Zavrieť

Porady

Štúdium práva

dobry den prajem, koleginina dcera sa chystá po maturite študovat právo, kedze pozerali s mamou že tie prípravné kurzy vychádzajú dost draho, chcem vás poprosit, co by si mala naštudovat na prijimacie skusky aku literaturu, ake okruhy. Končí strednú dievčensku školu, takže nemala rozsah učiva ako gymnazia. Velmi pekne za nich obe dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    jolly7575 Pozri príspevok
    dobry den prajem, koleginina dcera sa chystá po maturite študovat právo, kedze pozerali s mamou že tie prípravné kurzy vychádzajú dost draho, chcem vás poprosit, co by si mala naštudovat na prijimacie skusky aku literaturu, ake okruhy. Končí strednú dievčensku školu, takže nemala rozsah učiva ako gymnazia. Velmi pekne za nich obe dakujem
    My sme pozerali síce iný smer, ale školy okrem organizovania prípravných kurzov zvyknú vydávať aj prípravné učebnice s testami. Treba si zistiť, či aj tá fakulta vydáva také nejaké prípravné učebnice s testami.

    Inak, ak seriózne chceš, aby ju prijali, tak na tvojom mieste by som je ten prípravný kurz zaplatil.

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Ak maturuje tohto roku, na prípravné kurzy je trochu neskoro, pokiaľ viem, bežia už od októbra a stoja cca 170 eur. Či je to veľa alebo málo a čo sa tam študenti naučia je diskutabilné, ale ja mám syna na gymnáziu a ten hovorí, že na kurzoch rozoberajú dopodrobna problematiku, o ktorú sa na gymku iba "obtreli".
    Myslím si že na prijímačky na právo sa sám (absolvent dievčenskej školy) nepripraví.

    XR51 je offline (nepripojený) XR51

    XR51
    ak buem môcť, poskytnem Vám rád rady, či materiály ohľadom prijímacích pohovorov a štúdia. Môžte ma kontaktovať na e-mail alebo tel. číslo xxxxxxxxxxxxxxx. Viem pomôcť so slovenskými dejinami, svetovými dejinami, základami práva, ústavným právom, teoriou práva, rímskym právom, správnym právom. Som študentom právnickej fakulty v Trnave
    Naposledy upravil Chobot : 06.03.10 at 00:29

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    jolly7575 Pozri príspevok
    dakujuem za odpovede, myslím že do tt a aj do bb
    Asi je už neskoro, ale nech si to s tou TT rozmyslí. Ja som tam končil minulý rok a musím, aj keď nerád, priznať, že tá škola stráca kredit, aký mala niekedy. Ja osobne by som tam teraz nešiel. Myslím si, že BA a KE sú kvalitnejšie ako TT.

    elaurie je offline (nepripojený) elaurie

    elaurie
    Mgr.Shrek Pozri príspevok
    Asi je už neskoro, ale nech si to s tou TT rozmyslí. Ja som tam končil minulý rok a musím, aj keď nerád, priznať, že tá škola stráca kredit, aký mala niekedy. Ja osobne by som tam teraz nešiel. Myslím si, že BA a KE sú kvalitnejšie ako TT.
    Podľa Tvojich príspevkov sa nezdá, že by si chodil na zlú školu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.