Zavrieť

Porady

minimalna vyska stravnej jednotky

dobry den,

chcela by som Vas poprosit o radu, kde by som nasla minimalnu výsku stravneho, ktore MUSI platit zamestnavatel zamestnancovi od roku 1999 az po sucasnost. Nejedna sa pri tom o sluzobnu cestu zamestnanca. Zamestnanec vykonava pracu na pracovisku. Potrebujem to k seminarnej praci, nie som mzdova uctovnicka tak sa v tom velmi nevyznam. :/ Ak spravne rozumiem tak od roku 2002 sa za minimalny prispevok zamestnanca urcuje ako 75% zo sadzby na sluzobnu cestu od 5-12 hod na uzemi SR?? alebo to je uplne nieco ine

dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Vysku stravneho v urcitych intervaloch prehodnocuje a urcuje MPSVaR SR vydanim Opatrenia. Posledne som nasla tu:
    www.employment.gov.sk/index.php?id=13658
    Verim, ze vygooglis aj starsie.

    Ak zamestnanec vykonava pracu na pracovisku, ktore ma uvedene v pracovnej zmluve, patri mu stravne vo vyske podla tohto opatrenia (zabezpecenim teplej stravy alebo stravne listky). Ak ide na pracovnu cestu, stravne sa vypocita podla zakona o cestovnych nahradach. K vacsim zmenam v tomto zakone doslo novelou platnou od 1.1.2009. Aktualne znenie zakona pripajam. Starsie znenia zakonov najdes aj tu na Porade na uvodneh stranke Porady.

    zjuz je offline (nepripojený) zjuz

    zjuz
    dakujem za odpoved.

    to znamena ze ratam 3,6 *0,75 =2,7 € ?? Je to toto minimalna vyska SL. Z toho 55% hradi zamestnavatel. T.j 0,55*2,7 =1,485.
    Je tato uvaha spravna ?

    este raz vdaka

    M@jka je offline (nepripojený) M@jka

    M@jka
    zjuz Pozri príspevok
    dakujem za odpoved.

    to znamena ze ratam 3,6 *0,75 =2,7 € ?? Je to toto minimalna vyska SL. Z toho 55% hradi zamestnavatel. T.j 0,55*2,7 =1,485.
    Je tato uvaha spravna ?

    este raz vdaka
    Úvaha nie je celkom správna, zamestnávateľ môže hradiť 55% z 3,60 , aj keď musí poskytnúť lístok v hodnote 2,70 €.

    zjuz je offline (nepripojený) zjuz

    zjuz
    M@jka Pozri príspevok
    Úvaha nie je celkom správna, zamestnávateľ môže hradiť 55% z 3,60 , aj keď musí poskytnúť lístok v hodnote 2,70 €.

    Dakujem.

    Takze minimum, ktore zamestnavatel musi prispieť na stravu je 55% z 2,7, teda 1,485.

    minimalna vyska stravnej jednotky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.