Zavrieť

Porady

Zdravá škola

Dobrý deň.
Chodím na funkčné vzdelávanie a chystám sa písať seminárnu prácu. Chcela by som sa zamerať na Zdravú školu. nakoľko naša MŠ je v tomto projekte. Práca má byť napísaná z pozície riadiaceho pracovníka. Prosím Vás poraďte mi nejakú osnovu, ktorá by na túto tému naväzovala. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Zvolila si si výbornú tému seminárnej práce . O Zdravej škole sa dá veľa napísať jednak z teoretickej, ale aj praktickej stránky. V teoretickej časti by Ti mohla byť oporou osnova, ktorú som Ti napísala. V praktickej časti napíš, čo robí vaša škola v rámci tohto projektu a čo konkrétne Ty môžeš urobiť ( zabezpečiť materiálnu a finančnú stránku projektu, kontrolnú a riadiacu činnosť pri jednotlivých akciách, umožňuješ školenia učiteľke... )Dá sa toho veľa napísať . Držím Ti palce aby sa Ti podarilo napísať výbornú prácu.

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Stručná charakteristika projektu
    Ciele projektu:
    - starostlivosť o zdravie detí a zamestnancov školy,
    - zlepšenie životného prostredia,
    humanizácia výchovno – vzdelávacieho procesu,
    - nové metódy a formy práce vo výchovno- vzdelávacom procese,...
    Úlohy projektu:
    Výchova k demokracii, ozdravný režim, zvyšovanie fyzickej zdatnosti, zásady zdravej výživy, zlepšovanie a starostlivosť o životné prostredie, netradičná spolupráca s rodičmi ,výchova k lepším vzťahom v kolektíve, a k prevencii chorôb, starostlivosť o pracovné a životné prostredie, starostlivosť o rozvoj etického a estetického cítenia, rozvíjanie žiadúcich medziľudských vzťahov...
    Aktivity
    Čím sa takáto škola odlišuje od školy s tradičným poňatím
    - podporuje samostatnosť detí,
    -pozornosť sa venuje pitnému a stravovaciemu režimu detí,
    - snaží sa zbaviť školu stresu a strachu...

    Monika9 je offline (nepripojený) Monika9

    Monika9
    Ďakujem pekne.
    Len by som potrebovala poradiť, ako to písať z pozície riadiaceho pracovníka.
    Akú tému, čoho sa chytiť?

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    Monika9 Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Chodím na funkčné vzdelávanie a chystám sa písať seminárnu prácu. Chcela by som sa zamerať na Zdravú školu. nakoľko naša MŠ je v tomto projekte. Práca má byť napísaná z pozície riadiaceho pracovníka. Prosím Vás poraďte mi nejakú osnovu, ktorá by na túto tému naväzovala. Ďakujem.

    Monika9 Pozri príspevok
    Ďakujem pekne.
    Len by som potrebovala poradiť, ako to písať z pozície riadiaceho pracovníka.
    Akú tému, čoho sa chytiť?
    Píšeš že Vaša škola je zapojená do projektu. Oslov p. riaditeľku, zástupkyňu, resp. koordinátora projektu, že sa chceš nejakým spôsobom podieľať na projekte a nebudeš musieť vymýšľať, pomôžeš sebe a možno naštartuješ nejaké dobré "veci" priamo vo vašom už bežiacom projekte.

    Ako to napísať s pozície riadiaceho pracovníka ?
    Jednoducho sa vcíť do pozície riaditeľky, alebo jej zástupkyne ...
    Ja by som volil tú zástupkyňu, aby sa riaditeľka nezľakla, že poškuľuješ po jej fleku.

    Monika9 je offline (nepripojený) Monika9

    Monika9
    Ďakujem všetkým.
    Ja som začínajúca riaditeľka, ako učiteľka som sa podieľala na projekte, len nás upozornili, že musíme písať prácu z pozície riaditeľky. Viem, že už to písali viaceré riaditeľky, tak by som potrebovala pomoc.

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    Skús ešte ako inšpiráciu pozrieť projekty škôl na webe. Stačí dať do googlu "projekt zdravá škola".
    Napr. z pohľadu rámcového projektu je zaujímavá stránka gymnázia pavla horova v michalovciach, z pohľadu aktivít stránka materskej školy na jaltskej ulici v košiciach. Samozrejme, ide len o inšpiráciu, nesmie ísť o CtrlC a CtrlV Ak sa inšpiruješ niektorým konkrétnym bodom natoľko, že by si chcela podľa neho pracovať, treba príslušný zdroj priamo citovať, alebo ho uviesť v použitých zdrojoch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.