Zavrieť

Porady

Rada ohľadom účtovníctva

Dobrý večer,chcela by som vás poprosiť o radu ohľadom účtovníctva.Manžel je živnostník,platca DPH.
Je k tomu treba nejaký špeciálny softwer alebo stačí mi jednoduchý program fakturka ktorý tvorí faktúre,pokladničné knihy a vlastne všetko.
Som začiatočníčka,mali sme problém z účtovníčkou tak by som chcela robiť tieto základné veci ja.
Danové a iné veci by som prenechala skúsenejšej raz za kvartál.Myslíte že by som to zvládla?Prosím vás o radu alebo informácie.Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    To, ze vedie jednoduche uctovnictvo este neznamena, ze toto uctovnictvo je "jednoduche". Bez dokladneho prestudovania prislusnych danovych zakonov a uctovnych predpisov by som neodporucala pustit sa do vedenia uctovnictva.

    "Danove a ine veci" vychadzaju najma z uctovnictva, ak nie je spravne vedene uctovnictvo, nebudu spravne ani tie "danove veci".

    Uctovnictvo sa da viest na papieri, v zosite, v Exceli... ale softver znacne usetri cas.
    Naposledy upravil Lianka : 26.01.10 at 18:10 Dôvod: oprava preklepov

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Elap79 Pozri príspevok
    Dobrý večer,chcela by som vás poprosiť o radu ohľadom účtovníctva.Manžel je živnostník,platca DPH.
    Je k tomu treba nejaký špeciálny softwer alebo stačí mi jednoduchý program fakturka ktorý tvorí faktúre,pokladničné knihy a vlastne všetko.
    Som začiatočníčka,mali sme problém z účtovníčkou tak by som chcela robiť tieto základné veci ja.
    Danové a iné veci by som prenechala skúsenejšej raz za kvartál.Myslíte že by som to zvládla?Prosím vás o radu alebo informácie.Dakujem.
    Možno ako začiatočníčka budeš prospešnejšia ako bývalá tiežúčtovníčka. Ak za základné veci považuješ poukladanie dokladov v súvislom rade pre účtovníčku, ktorej ušetríš čas, tak je to v poriadku. A ak by Ti tu ktokoľvek tvrdil, aké to je jednoduché a ničoho sa neboj a bla, bla, tak názov nezodpovedá realite, jednoduché účtovníctvo vôbec nie je účtovníctvo a zložitý je tento spôsob evidencie natoľko, že ja som ho nikdy nepochopila a neovládam ho dodnes.

    Rada ohľadom účtovníctva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.