Zavrieť

Porady

Napalenie DVD

Prosím o radu:

Ako napálim DVDčko tak aby fungovalo ako originálne ? Myslím tým menu atď.

Ďakujem
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Doplním Stevo5:
Podľa veku rekordéra sa môže určiť, či náhodou už nie je optika a laser na "hrane" (optika špinavá (jemný prach), laser zoslabená svietivoť. (Pre CD - sú jednovrstvové - nie je potrebný až taký svetelný výkon lasera, ako pre DVD - tam je potrebný trochu vyšší)
0 0
monika040 monika040

monika040 je offline (nepripojený) monika040

Ja asi viem čím to je, mne to nejde ako som preinštalovala Windows XP na 7
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tak potom hľadaj ovládače pre tvoju mechaniku pre OS Win 7 a nainštaluj tieto ovládače (pre XP nemusia byť kompatibilné s Win 7 -môžu chýbať niektoré funkcie, program nevie, ako postupovať s dátami).
0 0
monika040 monika040

monika040 je offline (nepripojený) monika040

To si ja asi neporadím No je to zaujímavé napálim film na CD ide dám ten istý na DVD a nejde
0 0
monika040 monika040

monika040 je offline (nepripojený) monika040

Neviete o programe kde by som si zmenšila film z napr. 840MB na 700MB??
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

monika040 Pozri príspevok
To si ja asi neporadím No je to zaujímavé napálim film na CD ide dám ten istý na DVD a nejde
Ten film napalený na DVD Ti neprehrá v PC.Ak je DVD uzavreté ,tak musí v PC nabehnúť.Ako napaľuješ film na DVD cez ponuku napáliť nový súbor?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Neviete o programe kde by som si zmenšila film z napr. 840MB na 700MB??
Je ich viacej, ktoré dokážu skonvertovať (a prípadne upraviť na potrebnú dĺžku) video súbor.
Nap.: VirtualDub, Avidemux, Total Video Converter...... atď, atď.
0 0
monika040 monika040

monika040 je offline (nepripojený) monika040

ahojte, mám notebook zančky toshiba a ked napalim dvd nejde mi prehrat na recordéri, ešte všera to šlo a dnes napálené filmi už nemôžem prehrať, to včera napálené mi ide normálne. Napr. mala som film Harry Potter 7 recorder mi to prehral, dala som ho sesternici a dnes som si chcela znova stiahnuť film pre seba, normálne som ho v nere napálila a nič nejde prehrať. Recordér mi ukazuje, že som tak dala DVD-R, ako keby to dvd bolo prázdne. Myslím, že je to napaľovačkou, mám nero 11, mozno preto, že je to nový typ a náš recordér už má asi 7 rokov. Len potom preco to islo ked som to napalila včera... nerozumiem
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Rada pre monika040 - vyhoď z počítača ten moloch NERO. Nainštaluj si Ashampoo Burning Studio FREE (myslím, že má dokonca slovenčinu!) http://download.cnet.com/Ashampoo-Bu...-10776287.html

Pracuje pod XP, Sedmičkami, Vistou. Pred napaľovaním overuje kvalitu a veľkosť "placky".
BTW: nepropagujem, moja skúsenosť - kde sklamal Nero, tam Ashampoo to dokonale zvládol.
0 0
monika040 monika040

monika040 je offline (nepripojený) monika040

Neviem, ale PC mi to nechcel pustiť, ja tento notebook neznášam!!! Len môj PC je v oprave a bude tam dlho, asi budem zatiaľ bez napaľovania DVD V mojom PC bol tiež problém, ale vyriešilo mi to program ConvertXtoDvd 3 kde som vždy dala filmy .avi a rekordér bez problémov spustil, no teraz ani toto nepomáha, teda raz sa to podarilo, no zrazu nie.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A dala si "uzavrieť" napálené DVD-čko? Pokiaľ nie je "uzavreté", nemusí ho prečítať!
Ide o to, že tzv lead-in - hlavička - naznačuje, kde je prvý blok, ale nevie, kde je koniec napáleného a preto uvažuje o DVD-čku ako prázdnom (toto rozozná len napaľovací program, keď zisťuje stav DVD-čka a zistí, koľko je ešte voľného miesta pre dodanie ďalších dát). Preto sa uzatvára DVD-čko - tzv. lead-out - a tým oznamuje - tu je KONIEC a počítač vie, o aký objem dát sa jedná.
Naposledy upravil misoft : 20.01.12 at 18:18
0 0
afrodias afrodias

afrodias je offline (nepripojený) afrodias

Hudobník - Autor, Gitarista; Astrológ; IT PC - Hardware & Software. ...viac
Pozdravujem priatelia. Mám dve otázky.

1. Viete mi poradiť, ako napáliť DVD v PC aby išlo jeho obsah (film) skopírovať na HDD DVD Rekordéra? Už som vyskúšal všetky možné spôsoby - Rekordér mi stále hlási, že "Tento disk nie je možné kopírovať na HDD". Prehrávanie tých diskov v Rekordéri však funguje.
Mám DVD Rekordér "LG" - sám napaľuje ako originál Video alebo RM formáty (súbory sú v adresároch AUDIO_TS a VIDEO_TS). V manuáli Rekordéra píšu, že kopírovať sa dajú len DVD+R RW disky. Skúšal som aj DVD-RW no nič nefunguje. Na tie disky som v PC napálil aj originál Video súbory, ktoré boli predtým napálené na tom istom DVD Rekordéri (čiže som len v PC dal nový disk a na ten som to znova napáli ako dáta do adresárov AUDIO_TS a VIDEO_TS) a skúšal som aj DivX formáty "avi" "mpeg" "mp4" a iné - prehrať idú skoro všetky no skopírovať na HDD Rekordéra nie.
Potrebujem si v tom DVD Rekordéri skompletizovať seriály - väčšinu častí tých seriálov mám v Rekordéri a chýbajúce časti v PC (z Internetu) a potom chcem napáliť všetky na jeden DVD disk v rekordéri ako originál Video formát (AUDIO_TS a VIDEO_TS - LG to tak napaľuje).

2. Tiež neviem prečo mi DVD Rekordér LG nechce prehrať žiande DivX súbory napr. avi, mp4, mpeg, a iné (jedno akého sú formátu, či PAL, NTSC a akého rozlíšenia) keď si ich v PC skonvertujem programom "VideoPad Video Editor" z formátu Originál Video (nejedná sa o chránené disky či filmy). Pritom podobné DivX súbory avi, wmv, mpeg stiahnuté z internetu mi DVD Rekordér bez problémov prehráva - napálené na DVD-RW (používam značky Imation, EMTEC, Verbatim).

Napaľovacie programy v PC mám aké len chcete - Nero, Fab, Alkohol, Clone, NTSC... Už mám v tých filmoch riadny chaos a zaberajú mi miesto jak v PC tak v Rekordéri.
Poraďte ak viete. Ďakujem.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

1. Viete mi poradiť, ako napáliť DVD v PC aby išlo jeho obsah (film) skopírovať na HDD DVD Rekordéra? Už som vyskúšal všetky možné spôsoby - Rekordér mi stále hlási, že "Tento disk nie je možné kopírovať na HDD". Prehrávanie tých diskov v Rekordéri však funguje.
Mám DVD Rekordér "LG" - sám napaľuje ako originál Video alebo RM formáty (súbory sú v adresároch AUDIO_TS a VIDEO_TS). V manuáli Rekordéra píšu, že kopírovať sa dajú len DVD+R RW disky. Skúšal som aj DVD-RW no nič nefunguje. Na tie disky som v PC napálil aj originál Video súbory, ktoré boli predtým napálené na tom istom DVD Rekordéri (čiže som len v PC dal nový disk a na ten som to znova napáli ako dáta do adresárov AUDIO_TS a VIDEO_TS) a skúšal som aj DivX formáty "avi" "mpeg" "mp4" a iné - prehrať idú skoro všetky no skopírovať na HDD Rekordéra nie.
Potrebujem si v tom DVD Rekordéri skompletizovať seriály - väčšinu častí tých seriálov mám v Rekordéri a chýbajúce časti v PC (z Internetu) a potom chcem napáliť všetky na jeden DVD disk v rekordéri ako originál Video formát (AUDIO_TS a VIDEO_TS - LG to tak napaľuje).
Z DVD mechaniky neprekopíruješ na HDD - opačne áno - DVD mechanika nemá prístup k HDD pre ukladanie - smer HDD-DVD mechanika je read only - čítať môže, zapisovať nie.
Riešenie: hodiť to na USB (dá sa aj v DVD formáte), zapojiť do vstupu USB (externý vstup), dať nahrávanie na HDD a spustiť prehrávanie na USB - uloží na HDD v adresároch AUDIO_TS, VIDEO_TS (rovnako ako na DVD).


2. Tiež neviem prečo mi DVD Rekordér LG nechce prehrať žiande DivX súbory napr. avi, mp4, mpeg, a iné (jedno akého sú formátu, či PAL, NTSC a akého rozlíšenia) keď si ich v PC skonvertujem programom "VideoPad Video Editor" z formátu Originál Video (nejedná sa o chránené disky či filmy). Pritom podobné DivX súbory avi, wmv, mpeg stiahnuté z internetu mi DVD Rekordér bez problémov prehráva - napálené na DVD-RW (používam značky Imation, EMTEC, Verbatim).
Pozor na videokodek - koncovka *.avi značí obálku súboru, ale tam môže byť video vo formáte h263, h264, mkv a toto LG nepodporuje.

Napaľovacie programy v PC mám aké len chcete - Nero, Fab, Alkohol, Clone, NTSC... Už mám v tých filmoch riadny chaos a zaberajú mi miesto jak v PC tak v Rekordéri.
Poraďte ak viete. Ďakujem. Pri konverzii voliť video kodek DivX, Xvid, mp2, audio kodek mp3 - obálka (extension, prípona) avi
.
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

DVD fab.platinum odkóduje DVD srink napáli a je ako originál
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať