Zavrieť

Porady

Opäť cestovné náhrady 2009

Viem,že o tom už bolo veľa popísané,ale predsa.... čo mám robiť,keď SZČO mi hodil bločky na stôl a ja mám určiť koľko toho najazdil.Nepíše si žiadnu knihu jazd,viem iba priemernú spotrebu auta.Samozrejme na podnikanie používa súkromné vozidlo. Ako by ste postupovali vy??? Prosím pomôžte mi.
Usporiadat
serena serena

serena je offline (nepripojený) serena

veronikasad Pozri príspevok
Hodil ti k tým bločkom aj počiatočný a konečný stav tachometra na aute za rok 2009 ?
Nezaujíma ťa hodnota nakúpených PHM, ale litre.

Ked pouziva vlastne auto na podn., tak netreba pisat stav tachometra.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
veronikasad Pozri príspevok
Katka, nesúhlasím s touto odpoveďou.
Aby si SZČO mohol uplatniť sadzbu základnej náhrady a spotrebu PHM, musí isť o auto vlastne alebo v BSM, nevložené do obchodného majetku živnostníka. V tomto prípade ide o prenajaté mot.vozidlo. VOZD bude dohodnutá cena prenájmu + spotreba PHM.

Ak by išlo o prvý prípad a daň z mot. vozidiel by nebola zaplatená, DU nevyhodí z VOZD náklady na prevádzku mot. vozidla, ale vyrubí pokutu za nepodané DP a penále za neskoro uhradenú daň.
ale v zakone sa pise, ze ak sa MV nevlozene do OM pouzije na podnikanie, je povinnost platid dan z MV-dokonca som sa docitala na drsr ze nemusi tak urobit majitel vozidla ale môze to urobit aj ten kto vozidlo vyuziva, tak neviem, či je zakon dopleteny,ci ja som dopletena zo zakona. v cene prenajmu sa väčšinou odzrkadluje pouzitie a opotrebovanie auta....fakt som teraz na pochybach z toho zakona
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

katarina.j Pozri príspevok
ale v zakone sa pise, ze ak sa MV nevlozene do OM pouzije na podnikanie, je povinnost platid dan z MV-dokonca som sa docitala na drsr ze nemusi tak urobit majitel vozidla ale môze to urobit aj ten kto vozidlo vyuziva, tak neviem, či je zakon dopleteny,ci ja som dopletena zo zakona. v cene prenajmu sa väčšinou odzrkadluje pouzitie a opotrebovanie auta....fakt som teraz na pochybach z toho zakona
Katka, nepoprela som povinnosť zaplatiť daň, ale nezaplatená daň nie je dôvodom, aby si neuplatnil VOZD, ak mu vznikol na ne nárok.

V príspevku na ktorý si odpovedala, neide o auto vlastné ani v BSM, preto nie je možné uplatniť paušálne náhrady za používanie súkromného mot.vozidla.
0 0
Mufina Mufina

Mufina je offline (nepripojený) Mufina

Ahoj,
ale nezabudnite,že musí mať aj evidenciu knihy jázd,nakoľko nemá auto
prihlásené do firmy.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Mufina Pozri príspevok
Ahoj,
ale nezabudnite,že musí mať aj evidenciu knihy jázd,nakoľko nemá auto
prihlásené do firmy.
aj keď je auto v majetku firmy, musí sa viesť kniha jázd.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Iwett Pozri príspevok
aj keď je auto v majetku firmy, musí sa viesť kniha jázd.
...pokial si neuplatňuje 80 % paušál spotreby PHM
0 0
Michelle22 Michelle22

Michelle22 je offline (nepripojený) Michelle22

Ahojte všetci,chcem si len niečo overiť..... Pre rok 2009 si môže podnikateľ uplatniť 80% zo spotreby PHM. Čo v takom prípade,keď SZČO si prenajal nové auto od rod.príslušníka,zaplatil DzMV,zaplatil poistky ..... môže si to všetko dať do výdavkov??? Auto zaradil do podnikania a chce ho aj odpisovať.....
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Michelle22 Pozri príspevok
Ahojte všetci,chcem si len niečo overiť..... Pre rok 2009 si môže podnikateľ uplatniť 80% zo spotreby PHM. Čo v takom prípade,keď SZČO si prenajal nové auto od rod.príslušníka,zaplatil DzMV,zaplatil poistky ..... môže si to všetko dať do výdavkov??? Auto zaradil do podnikania a chce ho aj odpisovať.....
Prenajaté auto nemôže zaradiť do podnikania a odpisovať, ak by bola zmluva o prenájme, tak si môže dať do výdavkov DzMV, či poistky, alebo opravu MV, záleží na tom ako by bola zmluva postavená
0 0
Michelle22 Michelle22

Michelle22 je offline (nepripojený) Michelle22

Ahojte,chcem opraviť svoj predchádzajúci príspevok....SZČO kúpil nové auto od rod.príslušníka (kúpno-predaj zmluva),prihlásil ho na DÚ na "rodné číslo" ..... je niečo také možné???
0 0
Michelle22 Michelle22

Michelle22 je offline (nepripojený) Michelle22

Michelle22 Pozri príspevok
Ahojte,chcem opraviť svoj predchádzajúci príspevok....SZČO kúpil nové auto od rod.príslušníka (kúpno-predaj zmluva),prihlásil ho na DÚ na "rodné číslo" ..... je niečo také možné???
Si zlatá Zdenka,ale potrebujem odpoveď na túto otázku.Vieš,je to totiž takto.SZČO chcel využiť "šrotovné" a tak nové auto kúpil na seba jeho otec,potom to auto od otca kúpil a na DÚ si ho prihlásil na to už spomínané "rodné číslo".Pýtal sa aj na DÚ a vraj je to takto v poriadku.Nikdy som takom niečom nepočula a preto sa radšej pýtam.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Michelle22 Pozri príspevok
Si zlatá Zdenka,ale potrebujem odpoveď na túto otázku.Vieš,je to totiž takto.SZČO chcel využiť "šrotovné" a tak nové auto kúpil na seba jeho otec,potom to auto od otca kúpil a na DÚ si ho prihlásil na to už spomínané "rodné číslo".Pýtal sa aj na DÚ a vraj je to takto v poriadku.Nikdy som takom niečom nepočula a preto sa radšej pýtam.
Ak je vlastníkom automobilu (je jedno od koho ho kúpil), môže pri pracovných cestách uplatňovať aj paušál 0,183 € za km jazdy, pokiaľ ho nevloží do majetku podnikania.
Naposledy upravil Evanka : 10.03.10 at 15:11 Dôvod: oprava sumy
0 0
Michelle22 Michelle22

Michelle22 je offline (nepripojený) Michelle22

Práve že on ho vložil do podnikania a chce si uplatňovať 80% z bločkov na PHM.Mňa len zaujímalo príhlásenie na DÚ na tzv."rodné číslo.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Michelle22 Pozri príspevok
Práve že on ho vložil do podnikania a chce si uplatňovať 80% z bločkov na PHM.Mňa len zaujímalo príhlásenie na DÚ na tzv."rodné číslo.
Oznámi jednoducho, že využíva xy automobil na podnikanie. Neoznamuje, či je A vložené do majetku alebo nie.
0 0
mamuša mamuša

mamuša je offline (nepripojený) mamuša

Evanka Pozri príspevok
Ak je vlastníkom automobilu (je jedno od koho ho kúpil), môže pri pracovných cestách uplatňovať aj paušál 0,138 € za km jazdy, pokiaľ ho nevloží do majetku podnikania.
O akej sume paušálu tu hovoríte vraj 0,138€, opravím Vás môžem na sumu 0,183 €
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

mamuša Pozri príspevok
O akej sume paušálu tu hovoríte vraj 0,138€, opravím Vás môžem na sumu 0,183 €
sorry, to bol samozrejme preklep, vďaka opravím.
0 0
Michelle22 Michelle22

Michelle22 je offline (nepripojený) Michelle22

Evanka Pozri príspevok
Oznámi jednoducho, že využíva xy automobil na podnikanie. Neoznamuje, či je A vložené do majetku alebo nie.
Ak som to správne pochopila,tak si jednoducho bude účtovať 80% z bločkov a DÚ z toho vyrozumie,že je auto v podnikaní?

0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať