Zavrieť

Porady

Faktúra

Zdravím Vás, mám taký malý dotaz : Môžem ako neplatca DPH vystaviť faktúru do ČR ? Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    danco111 Pozri príspevok
    Zdravím Vás, mám taký malý dotaz : Môžem ako neplatca DPH vystaviť faktúru do ČR ? Ďakujem za rady.
    Áno, môžeš.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    danco111 Pozri príspevok
    Zdravím Vás, mám taký malý dotaz : Môžem ako neplatca DPH vystaviť faktúru do ČR ? Ďakujem za rady.
    mysimis Pozri príspevok
    Áno, môžeš.
    správna odpoveď na takto položenú otázku......

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    ekopo Pozri príspevok
    správna odpoveď na takto položenú otázku......
    Keby sa opýtal aké sú jeho povinnosti pri vystavení fakúry a predaji do Čiech určite by som mu napísala niečo iné.....

    danco111 je offline (nepripojený) danco111

    danco111
    Tak OK aké sú povinnosti pri vystavení faktúry a predaji výrobku od neplatcu DPH do ČR ?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    danco111 Pozri príspevok
    Tak OK aké sú povinnosti pri vystavení faktúry a predaji výrobku od neplatcu DPH do ČR ?
    Už je jasné (čo pôvodne nebolo), že nebudeš dodávať služby, ale tovar, čiže sa na Teba nebude vzťahovať § 7....čiže zjednodušene napísané, nemáš žiadne povinnosti, len sledovať možno obrat.......

    danco111 je offline (nepripojený) danco111

    danco111
    Ono do ČR toho veľa nebude, ale predsa len objednávky sú ( čo som naozaj nečakal ). Predpokladám že za kalendárny rok môj obrat do zahraničia síce nebude veľký cca 5000 - 10000 ,- € ale predsa len. Takže mi stačí obyčajná faktúra tak ako pre tuzemského odberateľa, žiadne špecialitky v nej nebudú ? A ešte raz ďakujem všetkým za rady.
    EDIT : Prečítal som § 72 Zákona o DPH, ale pravdu povediac mám v tom guláš. V písmene h,) sa píše že mám napísať odkaz na § 42 , alebo § 43 alebo informáciu že tovar je oslobodený od dane. Ale kde zistím že môj tovar je ( nie je ) oslobodený od dane ? ( výrobky z dreva ) Dodávať sa bude či už firmám, alebo súkromným osobám.
    Naposledy upravil danco111 : 02.02.10 at 17:18

    pepolko je offline (nepripojený) pepolko

    mám rád poctivú prácu a seriózne jednanie ...viac pepolko
    myslím si, že ty, ako neplatca DPH nemusíš písať odstavec, že tovar je oslobodený od dane, teba sa to netýka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.