Zavrieť

Porady

Výpočt mzdy pri Dohode o vykonaní práce

Dobrý deň poraďáci,

prosím o radu a kontrolu či má SZČO dobre spracované mzdy pre ľudí čo mal na Dohodu o vykonaní práce. Problém je že v r.2008 keď mal prvých ľudí nenahlásil sa na DU a teraz pani naháňa nejaké hlásenie za r.2008 lebo tam neodvádzal daň za tých ľudí. Prosím pozrite sa na ten výpočet a ak je to zle tak to nejako doplatí a r.2009 ( keď som ho už zahlásila) príp. ešte opravím. V podstate mi to vychádza že ani nič nemusel odviesť kedže mali také nízke mzdy tam v r.2008.
Všetci mali Dohodu o vykonaní práce, robili tak 2-3 mesiace ako robotníci a mali aj podpísané Vyhlásenie o zdanit.mzde !!

výpočet r. 2008

- HM 6500 SK
- odvody do SP - GP a ÚP - odviedol zamestnávateľ
- HM 6500 minus nezdanit.časť 8208 Sk ( v r.2008 ) = základ dane nulový a daň bola teda NULA.
- čistá mzda na výplatu 6500 Sk .

výpočet r. 2009

- HM 415 eur
- odvody do SP - GP a ÚP - odviedol zamestnávateľ
- HM 415 - nezdanit.min. 335,47 = 79,53 a z toho daň 19% 15,11 eur.
- čistá mzda na výplatu 399,89 eur.

Ďakujem za pomoc, Evka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    - výpočet správny
    - k tej registrácii:

    Platiteľ dane je povinný požiadať o registráciu na miestne príslušnom daňovom úrade najneskôr do 15 dní od vzniku povinnosti zrážať daň alebo preddavky na daň, alebo daň vyberať (§ 31 zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov v znení neskorších predpisov), t.j. ak zamestnávateľ začne vyplácať príjmy zo závislej činnosti.
    Ak dôjde k zmenám skutočností, ktoré daňový úrad eviduje o zamestnávateľovi, najmä ak zanikne daňovému subjektu daňová povinnosť (napr. zamestnávateľ prestane vyplácať príjmy zo závislej činnosti), je zamestnávateľ povinný tieto zmeny oznámiť daňovému úradu do 15 dní odo dňa keď vznikli.

    A zo hlásenie tu:http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...asenie2007.zip

    jasmin151077 je offline (nepripojený) jasmin151077

    Evka jasmin151077
    ďakujem krásne, teraz keď už od nového roku 2010 nemá zamestnancov tak som ho odhlásila .
    Problém bol rok 2008 ked nebol registr.na DU ale len v SP ale vo výkaze ku daň.priznaniu za r.2008 mal aj položku mzdy , tak mu prišiel list z DU že má doložiť Hlásenie a prehľady za ten rok - ok spravila som to ako som našla v jeho účtovníctve ale zase na DU sa im to nedá v software prepísať to prihlásenie z r.2009 spetne od r.2008 tak mi pani povedala že tam aj tak bude pokuta a viac sa nebavila, a že nevie čo s tým bude robiť atd. No uvidím, pokutu ale isto čakáme.
    Ďakujem ešte raz za potvrdenie výpočtu tej mzdy.

    Výpočt mzdy pri Dohode o vykonaní práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.