Zavrieť

Porady

CMOS error

Zdravim vas. Prosim vas o radu v nasledovnej veci. Pri zapnuti PC sa mi zobrazi na obrazovke hlaska CMOS error a dalej nepokracuje v nacitani systemu. S takouto chybou som sa este nestretol a neviem ako dalej. Predpokladam, ze sa bude treba pohrat v BIOSe, ale radsej si necham poradit od skusenejsich. Dakujem.
Vyzera to asi takto:
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Skúšal si aj pamäť.Ináč blbosti z reštartovaním veľakrát robí aj samotný zdroj.
Naposledy upravil Vlado40 : 29.01.10 at 14:33
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Napadlo mi aj to, ale uz som to chcel nechat na servis. Nie ze by som nevedel ako na to, ale predsa len maju asi viac skusenosti. Navyse ide o cca 10 rocne PC a mozno sa nakoniec zisti, ze je uz odpalena MB. Zvazoval som aj vsetko postupne odpojit, prefuknut kontakty... ale napokon som to uz nechal tak. Mozno bude treba flashnut BIOS a do tohto by som sa urcite nepustal a navyse som to ani nikdy nerobil.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Samozrejme , ak nemáš náhradne komponenty tak sa ťažko hľadá chyba.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

camozzi Pozri príspevok
Navyse ide o cca 10 rocne PC.
Tak to by som uz neriesil, lebo opravis toto a o mesiac dva ti vypadne nieco ine. Napriklad disk so vsetkymi subormi. Maju ich odzalohovane?
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Netusim ci je nieco na HDD okrem OS a Skype. Ten PC sluzi na komunikaciu cez Skype medzi rodicmi a detmi v Anglicku. Na ploche neni nic okrem odkazu na Skype Cize aj ked bol nejaky problem s PC, tak aj vysvetlenie bolo "Neda sa zapnut. Co s tym?" Na zaklade toho som urcoval diagnozu a prognozu pre PC.
10 rokov pri PC je dost. Malokto ma tak dlho PC a po takej dobe moze odist cokolvek. Ja tiez tvrdim, ze ak je uz chybna MB, tak to radsej kupit nove PC.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať