Zavrieť

Porady

Niet nad dobrý rock

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Je toľko odnoží , štýlov , že sa vždy dá z niečoho vybrať ...ostatok záleží už len na chuti , nálade , spoločnosti ....
Usporiadat
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi



1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Jedna z klasickych hardrockovych kapiel - zapadonemecki Scorpions. Vznikli v roku 1965, no prvy album vysiel az v roku 1972, Lonesome Crow. Na rozdiel od ostatnych albumov sa vyznacuje vyraznou psychedeliou a je silne citelny aj odkaz krautrockoveho hnutia, ktore rozkvitalo na prelome 60. a 70. rokov v SRN. Ide celkom urcite o najtemnejsi album. Bratia Michael a Rudolf Schenkerovci hrali na gitarach, spieval Klaus Meine, v tej dobe este jeden z najlepsich hlasov na rockovej scene, nez na pociatku 80. rokov prisiel o hlas. Ovplyvnil celu radu rockovych spevakov, o.i. ho obdivoval aj Axl Rose z Guns n' Roses. O dva roky vysiel album Fly to the Rainbow, kde Michaela vystriedal Uli Jon Roth (ten odisiel k britskym UFO, aj ked po anglicky nevedel ani ceknut vtedy). Zvuk kapely sa odklonil od psychedelickeho krautrockoveho stylu, aj ked trochu meditativnosti tam este ostalo (novy gitarista silne ovplyvneny Hendrixom), no nie v takej temnej podobe. Michael Schenker (hlavne svojou pracou v UFO) a Uli Jon Roth sa zaradili medzi najvplyvnejsich hardrockovych gitaristov.



S Ulim vysli v priebehu 70. rokov este dalsie tri vynikajuce albumy - In Trance (1975), Virgin Killer (1976), Taken by Force (1977). Potom kapelu opustil aj Uli a vystriedal ho Mathias Jabbs, ktory je s kapelou dodnes. Tym sa konci hudobne najplodnejsie, a pre mna aj najzaujimavejsie obdobie tejto kapely. Kapela zacala hrat ovela viac alla Van Halen. Za zmienku stoja este albumy Lovedrive (1979), Blackout (1981) a Love at First Sting (1984), ale potom je to uz len priemerny stadionovy hardrock, snad s vynimkou balady Winds of Change zo zaciatku 90. rokov. Je smutne, ak sa zvuky uplne odlisnych kapiel ako Scorpions, Saxon, Edguy a.i. zacnu zlievat do jedneho, ako sa deje poslednych par rokov.


1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
.....hmmmmmmmmm.........lakocinka ........

...o texte ani nevraviac ...


1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jedna klasika .....dalo by sa už povedať

0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ďakujem, pripomenul si mi prekrásny koncert na upršanom Strahove ---- bože, to už bude 16 rokov, ale ten čas uteká ...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
napr. Depeche mode
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Moji chlapci ....

0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
.

..iste si chcel povedať moji chlapci..m-o-j-i....a urobil si mi veeeľkú radosť..aj cmuk by som ti poslala, keby sa nebojím..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kto ocení ?
Len znalec , fajnšmeker ....o hudbe vravím ...

0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..keď počúvam iba hudbu, tak oki..máš cmuka..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Keď sa zíde partia .....čo už len dodať ???

0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Stare casy, ked rozsah nieco znamenal.



0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Rozalka Pozri príspevok
Ďakujem, pripomenul si mi prekrásny koncert na upršanom Strahove ---- bože, to už bude 16 rokov, ale ten čas uteká ...
Bol som tam, myslím, že ten dážď len umocnil zážitok, keď sa tie laserové lúče trblietali v kvapkách dažďa a do toho znela majestátna hudba Pink Floyd. Zažil som veľa štadiónových koncertov, aj v Prahe, Pešti, Viedni ale tento bol pre mňa doposiaľ najemocionálnejším zážitkom tohto druhu. Hoci už naozaj odvtedy uplynulo 16 rokov, pripadá mi to ako keby to bolo len minulý týždeň.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Presne ako píšeš, laserové lúče sviatiace cez dažďovú clonu ... fakt úžasný zážitok.


Dovtedy u nás doma v tv stále bežalo MTV, v tom čase najmä rapovačky.
Na koncert som vzala 16ročného syna. Cestou späť mi povedal: tuším si už MTV nikdy nezapnem (aj dodržal). Asi nemusím komentovať.

Predtým aj potom som 4x mala príležitosť aj s RS, ale to je už iná muzika.
Krásny zážitok mám aj z chicagskeho bluesoveho festivalu, kde ma upútala dovtedy pre mňa neznáma kapela Savoy Brown (UK).
Holt, ostrovná (rozumej britská) muzika je asi naj....
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Nie som fanúšik tvrdého rocku,no to čo mi pustil kolega ma dostalo

GAMMARAY Montreal Tour 2008

tie gitarové sóla boli úchvatné...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Co na tom rocku vidite? Taka nervozita z toho ide...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
A čo sa páči tebe? Dychovka?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Rozalka Pozri príspevok
A čo sa páči tebe? Dychovka?
Nie, krasy dychovky som zatial neobjavil. Skor jazz, mozno dobre etno, ale nebranim sa ani mnohym veciam, ktore by sa dali zahrnut do vsobjimajuceho popu - no zas nie vsetko, co "leti" v radiach. Okrem toho pocuvam dost klasickej hudby, ta je uplne najkvalitnejsia. Samozrejme dobru ludovku som si tiez schopny vychutnat, ale na tu je problem natrafit, jedine tak na folklornych slavnostiach. Ked sa uz nieco nahrava na CD, tak dotycni pocitia potrebu to "ucesat", a potom z toho je bezpohlavne nic.

Ale rock nemusim, hoci v puberte som tiez pocuval Pink Floyd - ale to uz z dnesneho hladiska ani nie je rock...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
Nie, krasy dychovky som zatial neobjavil. Skor jazz, mozno dobre etno, ale nebranim sa ani mnohym veciam, ktore by sa dali zahrnut do vsobjimajuceho popu - no zas nie vsetko, co "leti" v radiach. Okrem toho pocuvam dost klasickej hudby, ta je uplne najkvalitnejsia. Samozrejme dobru ludovku som si tiez schopny vychutnat, ale na tu je problem natrafit, jedine tak na folklornych slavnostiach. Ked sa uz nieco nahrava na CD, tak dotycni pocitia potrebu to "ucesat", a potom z toho je bezpohlavne nic.

Ale rock nemusim, hoci v puberte som tiez pocuval Pink Floyd - ale to uz z dnesneho hladiska ani nie je rock...
Klasika @ rock .........jedno s druhým v spojení nemá chybu ...



Pop sem nepleť ....to je iná káva ...ja v tejto téme nemienim obhajovať ružových ....alebo tzv. rockerov typu Miro ŠMAJDA , ten ešte veľa halušiek musí popapať , aby si na takýto level mohol vo svojich snoch iba siahnuť....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft



prípadne

Naposledy upravil misoft : 04.02.10 at 20:26
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať