Zavrieť

Porady

vyššia uhrada vyslych faktur

Pekny den, chcem sa opytat, ako si poradit so zauctovanim tejto platby : materska firma nam uhradila 23.12.2009 vsetky nase vystavene faktury za rok 2009 v jednej sume. Pri nahravani bankoveho vypisu na jednotlive faktury sa prislo na to ze uhradili viac o 3229,75eur.
Kam tento rozdiel (prijem ) mozem zauctovat?? Mozem to priradit k dalsej vystavenej fakture ale uz v r.2010 ?? Alebo to musim nechat v r.2009?? Poradte mi prosim,dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Airam25 Pozri príspevok
    Pekny den, chcem sa opytat, ako si poradit so zauctovanim tejto platby : materska firma nam uhradila 23.12.2009 vsetky nase vystavene faktury za rok 2009 v jednej sume. Pri nahravani bankoveho vypisu na jednotlive faktury sa prislo na to ze uhradili viac o 3229,75eur.
    Kam tento rozdiel (prijem ) mozem zauctovat?? Mozem to priradit k dalsej vystavenej fakture ale uz v r.2010 ?? Alebo to musim nechat v r.2009?? Poradte mi prosim,dakujem.
    Ak úhrada bola v r.2009, tak k 31.12. to ostane na účte 311AE ako váš záväzok. V roku 2010 môžeš urobiť jednostranný zápočet a priradiť k odberateľským faktúram vystaveným v r.2010. Samozrejme ten jednostranný zápočet pošli aj odberateľovi, aby pri ďalšej platby vedel o tom, že má menej platiť.

    Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

    Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac Airam25
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Ak úhrada bola v r.2009, tak k 31.12. to ostane na účte 311AE ako váš záväzok. V roku 2010 môžeš urobiť jednostranný zápočet a priradiť k odberateľským faktúram vystaveným v r.2010. Samozrejme ten jednostranný zápočet pošli aj odberateľovi, aby pri ďalšej platby vedel o tom, že má menej platiť.
    Dakujem za odpoved, prepac ale nie celkom som jej porozumela. Ide mi o ze potrebujem nahrat bankovy vypis(12/2009) s prijatymi peniazmi (materska fa nam).Cast z tych penazi priradim na nase vsetky vysle faktury, no neviem kam so zvyskom penazi cca 3.229,75€ ktore su navyse?? Kam ich mam pripisat??

    raya1 je offline (nepripojený) raya1

    raya1
    A ak je to opačne, že sme v 12/2009 uhradili o 1 € menej ?
    Ako zaúčtovať v r. 2009 a následne r. 2010
    Ďakujem !

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Ak ste uhradili o 1 € menej, neúčtujete nič, až keď ho doplatíte, zaúčtujete 321/221. Ak to nemienite zaplatiť a dodávateľ to nemieni vymáhať, tak 321/648.

    Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

    Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac Airam25
    JarkaL Pozri príspevok
    Daj tú čiastku na 325 a v januári urob jednostranný zápočet.
    Na 325 ? Ale ved to su závazky. Nemozem pouzit 324 co su prijate preddavky? Pre nas preddavky od materskej firmy ??

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Veď to aj je Váš záväzok. Ak by ste to účtovali ako preddavok, mali by ste vystaviť faktúru k prijatému preddavku a odviesť DPH - teda pokiaľ ste platcami DPH.

    Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

    Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac Airam25
    JarkaL Pozri príspevok
    Veď to aj je Váš záväzok. Ak by ste to účtovali ako preddavok, mali by ste vystaviť faktúru k prijatému preddavku a odviesť DPH - teda pokiaľ ste platcami DPH.
    Dakujem.Trochu lepsie tomu rozumiem.Teda faktura by musela byt vystavena este s datumom do 31.12.2009, znamena podat dodatocne DPH za 12/2009, suma DPH by sa nezmenila,lebo by islo o samozdanenie(vyvazame sluzby do FR), rozumiem tomu dobre ??

    Ak sa ten preplatok necha na 325, teda 221005/325 XY ako bude potom predkontacia na jednostanny zapocet v r.2010 ?? 325/311005 ??

    Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

    Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac Airam25
    Airam25 Pozri príspevok
    Dakujem.Trochu lepsie tomu rozumiem.Teda faktura by musela byt vystavena este s datumom do 31.12.2009, znamena podat dodatocne DPH za 12/2009, suma DPH by sa nezmenila,lebo by islo o samozdanenie(vyvazame sluzby do FR), rozumiem tomu dobre ??

    Ak sa ten preplatok necha na 325, teda 221005/325 XY ako bude potom predkontacia na jednostanny zapocet v r.2010 ?? 325/311005 ??
    Iba posuvam otazku.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Aha, nevedela som, že išlo o vývoz služby. Aj tak by som nič nefakturovala a nechala to na 325, veď k službe skutočne nedošlo. A v novom roku urobiť ten zápočet ako 325/311 s nejakou z novoročných faktúr.

    Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

    Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac Airam25
    JarkaL Pozri príspevok
    Aha, nevedela som, že išlo o vývoz služby. Aj tak by som nič nefakturovala a nechala to na 325, veď k službe skutočne nedošlo. A v novom roku urobiť ten zápočet ako 325/311 s nejakou z novoročných faktúr.
    DAKUJEM Vam velmi pekne za odobrenie,bodik som uz poslala. Mam este otazku: ako sa mi tento zostatok (k 31.12.2009) na ucte 325 prejavi v rocnej uzavierke a vo vysledovke za rok 2009 ?? Robim to tento rok 1.krat.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Objaví sa to ako záväzok voči obchodnému partnerovi. Na stane pasív.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.