Zavrieť

Porady

Príspevok UPSVR na uhradu odvodov zamestnancom - aký je to príjem?

Dobrý deň, rád by som požiadal o radu. Dostávam príspevok z UPSVR, ktorý prepláca odvody na zdravotné a sociálne poistenie zamestnávateľovi, tak aj zamestnancom. Časť príspevku patriaci zamestnancom im vraciam vo výplate v následujúcom mesiaci a mám otázku, či tento príspevok je pre zamestnanca príjem podliehajúci dani z príjmu a či zvyšuje aj vymeriavací základ sociálneho a zdravotného poistenia. Ďakujem
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Nepoznám Tvoj program. Skús cez iné danené položky, ak vôbec takúto možnosť tam máte. Ja v Oberone to mám ešte aj s §§§§.
Tentokrát musím pani z ÚP zastať. Podľa čoho by vrátila refundované odvody konkrétnym ľuďom, ak v mzde nemá vyčíslenú sumu.???
Si vieš predstaviť, koľkým firmám robí refundácie a to si má u každého zamestnanca prepočítavať sama ?
Určite nie.
0 0
yvica yvica

yvica je offline (nepripojený) yvica

takže ak je mzda 350 eur, odvody zamestnanca sú 46,90, tak tých 46,90 uvádzam ešte do nejakej kolonky????? kde by sa mali vyrátať odvody do ZP, do SP nie?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Vstupuje do odvodov , je to príjem. A áno, tá suma musí byť na výplatnej páske vypichnutá, aby bolo jasné, že ide o refundované odvody
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ja som vždy musela odovzdávať výplatnú pásku , kde ako Majka napísala musia byť vyčíslené HM, odvody ZC,Zl, čistá mzda, výkaz do zdravotnej poisťovne, výkaz do sociálnej poisťovne, bankový výpis, kde bola poukázaná mzda , odvody môžu byť uhradené spolu za zamestnávateľa i zamestnanca, na rozčlenenie slúžia mesačné výkazy.
1 0
yvica yvica

yvica je offline (nepripojený) yvica

ja mám tiež na výplatnej páske, HM, odvody zc,zľ, čistá mzda, tiež výkaz do zdravotnej, sociálnej a výpis z účtu. no toto je ok, ale teraz ak som vyplatila zamestnancovi z 350 eur strhnuté odvody 46,90 cez účet neviem čo s tým ďalej, kde v money s3 uviesť sumu 46,90 ( čo je odvod za zamestnanca SP a ZP) a aby sa z toho strhli zdravotné odvody??? a prečo sa zdravotné odvody majú strhnúť z odvodov do sp a zp? nemá niekto takýto prípad v Money s3, díky moc
0 0
yvica yvica

yvica je offline (nepripojený) yvica

prosím pomôže mi s tým niekto, chcela by som to dokončiť, čítam príspevky už dva dni už sa mi to mihá pred očami, dočítala som sa, že z príspevku vyplateného zamestnancovi sa strháva zdravotné ??, neviem či 4 % sociálne nie ani daň, ale neviem ako to uviesť na páske v money s3 a prísevok, ktorý dostáva zamestnávateľ z toho by sa nemali platiť odvody, je to tak? dík moc
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
yvica Pozri príspevok
prosím pomôže mi s tým niekto, chcela by som to dokončiť, čítam príspevky už dva dni už sa mi to mihá pred očami, dočítala som sa, že z príspevku vyplateného zamestnancovi sa strháva zdravotné ??, neviem či 4 % sociálne nie ani daň, ale neviem ako to uviesť na páske v money s3 a prísevok, ktorý dostáva zamestnávateľ z toho by sa nemali platiť odvody, je to tak? dík moc

yvica, totálne si odignorovala to, čo som Ti napísala k zodvodovaniu a zdaneniu refundovaných odvodov v predchádzajúcich príspevkoch. Dokonca ďalšia poraďáčka sa svojim obodovaním stotožnila so mnou a Ty sa stále domáhaš nejakej odpovede. Tak ja Ti už nemám čo, poradiť. Končím.

Ale predsa jednu radu na záver: zavolaj do Money, ako sa to v Tvojom programe dá urobiť tak, aby bolo jasné čo je HM a čo je refundácia .
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ešte raz sa Ti to pokúsim zhrnúť:
HM 350,00

Zdravotné poistenie 2,00% / 5,00% 7,00 € 17,50 €
Sociálne poistenie
Poistenie na nemocenské 1.4% / 1.4% 4,89 € 4,89 €
Poistenie na starobné 4% / 14% 14,00 € 49,00 €
Poistenie na invalidné 3% / 3% 10,50 € 10,50 €
Poistenie v nezamestnanosti 1% / 1% 3,50 € 3,50 €
Poistné do RFZ 0% / 4.75% 0 € 16,62 €
Garančné poistenie 0% / 0.25% 0 € 0,87 €
Úrazové poistenie 0% / 0.8% 0 € 2,80 €
Spolu do Sociálnej poisťovne 32,89 € 88,18 €
Odvody spolu 11,40% / 30,20% 39,89 € 105,68 €
Daň z príjmu
Základ dane 310,11 €
Mesačná nezdaniteľná časť ZD 311,32 €
Upravený základ dane pred zdanením -1,21 €
Daň 0 €
Čistý príjem zamestnanca 310,11 €
Celková cena práce
(náklady firmy na zamestnanca)
455,68 €
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

To je v prípade ak je napr. ZŤP nad 70 %
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Normálny zamestnanec:
Zdravotné poistenie 4% / 10% 14,00 € 35,00 €
Sociálne poistenie
Poistenie na nemocenské 1.4% / 1.4% 4,89 € 4,89 €
Poistenie na starobné 4% / 14% 14,00 € 49,00 €
Poistenie na invalidné 3% / 3% 10,50 € 10,50 €
Poistenie v nezamestnanosti 1% / 1% 3,50 € 3,50 €
Poistné do RFZ 0% / 4.75% 0 € 16,62 €
Garančné poistenie 0% / 0.25% 0 € 0,87 €
Úrazové poistenie 0% / 0.8% 0 € 2,80 €
Spolu do Sociálnej poisťovne 32,89 € 88,18 €
Odvody spolu 13,40% / 35,20% 46,89 € 123,18 €
Daň z príjmu
Základ dane 303,11 €
Mesačná nezdaniteľná časť ZD 311,32 €
Upravený základ dane pred zdanením -8,21 €
Daň 19,00 % -1,56 €
Daňový bonus na dieťa 0 €
Čistý príjem zamestnanca 304,67 €
Celková cena práce
(náklady firmy na zamestnanca)
473,18 €

a ak by si hľadala riadne na nete tak nájdeš výpočet aký len potrebuješ a to ako si zadáš odvody v programe buď Ti v parametroch mzdy nastaví softwer automaticky, alebo si tie parametre musíš zadať sama.
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

ešte link na jednu kalkulačku http://www.podnikam.webnoviny.sk/sti...ace-2013/26458
1 0
yvica yvica

yvica je offline (nepripojený) yvica

Melnick Pozri príspevok
yvica, totálne si odignorovala to, čo som Ti napísala k zodvodovaniu a zdaneniu refundovaných odvodov v predchádzajúcich príspevkoch. Dokonca ďalšia poraďáčka sa svojim obodovaním stotožnila so mnou a Ty sa stále domáhaš nejakej odpovede. Tak ja Ti už nemám čo, poradiť. Končím.

Ale predsa jednu radu na záver: zavolaj do Money, ako sa to v Tvojom programe dá urobiť tak, aby bolo jasné čo je HM a čo je refundácia .
prepáč neodignorovala som to ale čím viac o tom čítam tým mi to je menej jasné, v iných príspevkoch a iných temach je zas písané, že vstupuje len do odvodov ZP a do SP nie ani sa nezdaňuje, tak vôbec neviem, písala som na technickú podporu programu tam mi uviedli ako to mám urobiť ale sa mi to nezdá, takže mám HM 350-46,90 odvody=303,10 ČM. to je ok, teraz by mali byť vrátené odvody 46,90, to mi uviedli dať do kolonky dopln.dôch.poist. a vypať prepínač do ZP zahrňať DDP zamestnávateľa, ale ak som to urobila mi z tejto sumy neráta ani odvody ani nič, tak prosím vás z tejto sumy by mali ísť odvody do SP za zamestnanca, ZP za zamestnanca a zdaniť? prosím o trpezlivosť. ďakujem všetkým
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
yvica , nemám čas prehrabávať sa v príspevkoch. Ešte raz napíš presne podľa akého § máš uzatvorenú dohodu s UPSVaR .
0 0
yvica yvica

yvica je offline (nepripojený) yvica

je tam napísané § 50a
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Toto som už priliepala , dávam znova :

Dobrý deň,

Dňa 1.7.2009 sme Vám zaslali stanovisko k zahrňovaniu príspevkov podľa §50a, §50d a § 50f zákona o službách zamestnanosti do vymeriavacieho základu zamestnanca, ktoré vychádzalo zo stanoviska MZ SR.

Na základe dotazov z pobočiek a Call centra k tejto problematike (viacerí platitelia obdržali iné stanovisko z MZ SR ako MZ SR poskytlo nám) sme opätovne požiadali MZ SR o stanovisko k zahrňovaniu príspevkov podľa § 50a, § 50d a § 50f zákona č. 5/2004 o službách zamestnanosti v znení neskorších predpisov do vymeriavacieho základu zamestnanca. Na základe tohto stanoviska MZ SR Vám zasielame nasledujúcu informáciu:

Podľa § 13 zákona č. 580/2004 Z. z. o zdravotnom poistení a o zmene a doplnení zákona č. 95/2002 Z. z. o poisťovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov je vymeriavacím základom zamestnanca jeho príjem, dosiahnutý v rozhodujúcom období, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb podľa osobitného predpisu ( týmto je zákon č. 595/2003 Z .z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov ). Na základe vyššie uvedeného teda uvádzame, že príspevok podľa :
- § 50a, ktorý sa poskytuje zamestnávateľovi a až následne zamestnancovi, mal by u zamestnanca vstupovať do základu dane (vstupuje do vymeriavacieho
základu zamestnanca pre výpočet preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie )

- § 50d, ktorý sa poskytuje zamestnávateľovi a až následne zamestnancovi, mal by u zamestnanca vstupovať do základu dane ( vstupuje do vymeriavacieho
základu zamestnanca pre výpočet preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie )
- § 50f, ktorý sa poskytuje zamestnancovi, by mal byť od dane oslobodený (nevstupuje vo vymeriavacieho základu zamestnanca pre výpočet preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie )


S pozdravom
Ing. Zuzana Sarvašová
0 0
yvica yvica

yvica je offline (nepripojený) yvica

no veď takže, ja tomu chápem ale neviem ako to fyzicky urobiť, preto prosím: zo sumy 46,90 zdravotné poistenie 4 % a mala by aj daň o Sp sa tam nepíše, ale ja by som to potrebovala lopatisticky nakoľko som takéto niečo ešte nerobila aby som to vedela aj v programe urobiť, takže mám výplatnú pásku kde je hm 350-46,90 odvody= čm 303,10 potiaľto mi je to jasné, potom chcú aby na páske bolo 46,90 uvedené ako príspevok, aj to som tam už dostala, ale keďže by z toho mali ísť odvody 46,90*4=1,87 a daň ako sumu 46,90 prirátam k čm čiže 350-311,72 = 38,28*19% ?? teoreticky som to pochopila ale ......veď každý sa učí ta keď niečo neviem radšej sa opýtam ako by to malo byť zle, ďakujem
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

yvica - stále nemôžem pochopiť prečo daň, nemáš so zamestnancom podpísané, že si uplatňuje nezdaniteľnú čiastku?
0 0
yvica yvica

yvica je offline (nepripojený) yvica

lebo vyššie sa píše,že je to zdaniteľný príjem, tak prosím technicky ako to mám urobiť: 350-46,90=303,10 OK???? potom z účtu vyplatím zamestnancovi 303,10 a 46,90, no do výplatnej pásky potrebujem uviesť 46,90 čo mám a z toho by som mala vyrátať 4 % pre zdravotnú z tej vrátenej sumy a vyššie je písané, že je to zdaniteľný príjem??z tejto sumy alebo prirátať túto sumu k hrubej mzde? všetko chápem ale technicky to urobiť, prosím, dík
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ivica - predpokladám, že to nie je invalid. Vierka sa totiž zamerala na ID ale §50a sa dáva občanom na udržanie zamestnanosti dlhodobo nezamestnaným a nie sú ID. Ale takto rozkúskované informácie mňa osobne oberajú o drahocenný čas.
Tak mi prosím Ťa napíš konkrétne o akého zam-ca ide.
1 0
yvica yvica

yvica je offline (nepripojený) yvica

fakt nechcem nikoho zdržovať ale neviem sa z toho vymotať, § 50a na podporu udržania v zamestnaní zamestnancov s nízkymi mzdami, boli dohodári, teraz sú zamestnaní na HPP. skúsila som to nahodiť do programu ako mi poradili na technickej podpore ale neráta mi to odvody, iba je na páske vidieť príspevok, takže HM majú 350 eur odvody sp,zp za zamestnanca 46,90, čm 303,10, na páske som uviedla, že im bolo vrátené 46,90 a ďalej sa neviem pohnúť s tým, dí k moc
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať