslednych troch rokoch a je schopna dolozit tieto veci potrebnymi dokumentami. Firma nemusi byt velka, pocitam s investiciou max.Eur40-50k. Najblizsia navsteva na Slovensku v Decembri.
Poslite sukromnu spravu pre dalsie podrobnosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    v prvom rade musí mať záujem tá firma..............

    webguru je offline (nepripojený) webguru

    webguru
    Asi by som mal zacat trochu inak: ucel kupy podielu v existujucej firme je zavedenie novej technologie na trh. Technologia umoznuje predlzenie zivotnosti ciest a znizeni nakladov na udrzbu, je to jednoduche zaviest, pouziva sa pripravok ktory je patentovany a da sa vyrabat lokalne. Technologia je odskusana a bola uspesne pouzita prakticky. Co sa tyka ceny pridava priblizne 10% na bezne naklady budovania ciest.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a čo tak založiť svohu firmu?
    alebo zvýšiť základné ímanie v existujúcej, kvôli pružnosti?

    webguru je offline (nepripojený) webguru

    webguru
    Samozrejme zalozenie vlastnej firmy je dobra alternativa, ale kedze ja planujem cestu na Slovensko spoza mora len za ucelom zacatia tohto podniku niekedy koncom tohto/zaciatkom buduceho roka casovo to nie je celkom mozne... Som ochotny zaplatit nieco za podiel, a tiez priniest licenciu a novu technologiu, kedze to urychli zavedenie produktu na trh.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    A čo takto kúpiť celý podnik? Koľko by si dal? (Pozemky, budovy, know-how, 20 zamestnancov - trebalo by vidieť)

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    webguru
    Samozrejme zalozenie vlastnej firmy je dobra alternativa, ale kedze ja planujem cestu na Slovensko spoza mora len za ucelom zacatia tohto podniku niekedy koncom tohto/zaciatkom buduceho roka casovo to nie je celkom mozne... Som ochotny zaplatit nieco za podiel, a tiez priniest licenciu a novu technologiu, kedze to urychli zavedenie produktu na trh.
    aký predmet činnosti by mala mat ta firma? Ide predsa o klientov, potrebuješ zrejme stavebnu firmu, mozno by mali záujem.

    webguru je offline (nepripojený) webguru

    webguru
    Problem, a pravdepodobne hlavny bod jednania s akoukolvek firmou, nie su tak zakaznici ako trh. Kedze prichadzam s novym produktom ide skor o to zaviest ho na trh - zakaznici sa budu musiet ziskat od piky :-)

    Kupit cely podnik - nemyslim ze mam celkom na to, moj plan je investovat priblizne 30-40tisic euro v hotovosti, zvysok bude financovany a zvyska podielu bude zavisiet na firme...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    webguru
    Problem, a pravdepodobne hlavny bod jednania s akoukolvek firmou, nie su tak zakaznici ako trh. Kedze prichadzam s novym produktom ide skor o to zaviest ho na trh - zakaznici sa budu musiet ziskat od piky :-)
    Kupit cely podnik - nemyslim ze mam celkom na to, moj plan je investovat priblizne 30-40tisic euro v hotovosti, zvysok bude financovany a zvyska podielu bude zavisiet na firme...
    chceš podiel vo firme za 30-40 tis. EUR, predvedieš výrobok a umiestniť na trhu ho má firma v SR svojim pričinením, je tak?
    Súhlasil by si aj bez získania podielu - ako tichý spoločník?

    webguru je offline (nepripojený) webguru

    webguru
    To by asi zaviselo od typu firmy, ako funguje, atd. Moj plan je previest vyrobok a pomoct dat ho na trh. Neplanujem v tom byt len sprostredkovatelom co zhrabne peniaze bez roboty a necha vsetko na firmu... Ide tu o ziskanie prava na pouzitie patentu, firma legalne nemoze pouzivat patent ktory patri niekomu inemu, preto to podielnictvo by bolo najjednoduchsim riesenim. Ale su samozrejme vzdy aj ine moznosti, s konkretnym partnerom by sa to vzdy dalo predebatovat.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Ak chceš, ponúkam založenie úplne novej spoločnosti (s.r.o. alebo a.s.), v ktorej by si bol jediný spoločník aj konateľ,resp. akcionár (alebo podľa potreby by vás bolo viac). Oproti renomovaným ( a drahým spoločnostiam ) by to bolo za cca polovičnú cenu.
    Ak máš záujem, napíš súkromnú správu a pošlem ceny a ostatné údaje.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.