Zavrieť

Porady

Aký wi-fi router??

Chcel by som sa spýtať aký wifi router by ste mi poradili (do 50eur) ak sa pripájam na internet cez ethernet kabel priamo z antény (bez modemu) ??
Čo hovoríte na tento BELKIN F6D4230

? Mozem tento router zapojit aj bez modemu?
Usporiadat
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Ahojte, mám možno blbú otázku, ale nevyznám sa až tak do routerov. Každý wifi router sa musí zapojiť do elekrickej siete, aby fungoval? Potrebujem to vedieť, aby som si premyslela, kam ho dám. Ide o nejaký M-kový router, viac neviem. Ďakujem.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Máš tam preklep ,router je zrejme N-kový,a máš pravdu ,router treba zapojiť do elektrickej siete aby fungoval.
1 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ja som bol spokojný s týmto,ale anténky som vymenil :
http://www.zyxel.cz/web/product_fami...No=PDCA2009012
sú aj lacnejšie,záleži koľko chceš investovať.
1 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Možno tento ,tiež ma odpojiteľné anténky :
http://datacomp.sk/tp-link-tl-wr841n...er_d87509.html
http://datacomp.sk/tenda-w306r-wirel...n-_d48590.html
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ten TP link doporučujem mam model WR841N
1 0
maurer2 maurer2

maurer2 je offline (nepripojený) maurer2

Mam TENDU w311r+ celkom postacujuca pre bezneho uzivatela cez 3 steny asi na 7m 3palicky signal
1 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Priamo z anteny?
Aky pripojenie do interentu mas? To je vzdy dolezite napisat lebo z laickeho popisu to nie je jasne.
Predpokladam ze mas Chello (ked spominas antenu) a v tom pripade sa antena pripaja do modemu a potom mas ethernet kabel. Na ten ethernet kable das WiFi router a potom z toho routera pojdes dalej.
Ja som spokojny s SMC WBR14 G2 54Mbps Wireless Router s AP da sa kupit dost lacno, pod 30 euro akiste zozenies.
Modem tam ale vzdy musis mat.
Ale ak mas DSL (to by si vsak nespominal antenu) vtedy potrebujes router s ADSL+ napriklad SMC 7904WBRB2 54Mbps Wireless Router+ADSL modem ktory funguje v spojeni s T-Com a ten stoji do 50 euro.
0 0
viktor7196 viktor7196

viktor7196 je offline (nepripojený) viktor7196

no takze ja mam internet od realnetu. a fakt mi ide len jeden kabel a nemam ziadny modem. takze si mam kupit nejaky router ADSL+??
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

tak potom ten prvy SMC co som pisal, ten mam odskusany aj na roburnete napriklad.
0 0
viktor7196 viktor7196

viktor7196 je offline (nepripojený) viktor7196

ok diky moc.. takze z tychto troch jeden
a este jedna pritom prvom je v názve 54Mbps to je rychlost? a ak ano tak to neni pomale?
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

vsetky spomenute routery pracuju v g standarde, teda s teoretickou rychlostou 54Mbps
realne to je okolo 3MB/s
0 0
viktor7196 viktor7196

viktor7196 je offline (nepripojený) viktor7196

Ok. Takze hovorite ze si mozem objednat hociktory z tychto troch no a ked uz budem mat tak treba este nieco specialne nastavit alebo len zapichnem a ide?
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

v podstate tam nastavis to iste ako ked sa teraz pripajas s pc
0 0
pistik71 pistik71

pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

najlepsie bude, ked si to kupis od toho, od koho mas internet. Obvykle ti to aj nastavia a mas pokoj s tym, ze sa mozu vyhovarat ze iternet ide, ale mas nekompatibilny router (co je blbost, ale stava sa ze provider sa vyhovori na vselico)
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

A čo tak myslieť trošku dopredu :
http://www.zyxel.sk/web/product_fami...No=PDCA2009012
Naposledy upravil Vlado40 : 03.02.10 at 22:06
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

pistik71 Pozri príspevok
najlepsie bude, ked si to kupis od toho, od koho mas internet. Obvykle ti to aj nastavia a mas pokoj s tym, ze sa mozu vyhovarat ze iternet ide, ale mas nekompatibilny router (co je blbost, ale stava sa ze provider sa vyhovori na vselico)
no len problem moze byt v tom ze si ISP necha mesacne platit za to ze mas pripojene viac ako 2 pc... pri poskytovateloch cez wifi je to bezna prax
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Nechapme naco kupovat drahe WiFi routre s N normou ked staci kupit za 25-30 euro a rok alebo dva ho vymenit za N-kovy ktory bude lepsi ako tie dnesne a o polovicu alebo este viac lacnejsi. A ten stary este predas za 5-10 euro.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

N-router zabezpečí rýchlejšie otváranie stránok ako klasické G.Cenovo nie je veľký rozdiel .Pri 3 PC Wifi SMC G-ečko nestíhalo,tak ako by malo,moja skúsenosť.Je to router do 50Euro s 3-ročnou zárukou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať