Zavrieť

Porady

porušenie nájomnej zmluvy

Ahojte

Bývam v byte s viacerými spolubývajúcimi. Mám problém, že mi miznú veci ale nikoho som pri krádeži neprichytil. Oznámil som to aj majitelovi bytu. Preto chcem urýchlene odísť, ale majiteľ trvá na výpovednej lehote. Ja už nemienim trpieť újmu na mojich veciach (nemôžem si všetko schovávať do malej izby, miznú moje veci z kuchyne).
V nájomnej zmluve je klauzula, že majiteľ mi môže vypovedať zmluvu ak nezaplatím do 7 dní odo dňa splatnosti (20.), platím mesiac vopred. Zaplatené mám, ale ďalší mesiac už nechcem. Čo by pre mňa znamenalo, aká hrozba od majiteľa? Súd?

Má zmysel riešiť kradnutie spolubývajúcich na polícii?

ďakujem za vašu pomoc a rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Mali by ste mať dojednaný spoločný nájom bytu, kedy sú z právnych úkonov týkajúcich sa nájmu bytu zodpovední spoločne a nerozdielne všetci spoloční nájomcovia. Prakticky to znamená, že oni by mali platiť celý nájom (aj za teba), pričom by si tvoju časť mohli od teba vymáhať. Preto by si mal o skončení nájmu a dôvode upozorniť aj ich.

    feap1 je offline (nepripojený) feap1

    feap1
    to v tomto byte nie je možné (veľká fluktuácia )
    žiaľ je to tak ako som opísal. A spoločný nájom by som s týmito spolubývajúcimi určite mať nechcel (skôr oni by mohli spôsobiť problémy potom mne). A riešiť to musím pri súčasnej situácii.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Tak teda, ak si individuálny nájomca, odstúp od zmluvy v zmysle tohto paragrafu - byt sa nedá užívať tak, ako by si tam býval sám, lebo tam záhadne miznú veci.

    § 679
    (1) Nájomca je oprávnený odstúpiť od zmluvy kedykoľvek, ak bola prenajatá vec odovzdaná v stave nespôsobilom na dohodnuté alebo obvyklé užívanie alebo ak sa stane neskôr - bez toho, aby nájomca porušil svoju povinnosť - nespôsobilou na dohodnuté alebo obvyklé užívanie, ak sa stane neupotrebiteľnou alebo ak sa mu odníme taká časť veci, že by sa tým zmaril účel zmluvy.

    porušenie nájomnej zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.