Zavrieť

Porady

Správny termín výsevu papriky a paradajok

Dobrý deň, rada by som vedela, kedy zvyknete vysievať semienka papriky a paradajok v domácom prostredí napr. do kelímkov na parapete okna? Tohto roku som skúsila vysiať papriku už 1.2. Nie je to skoro? Paradajky by som chcela zasiať tiež o niečo skôr okolo 15.-teho februára. Po iné roky som vysievala paradajky okolo 15.-teho marca, ale úrodu som zberala pomerne neskoro.
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Moja paprika, rajčiny, uhorky, šalát. Ešte majú čas rásť.
Snímka408.jpg  
Snímka410.jpg  
Snímka406.jpg  
Snímka413.jpg  
Snímka414.jpg  

Snímka407.jpg  
1/1
5 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
digehe1 digehe1

digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac
dávam ti za pravdu, ved aj tie rajčiny, ktoré sa vysemenili minulý rok, vydržali zimu, a v lete majú taktiež svoju úrodu, aspon u nás, ale tým nechcem povedať, že sa majú teraz sadiť von do záhonu.Ja sadím papriku v polke februára, a rajčiny začiatkom marca do foliaka, alebo máme také okno a navrchu je sklo, /ale koľko ľudí toľko chutí/ a úrody z nich je bohato.


pre pavol 54
3 0
digehe1 digehe1

digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac
ahoj, prepáč, že tak neskoro reagujem ale nie je možné, aby som bola celý den na porade.Ja vysadzam papriku polnú, to je taka zelená ako hrach, sadenice dávam von až po 3. zmrzlých, len do riadkov, foliovník sme zrušili,ked som našla túto odrodu, máme z nej úrody hojne, rajčiny tiež do riadkov, a to kríčkové a potom také neviem momentálne ako sa volaju semienka mám svoje, to sú také mäsité, z nich robím kečup a nátierky, pretlak.
3 0
digehe1 digehe1

digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac
ale ja nikde nepíšem, že si nesadím sama plantu, to že som napísala, že aj cez zimu vydrží semeno vonku v mrazoch, a je úroda, to som dala príklad, a ty si sa hned chytil,ked vysadíš pred 3 zmrzlými a trocha ich ošmahne, netreba ich hned vykopať, oni sa ujmú, to som teda myslela.Dosť ma tvoja odpoved zaskočila, to ti musím napísať.Ja mám tiež skúseností so sadením.............


Pavol54
3 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

natascha Pozri príspevok
Pekný deň. Moje paradajky vysiate 17.2.2010 a momentálne prebývajúce v skleníku zasadené v škatuľkách od mlieka začínajú kvitnúť. Sú pomerne vysoké odhadujem asi tak 70 cm - jedná sa o vysokú odrodu. Najradšej by som ich už vysadila von, ale radšej počkám do 15.5, kuknem predpoveď počasia a pokiaľ nebudú hroziť mrazíky, tak ich 15.-teho vysadím von.
Mrznúť by podľa dlhodobej predpovede nemalo. Aj ja som ich už vysadila von, aj papriku. Keď necháš také veľké rajčiny vo vnútri, potom sa ťažšie zakoreňujú. V škatulkách od mlieka nemajú dostatok potrebnej výživy, začnú Ti žltnúť.
3 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

mňa voľakedy jedna stará Bulharka učila sadiť paradajky na ležato- teda nie celkom, ale obtrhať zopár spodných lístkov a položiť do jamy na ležato prihrnúť zeminou do jednej tretiny od koreňového balu. Zbytok rastlinky nenásilne prihrnúť samozrejme nad zemou a zvislo. Týmto spôsobom majú neskôr mohutnejšiu koreňovú sústavu a výsledok sa odrazí aj na povrchu.
3 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

zajko51 Pozri príspevok
záleží kde býva, v akej oblasti a kde to bude vysievať, ja mám zasiate len pár zelerov, ešte ani nevyšli a dnes zasadím pár paprík
Tento rok som sadila zeler podľa návodu z istého časopisu. Večer ho namočiť do vody, ráno vybrať, nechať osušiť na pijavom papieri a zasadiť na povrch zeminy. Prikryť to fóliou a občas odokryť. Za týždeň bol zeler pekný. Nepolieva sa z vrchu ale do misky. Vzišli všetky semená.
3 0
pablito74 pablito74

pablito74 je offline (nepripojený) pablito74

Ahojte neslednujem tuto temu, no chcel by som podotknut, ze vseobecne nieco take ako spravny termin vysevu neexistuje. Kazdy mame ine moznosti, byvame v rozdielnych lokalitach, a tak je to u kazdeho rozdielne.
Resp. spravny termin vysevu existuje, no kedy nastava, si musi kazdy sam rokmi odsledovat.
3 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Moja planta - rajčiny a paprika. Už je akurát vhodná na sadenie, idem pripraviť pôdu a do stredy bude všetko vysadené na záhrade a vo foliovníku.
Snímka434.jpg  
Snímka435.jpg  
Snímka436.jpg  
Snímka437.jpg  
Snímka438.jpg  

1/1
3 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Nie je to tak dávno, čo boli papriky,uhorky a rajčiny malé, teraz podrástli. Porovnajte
Snímka482.jpg  
Snímka474.jpg  
Snímka478.jpg  
1/1
3 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

natascha Pozri príspevok
Dobrý deň, rada by som vedela, kedy zvyknete vysievať semienka papriky a paradajok v domácom prostredí napr. do kelímkov na parapete okna? Tohto roku som skúsila vysiať papriku už 1.2. Nie je to skoro? Paradajky by som chcela zasiať tiež o niečo skôr okolo 15.-teho februára. Po iné roky som vysievala paradajky okolo 15.-teho marca, ale úrodu som zberala pomerne neskoro.
Aj ja vysievam papriky začiatkom februára,lebo má dlhšie vegetačné obdobie a paradajky koncom mesiaca a vždy boli krásne sadenice aj papriky.
2 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
[QUOTE=natascha;1393554]Pekný deň. Moje paradajky vysiate 17.2.2010 a momentálne prebývajúce v skleníku zasadené v škatuľkách od mlieka začínajú kvitnúť. Sú pomerne vysoké odhadujem asi tak 70 cm - jedná sa o vysokú odrodu. Najradšej by som ich už vysadila von, ale radšej počkám do 15.5, kuknem predpoveď počasia a pokiaľ nebudú hroziť mrazíky, tak ich 15.-teho vysadím von
natascha ak Ti môžem poradiť tak ich čím skôr vysaď už vonku, sú už velmi veľké a snaž sa ich zasadiť čo najhlbšie. Ja mám vonku už pomalí 2 týždne.
2 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Moja tohtoročná planta - paprika a zeler
Snímka373.jpg  
Snímka375.jpg  
Snímka374.jpg  
1/1
2 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Moja paprika - neschovávam za záclonu
Snímka383.jpg  
Snímka384.jpg  
Snímka386.jpg  
1/1
2 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Paprika pomaly rastie, rajčiny sú presadené, klíčia už uhorky, cukety, tekvice. Planta - kapusta, kel, karfiol, brokolica - tiež pomaly rastie. Už aby bola jar
Snímka388.jpg  
Snímka389.jpg  
Snímka390.jpg  
Snímka391.jpg  
Snímka392.jpg  

Snímka393.jpg  
Snímka394.jpg  
Snímka395.jpg  
1/1
2 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

elena11 Pozri príspevok
Paradajky vysievam až v polovici MARCA preto, že rýchlo rastú a do záhrady môžu isť až po zamrznutých, nemajú rada chlad ostanú škaredé. A keď sú už veľmi veľké ťažko sa príjmu.
Bývaš v Tatrách? Pretože rajčiny sadím von podľa počasia - väčšinou už v apríli. Samozrejme že ich mám zakryté a odokrývam vtedy, keď je teplo. Keby som ich sadila po zamrznutých, tak prvé červené rajčiny by som mala v auguste. A takto mám začiatkom júna, treba vedieť prirýchliť zber.
2 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Je sucho,ale dá sa
2 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

natascha Pozri príspevok
Dobrý deň, rada by som vedela, kedy zvyknete vysievať semienka papriky a paradajok v domácom prostredí napr. do kelímkov na parapete okna? Tohto roku som skúsila vysiať papriku už 1.2. Nie je to skoro? Paradajky by som chcela zasiať tiež o niečo skôr okolo 15.-teho februára. Po iné roky som vysievala paradajky okolo 15.-teho marca, ale úrodu som zberala pomerne neskoro.
Papriku som sadila pred týždňom a práve začala niektorá schádzať. Rajčiny budem sadiť koncom februára.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

wagner Pozri príspevok
Papriku som sadila pred týždňom a práve začala niektorá schádzať. Rajčiny budem sadiť koncom februára.
To závisí od miesta neskoršej výsadby, ak do fóliovníka tak hej ale von do prírody je trocha priskoro
Ideálne ak sa paprika vysadí na konečné stanovisko ak má prvé puky cca 6-8 týždňov po výseve, potom už dosť trpí, 2.zásada pre dobrý rast nožička v teplúčku
rajčina je burina, len nech má dosť vlhko, rastie ako divá, nie je tak citlivá na podchladenie, ak sa poškodí vrch znova vyženie z boku
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Kolenčík Pozri príspevok
Nezdá sa Vám to zavčasu, veď sa budú vyťahovať keď je krátky deň
Ani nie, deň sa rýchlo predlžuje( na Hromnice, o hodinu více-poznáš, nie), papriku mám na okne takže má svetla dosť. Ja už mám aj malú plantu - karfiol, kel, kapustu, brokolicu. Vždy sejem zavčasu, aby som mohla skoro na jar vysádzať von.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

digehe1 Pozri príspevok
ale ja nikde nepíšem, že si nesadím sama plantu, to že som napísala, že aj cez zimu vydrží semeno vonku v mrazoch, a je úroda, to som dala príklad, a ty si sa hned chytil,ked vysadíš pred 3 zmrzlými a trocha ich ošmahne, netreba ich hned vykopať, oni sa ujmú, to som teda myslela.Dosť ma tvoja odpoved zaskočila, to ti musím napísať.Ja mám tiež skúseností so sadením.............


Pavol54
ospravedlňujem sa pochopil som to tak že si si zbierala semienka, a považoval som za potrebné informovať o možných rizikách, vieš koľkokrát sa nás pýtajú pestovatelia čo pokazili ak sa im nedarí vypestovať to čo chceli a nakoniec je chyba v samozbere semiačok.
s tými zmrznutými máš pravdu, ak očakávame ochladenie, treba ich trocha prihrnúť aby prípadný mrazík chytil nadzemnú časť, rastlinka sa veľmi rýchle zregeneruje a vyženie bočné výhonky spravidla nie jeden. ale to platí len pre niektoré druhy rastlín určite tam nepatrí paprika uhorka apod,
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať