Zavrieť

Porady

Ako by ste postupovali

Dobrý večer

Potreboval by som poradit ako by ste postupovali, alebo ako mam postupovat v takom to pripade: Pozical som priatelkynej babke peniaze tak ze som si zobral hypouver a ona rucila svojim bytom a povedala ze do roka mi ich vrati a peniaze nevracia. Nemam snou spisanu zmluvu vsetko bolo iba na dobre slovo preto vas prosim poradte mi ako sa to da vyriesit dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    yanko1 Pozri príspevok
    Dobrý večer

    Potreboval by som poradit ako by ste postupovali, alebo ako mam postupovat v takom to pripade: Pozical som priatelkynej babke peniaze tak ze som si zobral hypouver a ona rucila svojim bytom a povedala ze do roka mi ich vrati a peniaze nevracia. Nemam snou spisanu zmluvu vsetko bolo iba na dobre slovo preto vas prosim poradte mi ako sa to da vyriesit dakujem za rady
    Ak som dobre pochopil ...

    1. Ty si vzal uver
    2. Priatelka , respektíve babka ručenie úveru bytom ...
    3. Zmluva = dobré slovo ...

    Dve možnosti :

    a. Podanie žaloby .....so všetkým , čo s tým súvisí = beh na hotový maratón s desaťbojom spojený ...

    b. PRESTAŇ platiť úver , banka okamžite skočí po nej ...akurát prepíš svoj majetok na X ,Y , Z ....prípadne aj na mňa ...

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    yanko1 Pozri príspevok
    a potom mi banka nezablokuje ucet lebo som normalne zamestnany. a toho sa bojim
    Môže aj to urobiť. Ale ak jej navrhneš, aby si uplatnila záložné právo na byt, tak príde exekútor a zoberie prieteľkinej babke byt a ten predá. Dúfam, že ten byt má väčšiu hodnotu (znaleckú) ako je zostatok úveru.

    Dúfam, že to bolo pre teba dostatočným ponaučením, že takého pofidérne kšefty (zobrať úver na vlastné meno pre niekoho iného) sa nemajú robiť...

    Ešte otázka - dúfam, že je ten byt riadne založený v prospech banky ako záložné právo. Teda aj so zápisom do katastra...
    Naposledy upravil Chobot : 02.02.10 at 11:36

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    yanko1 Pozri príspevok
    vsetko je aj na katastri ako ma byt
    No, tak z priateľkinej babky sa stane bezdomovec....

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    pardon, ale nedá mi ... už takéto prípady boli veľa, veľa , ohromne veľa krát preberané hocikde, takže neviem, či tu niekto dokáže poradiť nejaké zázraky na otázku napr. "ako mi exekútor nesiahne na plat, keď som si zobral úver".

    Ja neviem, ale ono fakt stačí napísať na kolene, že niekomu dávam peniaze a aj tak to nikto nerobí a potom tu čaká "právne" rady. Nič v zlom pre zadávateľa, ale vyvrelo to vo mne.

    EvaB je offline (nepripojený) EvaB

    EvaB
    K tomu riešeniu b:
    Môžeš prestať platiť a banka možno skočí po tom byte, ale nezabúdaj na jedno - ak prestaneš platiť, ihneď ťa hodia do registra neplatičov a v budúcnosti budeš mať problém dostať úver od banky a to možno v okamihu, keď to budeš najviac potrebovať. Jediná cesta k peniazom je už len cez nebankovky, ale na to už mnohí doplatili. Stačí potom už len choroba alebo strata zamestnania a a máme ďalšieho potenciálneho bezdomovca. To sa ale samozrejme nemusí stať, toto je len tá najčiernejšia verzia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.