Zavrieť

Porady

Cena prípojky IS /prípojka plyn,voda,kanal,elektrika/.

Anketa: Dajú sa spraviť prípojky IS/voda,kanalizácia,elektrika/ za rozumnú cenu ?

Počet hlasujúcich
2. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • 1bm = do 100 eur

    1 50.00%
  • 1bm = do 200 eur

    0 0%
  • 1bm = do 300 eur

    1 50.00%
  • 1bm = viac ako 300 eur

    0 0%
Dobrý deň. Ideme stavať RD, ktorý je vzdialený od verejných IS cca 70m. Viete mi poradiť aká je cena za výstavbu IS /plyn, voda, kanalizácia, elektrika/ za 1 bm ? Ďakujem za radu.
Usporiadat
Paso007 Paso007

Paso007 je offline (nepripojený) Paso007

človek - občan
Ahojte. Viete mi napísať primerané ceny (iba realizáciu nie pripojovacie poplatky)?
Elektrická prípojka: idem ťahať výkopom v chodníku cca 17 m, výkop svojpomocne, za rozvádzač chce 130€, kábel cca 20 m - ? €/m, istič 20€). Je to adekvátne?

Vodu mám pred domom v chodníku? cena za zrealizovanie pripojenia?

Kanalizácia a plyn sú oproti v chodníku. Obec stanovila. že musím pretlakom. Takže 1x výkop svojpomocne + z jednej jamy pretlak na plyn + pretlak na kanalizáciu + pripojenie cca 8-10 m oboje.

Budem vďačný za Váš cenový názor za jednotlivé pripojenia - hlavne to pretláčanie a káble a trubky a pripojenie. Zemné práce svojpomocne zamuklujem. dik.
0 0
skyle skyle

skyle je offline (nepripojený) skyle

Pripojky spravene. Elektrina stlp+praca+trubka pre optiku do buducnosti 1420 eur. Skrinka a istic 236 eur (platila som elektrarnam), napojenie 45 eur. Voda, kanal, prestrkovanie cesty (bola polo polna a dostali sme za podmienku ju upravit) 8145 eur. Vyuzila som akciu na vodarnach pripojku za euro. Ale to oni urobili iba 6 m, zvysok my. Neviem, kde budete tahat pripojky, no ja som mala aj poplatky za prenajom cesty, za vyhotovenie zmluvy, dan z uzivania nehnutelnosti, od T-comu za vytycenie, dan zo stlpu (ten isiel ako tarcha mestu a s tym suviciace vydavky na geodeta), potom poplatky z a kolky a ... Odporucam si dat v stadiu ulozenia zamerat geodetom vodu, kanal, elektro. My sme to nestihli a robili sme to len priblizne po zasypani, aj ked to je len pre nase potreby ale je to cesta, takze v buducnosti sa to zijde. Pri vykope sme natrafili na plynove potrubie, ktore bolo nacierno, lebo plynari o tom nevedeli, nastastie sme ho neprekopali. Celkovo sme robili medzi 60-70m. Ak nieco, pytaj sa.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať