Zavrieť

Porady

kúpa pc

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť s kúpou počítača. Ten, čo máme je už starý, tak som sa rozhodla trochu pre zmenu. Nepotrebujem nejaký super výkonný počítač s úžasnou grafikou a podobné veci... mal by mať už samozrejme lepšiu grafiku, ktorá v pohode zvláda internet, bežné hry, filmy. Samozrejme aj RAM by mala byť silnejšia... proste chcem, aby ten pc nejakých pár rokov vydržal, a nebol za pol roka starou šunkou nevyznám sa však vo všetkých tých číslach a nechcem zbytočne preplácať, keďže nemám prehľad o tom, koľko je primeraná cena k danej pc zostave. Preto vás veľmi pekne prosím o radu, alebo skor o zhodnotenie zostavy, o ktorej predbežne uvažujem:
ASUS P5KPL-AM SE SI,
4-jadrový procesor,
2GB DDR2-800MHz Kingston,
HDD 500GB,
Graf. karta-1GB aktiv DVI HDMI,
MS WindowsXP Home Edition CZ SP3 CD COEM,
DVD napal. labscribe,
čítačka pamäť kariet

viem, že tie názvy nie sú úplne odborné, ale aspoň približne cena tejto zostavy je približne 440€
je to zostava, ktorá by mohla byť fajn niekoľko rokov, alebo je potrebné niečo ešte doplniť, poprípade zmeniť?
Dopredu ďakujem za každú pomoc
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

karixa Pozri príspevok
Už si myslím, že som aj rozhodnutá, čo tam chcem mať, a vždy ma ešte niečím prekvapíte zase ste spomínali nejaké chladiče a ventilátory... treba si dokupovať nejaké špeciálne, či tie sú už súčasťou pc?
V PC je niekoľko ventilátorov:

1. chladenie procesora - ak kupuješ CPU ako BOX balenie, tak chladič s ventilátorom je súčasťou krabice. Teda nemáš čo riešiť.

2. chladenie GK - každá GK, pokiaľ je aktívne chladená, má na sebe vrtuľku, ktorá ju dokáže pri bežnom používaní ochladiť. Pokiaľ nebudeš GK vytáčať do oblakov či pretaktovávať, tak tú vrtuľku meniť nemusíš. Nie je čo riešiť.

3. chladenie zdroja - táto vrtuľka je zabudovaná priamo v zdroji, vymeniť ju ani nemôžeš. Nie je čo riešiť.

4. Chladenie priestoru skrinky - skrinka už má v sebe zabudované ventilátory. Môžu byť jeden až ... možno aj 3 či 4. Ten jeden je vzadu a vyháňa vzduch zo skrinky von. Potom zvyknú byť ešte aj pri HDD aby ochladzovali HDD. Ak by si mala pocit, že tento ventilátor je hlučný, môžeš ho vymeniť za typ SILENT (investícia cca 10-20 EUR). Ale viac hluku narobí ventilátor na grafike či CPU, takže si myslím, že zase "Nie je čo riešiť".


Problém pri ventilátoroch môže byť s hlučnosťou alebo nedostatočným chladením, čo sa môže prejaviť mrznutím PC či jeho častým reštartom.
Takže pokiaľ s ventilátormi či chladením nemáš problém, je zbytočné sa tým zapodievať.

karixa Pozri príspevok
a čo sa týka procesora? ten si vyberať podľa čoho, aby bol kompatibilný s ostatnými časťami?
Jediná časť, s ktorou musí byť procesor kompatibilný je základná doska. Tú treba kupovať s takou päticou, akú má procesor. Ostatné veci sú nezávislé od procesora.
Naposledy upravil Chobot : 01.02.10 at 09:39
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Tu je napr.cenovo dostupná doska a k nej zoznam procesorov , ktoré doska podporuje.
http://www.asus.com/product.aspx?P_I...HiH&templete=2
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Už ste ju úplne doplietli. Podľa mňa je tá zostava OK ale to by som sa už opakoval. Ak chce do toho dať viac € tak je čo vylepšovať ale za tú cenu je to ok aj komponenty sú v pohode - podľa mňa.
Možno by som ešte vedel dať 10€ dole kedy som to kupoval ja pre svojho zákazníka
0 0
karixa karixa

karixa je offline (nepripojený) karixa

salvosko Pozri príspevok
Už ste ju úplne doplietli. Podľa mňa je tá zostava OK ale to by som sa už opakoval. Ak chce do toho dať viac € tak je čo vylepšovať ale za tú cenu je to ok aj komponenty sú v pohode - podľa mňa.
Možno by som ešte vedel dať 10€ dole kedy som to kupoval ja pre svojho zákazníka
Takže chlapci, už vás prosím len o poslednú vec Bola som dnes v obchode a tam mi urobili túto zostavu:
skrinka I-BOX Lion 604B 400W
zákl.doska: GIGABITE MA770-US3 (rev. 2.0)
4GB DDR2-800MHz Kingston kit 2x2GB
DVDRW/RAM LG GH22LP20 LS 10x10x22x2x
HDD 500GB WD5000AVDS GP 32MB SATAII/300 7200rp 3RZ
GIGABYTE 9600GT 512MB (256) aktiv +xDVI HDMI DDR3
MS Win 7
Apacer USB 2. int. čítačka kariet
cena: 450€

môže byť, či ešte stále to nie je ono?

salvosko, ty predávaš pc?
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

karixa Pozri príspevok
Takže chlapci, už vás prosím len o poslednú vec Bola som dnes v obchode a tam mi urobili túto zostavu:
skrinka I-BOX Lion 604B 400W
zákl.doska: GIGABITE MA770-US3 (rev. 2.0)
4GB DDR2-800MHz Kingston kit 2x2GB
DVDRW/RAM LG GH22LP20 LS 10x10x22x2x
HDD 500GB WD5000AVDS GP 32MB SATAII/300 7200rp 3RZ
GIGABYTE 9600GT 512MB (256) aktiv +xDVI HDMI DDR3
MS Win 7
Apacer USB 2. int. čítačka kariet
cena: 450€

môže byť, či ešte stále to nie je ono?

salvosko, ty predávaš pc?
predpokladám že AMD procesor je tam... myslím že môže byť
0 0
karixa karixa

karixa je offline (nepripojený) karixa

Flinstone Pozri príspevok
predpokladám že AMD procesor je tam... myslím že môže byť
Tiež som už nato myslela, lebo v obchode som si to akosi nevšimla, ale v popise základnej dosky je Chipset-AMD 770+SB710 Revize. Je toto procesor?
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

karixa Pozri príspevok
Tiež som už nato myslela, lebo v obchode som si to akosi nevšimla, ale v popise základnej dosky je Chipset-AMD 770+SB710 Revize. Je toto procesor?
nie... ale chipset tej dosky podporuje procerory AMD... hádam je cpu v cene tej zostavy (aspoň PhenomII X2 550 BE) potom by to bolo vcelku slušné...
0 0
karixa karixa

karixa je offline (nepripojený) karixa

Flinstone Pozri príspevok
nie... ale chipset tej dosky podporuje procerory AMD... hádam je cpu v cene tej zostavy (aspoň PhenomII X2 550 BE) potom by to bolo vcelku slušné...
V popise dosky je presne toto:
Chipset-AMD 770+SB710 Revize - 2.0 Rozmerovy format - ATX (305 mm x 210 mm) Pätica procesorov - socket - AM2+ Podpora pre procesory - AMD PhenomII X4 / AMD Phenom II X3 / AMD Phenom FX / AMD Phenom X4 / AMD Phenom X3 / AMD Athlon X2 / AMD Athlon / AMD Sempron X2 / AMD Sempron procesor System BUS

tak neviem... ale asi tam ten procesor chyba, čo?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Grafika je v pohode , ale aj tak by som ju vymenil za tú istú ,ale s pasívnym chladičom.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Mne to pripadá že tam zabudli dať procesor, aj tá cena by tomu zodpovedala.
Neviem ... 9600GT je dost stará karta podla mna, technologicky.
Sorry, mám za sebou 550 km za volantom dneska (Stará lesná -> KE -> RS -> BA, padám na hubu.
Musel by som sa na to pozrieť lepšie.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Technologický možno ,ale kancelárske práce,internet ,filmy a bežné hry zvládne ,na čo ju potrebuje karixa v pohode.Skôr mám obavu o tú skrinku LION ,ktorú nepoznám.Myslím zdroj a ventilátor.Ak bude iba 8cm ,tak bude hlučná.
0 0
karixa karixa

karixa je offline (nepripojený) karixa

Vlado40 Pozri príspevok
Technologický možno ,ale kancelárske práce,internet ,filmy a bežné hry zvládne ,na čo ju potrebuje karixa v pohode.Skôr mám obavu o tú skrinku LION ,ktorú nepoznám.Myslím zdroj a ventilátor.Ak bude iba 8cm ,tak bude hlučná.
Vlado40, tá skrinka je z predajne, kde mi robili tú zostavu, neviem, či môžem napísať aj názov obchodu
z tej karty som už chlapci fakt popletená. Tú 9600GT som tam dala preto, že mi to tu bolo odporúčané. Aj v obchode mi povedali, že je to veľmi dobrá karta, no niektorí z vás nesúhlasia, tak ja už neviem. Pýtala som sa aj, či by nebol lepší pasívny chladič, ale predajca ma od toho odhovoril, že aktívny vôbec nie je taký hlučný.
Ešte sa chcem opýtať na tú RAM - je CL6. A niekto mi tu radil, aby som nedávala CL5 ani CL6. Je v tom veľký rozdiel?
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

karixa Pozri príspevok
Pýtala som sa aj, či by nebol lepší pasívny chladič, ale predajca ma od toho odhovoril, že aktívny vôbec nie je taký hlučný.
No ked pises vo worde, tak urcite sa fan ani netoci, ale ak pride syn/dcera a zacne drvit nejaku hru, tak sa ten fan moze roztocit na celkom pekne otacky. Ak sa na PC bude hrat minimum, alebo vobec, tak by som odporucil pasiv. Ja mam tiez pasiv, ale ja som sa nikdy nehral
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

karixa Pozri príspevok
V popise dosky je presne toto:
Chipset-AMD 770+SB710 Revize - 2.0 Rozmerovy format - ATX (305 mm x 210 mm) Pätica procesorov - socket - AM2+ Podpora pre procesory - AMD PhenomII X4 / AMD Phenom II X3 / AMD Phenom FX / AMD Phenom X4 / AMD Phenom X3 / AMD Athlon X2 / AMD Athlon / AMD Sempron X2 / AMD Sempron procesor System BUS

tak neviem... ale asi tam ten procesor chyba, čo?
DOska sa nepredáva spolu s procesorom. Procesor nemáš v tej zostave. Možno ho ale zabudol predajca uviesť, veď bez procáku by ti asi skrinku nepredal..., či neponúkol ako zostavu...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

karixa Pozri príspevok
Vlado40, tá skrinka je z predajne, kde mi robili tú zostavu, neviem, či môžem napísať aj názov obchodu
z tej karty som už chlapci fakt popletená. Tú 9600GT som tam dala preto, že mi to tu bolo odporúčané. Aj v obchode mi povedali, že je to veľmi dobrá karta, no niektorí z vás nesúhlasia, tak ja už neviem. Pýtala som sa aj, či by nebol lepší pasívny chladič, ale predajca ma od toho odhovoril, že aktívny vôbec nie je taký hlučný.
Ešte sa chcem opýtať na tú RAM - je CL6. A niekto mi tu radil, aby som nedávala CL5 ani CL6. Je v tom veľký rozdiel?
Poradím ti, daj si kávu a už sa nad tým toľko netráp. Tá karta 9600 GT bude dostatočná pre tvoje potreby. čo na tom, že to nie je technologická novinka. Je dostatočne výkonná, aj keď je to starší model. Ja mám v kompe 6 ročnú GK ASUS Radeon 9600 XT s stále je dostatočná pre moje potreby (pozor, nemýľ si to s tou tvojou, hoci majú označenie 9600, je to úplne iná platforma, moja je ATI a tvoja je GeForce; tvoja je oveľa novšia). Nové hry na nej síce nehrávam, ale staršie hry, spred 3-4 rokov, sa na nej ešte dajú hrať (Doom3, HL2 a podobne). Ani pasívne chladenie nemusíš dávať, ak nepotrebuješ mať absolútne ticho pri práci s PC.

A tie RAMky, tiež zabudni na najaké CL. Ak tie tvoje majú CL6, tak pre pokoj v duši si kúp CL 5. CL 4 majú pri frekvencii 800 MHz len pamäte HyperX, teda tie špičkové. Pre teba nie sú potrebné, skutočnú zmenu vo výkone PC by si nezbadala.

Tu ti väčšinou radia PC fanantici (myslím ich v dobrom, že sa v tom vyznajú. ), ktorí si svoje PC vyšperkujú, ako blondína svoju kabelku, ale občas zabúdajú, že existujú aj obyčajní užívatelia, ktorí potrebujú funkčný PC a nie nejaké PC marky, či hodnotenia výkonnosti a nebažia po maximálnych FPS - kách. Ak poslednej vete nerozumieš, nič si z toho nerob.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ja s výberom grafickej karty súhlasím.Pozri strana 5.Mne vadí len ten aktívny chladič , ktorý nikdy nie je tichý aj keď sa na ňom uvádza , že je tichý.Sám mám doma dve karty 9600 jednu s pasívnym a jednu s ventilátorom ,aktívny chladič.Ľutujem , že aj tú druhu kartu som nezobral s pasívnym chladením.Každý ventilátor zvyšuje hluk v skrinke a to keď sa pridá k tomu jeho opotrebenie...,dokáže robiť dobre nervy.RAM CL5 je trošku rýchlejšia.

Odpoveď , že je technologický .... patrila pre Salvosko
Naposledy upravil Vlado40 : 02.02.10 at 10:25
0 0
karixa karixa

karixa je offline (nepripojený) karixa

Chobot Pozri príspevok
Poradím ti, daj si kávu a už sa nad tým toľko netráp. Tá karta 9600 GT bude dostatočná pre tvoje potreby. čo na tom, že to nie je technologická novinka. Je dostatočne výkonná, aj keď je to starší model. Ja mám v kompe 6 ročnú GK ASUS Radeon 9600 XT s stále je dostatočná pre moje potreby (pozor, nemýľ si to s tou tvojou, hoci majú označenie 9600, je to úplne iná platforma, moja je ATI a tvoja je GeForce; tvoja je oveľa novšia). Nové hry na nej síce nehrávam, ale staršie hry, spred 3-4 rokov, sa na nej ešte dajú hrať (Doom3, HL2 a podobne). Ani pasívne chladenie nemusíš dávať, ak nepotrebuješ mať absolútne ticho pri práci s PC.

A tie RAMky, tiež zabudni na najaké CL. Ak tie tvoje majú CL6, tak pre pokoj v duši si kúp CL 5. CL 4 majú pri frekvencii 800 MHz len pamäte HyperX, teda tie špičkové. Pre teba nie sú potrebné, skutočnú zmenu vo výkone PC by si nezbadala.

Tu ti väčšinou radia PC fanantici (myslím ich v dobrom, že sa v tom vyznajú. ), ktorí si svoje PC vyšperkujú, ako blondína svoju kabelku, ale občas zabúdajú, že existujú aj obyčajní užívatelia, ktorí potrebujú funkčný PC a nie nejaké PC marky, či hodnotenia výkonnosti a nebažia po maximálnych FPS - kách. Ak poslednej vete nerozumieš, nič si z toho nerob.
Chobot, tebe sa to povie, keď si možno profík v pc svete ale neboj sa, až tak sa preto netrápim, len možno trošku viac, ako je normálne ale kávu si nedám, lebo ju nepijem
chlapci, zase sa opakujem, ale veľmi pekne ďakujem za rady ;-)
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Ticha (pasivna) a vykonna DX11 graficka karta ... ATI Radeon HD 5450
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

tak vykonnou by som ju nenazyval, je to absolutny low-end a na hry je uplne nevhodna
0 0
karixa karixa

karixa je offline (nepripojený) karixa

Chlapci, vďaka ešte raz všetkým za rady. Nový pc je už doma Keby nie vás. tak by som asi ešte veľmi dlho zvažovala...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať