Zavrieť

Porady

pozastavenie živnosti - dohoda o vykonanej práci

Dobrý deň, chcem si prerušiť živnosť cca na 6 mesiacov a pracovať na dohodu (dohoda o pracovnej činnosti)... chcela by som vedieť aké odvody ma čakajú a či je potom budúci rok možné si podať paušalne výdaje... Ďakujem
Naposledy upravil ingaur : 08.02.10 at 12:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ingaur Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem si prerušiť živnosť cca na 6 mesiacov a pracovať na dohodu (dohoda o pracovnej činnosti)... chcela by som vedieť aké odvody ma čakajú a či je potom budúci rok možné si podať paušalne výdaje... Ďakujem
    Živnosť pozastaviť si môžeš. Nezabudni túto skutočnosť nahlásiť do ZP, SP a DÚ. Ak budeš pracovať na dohodu o pracovnej činnosti, tak na ZP sa musíš registrovať ako samoplatiteľ a sám platiť zdravotné poistenie.

    ingaur je offline (nepripojený) ingaur

    ingaur
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Živnosť pozastaviť si môžeš. Nezabudni túto skutočnosť nahlásiť do ZP, SP a DÚ. Ak budeš pracovať na dohodu o pracovnej činnosti, tak na ZP sa musíš registrovať ako samoplatiteľ a sám platiť zdravotné poistenie.
    ...takže do ZP ako samoplatiteľ a do SP?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ingaur Pozri príspevok
    ...takže do ZP ako samoplatiteľ a do SP?
    Do SP nie je povinnosť, nakoľko na ten 1/2 rok nie si živnostník.

    pozastavenie živnosti - dohoda o vykonanej práci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.