Zavrieť

Porady

Obchodne podmienky pre e-shop

Zdravim! Poradi mi niekto ako sformulovat co najjednoduchsie a najnutnejsie obchodne podmienky pre elektronicky obchod?
Videl som, ze niektore eshopy maju velmi rozsiahle obchodne podmienky, ine strucnejsie.

1. Neviem co vsetko je nutne aby obchodne podmienky obsahovali. Co sa stane, ak by som na eshope nemal uvedene tieto podmienky?

2. Da sa niekde najst nejaky vzor, ktory by som mohol pouzit?

3. Vsimol som si, ze viac eshopov pouziva takmer identicke obchodne podmienky, len meno spolocnosti, adresy, cisla su ine - je na to nejake autorske pravo, alebo sa to moze len tak "skopirovat" z ineho eshopu?

Dakujem
Naposledy upravil Dav : 30.11.10 at 18:29
Usporiadat
dorah34 dorah34

dorah34 je offline (nepripojený) dorah34

zo zaciatku tam daj to, co uznas za vhodne a coho sa obavas - jasne pravidla - ako objednat, kedy je objednavka zavazna, ako je mozne platit, kolko stoji dodanie. doporucam uprasnit, ze za akych podmienoch posles tovar - musi byt platba pripisana na ucet. osvedcilo sa nam upozornenie, ze pokial niekto neprevezme dobierku, uz niekdy mu neposleme tovar. je tych neprevzatych dobieroch menej. treba uviest vsetky ceny, pokuty, ochranu osobnych udajov, reklamacia - potrebuje doklad alebo nie? vratite peniaze? atd.
0 0
myshoKE myshoKE

myshoKE je offline (nepripojený) myshoKE

Dovolím si oprášiť staršiu tému.

Spomína sa tu zakotvenie bodu do obchodných podmienok ohľadom pokuty pri neprevzatí dobierky. Marí sa mi, že som takýto bod už aj na nejakom e-shope videl...

Je takáto pokuta reálne vymožiteľná? Akým spôsobom?

Predpokladám, že pre 4 eurá za poštovné sa nikto po súdoch vláčiť nebude...
0 0
Atomer.sk Atomer.sk

Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac
Nie je to vymozitelne. Za PC moze sediet ktokolvek, neda sa dokazat kto. Od koho teda nieco vymahat?
0 0
myshoKE myshoKE

myshoKE je offline (nepripojený) myshoKE

Ja sa len informujem, či takýto bod v OP má aj iný účel ako odstrašenie pár adolescentov, ak by si to náhodou prečítali.
0 0
Prometeusko Prometeusko

Prometeusko je offline (nepripojený) Prometeusko

A ako to je zo zakonom ked chcem mat internetovy obchod? Viete mi niekto poradit?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Prometeusko Pozri príspevok
A ako to je zo zakonom ked chcem mat internetovy obchod? Viete mi niekto poradit?
no a ktory zakon mas na mysli?
0 0
Prometeusko Prometeusko

Prometeusko je offline (nepripojený) Prometeusko

No keby som chcel internetovy obchod ze co nato potrebujem a ake su tam podmienky a ked by bol tovar objednavany zo zahranicia ako je to z clom alebo tak aby bolo vsetko tak ako ma byt aby nevznikol problem
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

v prvom rade potrebujes zivnost a najst si dobru uctovnicku ... ta ti to vysvetli, a ked ti nebude nieco jasne, tak daj konkretnu otazku ... ale najprv skus pohladat na porade - vela veci je tu uz vysvetlenych


prestuduj si zivnostensky zakon, obchodny zakonnik, obciansky zakonnik, zakon o uctovnictve, zakon o dani z prijmov, zakon o DPH, zakon o ochrane spotrebitela, zakon o ochrane osobnych udajov, zakon o ochrane spotrebitela pri zasielkovom predaji, o elektronickom obchode, colny zakon, zakon o odpadoch, zakon o obaloch, ... a dalsie podla druhu tovaru
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať