Zavrieť

Porady

Problem s HU

Dobry den
potrebujem poradit. S manzelom sme si chceli zobrat hypoteku na dokoncenie rozostaveneho domu. (odhad nehnutelnosti 130tisic€). Kedze vybavovanie bolo zdlhave, spytala som sa ci zatial nemozem pouzit manzelove kreditky s tym, za z hypo ich vyplatim. Pan riaditel pobocky ma uistil ze nevidi v tom problem, ze to nebude mat vplyv na poskytnutie hypo. Samozrejme malo, a nam hypoteku neschvalili pre nedostatocnu vysku prijmu (manzelov plat 1100€)a tym schopnost splacania. Ked som volala Hypo poradcu konkretnej banky povedal, ze aby sme vyplatili kreditky(aby som si niekde pozicala!)a nasledne poziadala o novy HU. Vraj inak ich to technicky nepusti.
Tak a tu potrebujem radu. Existuje banka ktora mi pozicia?
Mam nehnutelnost pred dokoncenim 130tisic €
Prijem 1100€ mesacne
Zavazky voci banke 13000€
Uver potrebujem cca20000€ z coho polovicku na vyplatenie kreditiek.

A este jedna otazka, ci sa obratit na financneho poradcu a kolko to stoji.
Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hmaria je offline (nepripojený) hmaria

    hmaria
    Harvey dakujem za odpoved.
    Pre upresnenie mame vsetko v banke, kde sme chceli cerpat HU.
    Celkovy dlh mame 13tisic, z coho je najvacsia karta American expres 6500€, a dalsie tri kreditky Visa, a jeden spotrebny uver,zostatok 700€, ale ten bude vyplateny uz o 4mesiace.

    hmaria je offline (nepripojený) hmaria

    hmaria
    Este mam otazkou ohladom Uveroveho registra. Myslite si, ze keby som mala zaznam v UR, banka by mi sama ponukla obnovenie uveru? Mam v banke uver ktory mi onedlho konci, a dostala som ponuku od banky, ze mozem opat cerpat celu sumu.
    a este jedna otazka.Ked som brala uver od splatkovej spolocnosti v roku 2002, teda nepodpisovala som suhlas o vlozeni do uveroveho registra? Moze tato spolocnost tieto udaje poskytnut?
    Uver som splacala pravidelne, v danom mesiaci, ale vasinou po dni splatnosti. Teraz mam z toho nocnu moru.
    Uvazujem uz aj nad moznostou, ze nam uver neschvalili aj preto

    hmaria je offline (nepripojený) hmaria

    hmaria
    Harv dakujem, trochu mi odlahlo...
    Inak myslis, ze keby sme ja alebo manzel mali zaznam v UR, banka by nas evidovala ako VIP klientov? Sme klientami iba jednej banky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.