Zavrieť

Porady

Odležaniny

Dobrý deň, poprosila by som o radu - masť, tinktúry na odležaniny.



Za rýchlu odpoveď ďakujem.


enyma
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Enyma Pozri príspevok
    Dobrý deň, poprosila by som o radu - masť, tinktúry na odležaniny.



    Za rýchlu odpoveď ďakujem.


    enyma
    Enyma, veľmi málo informácii si poskytla o preležanine, pretože tá má 4 stupne a na každý stupeň je iný spôsob ošetrovania.
    I. stupeň - pokožka je trvale červená, nebolestivá, teplá, koža je neporušená, v oblasti je svrbenie, pálenie
    II.stupeň - čiastočné poškodenie kože, pluzgiere, miesto veľmi bolestivé
    III.stupeň - zničené tkanivo medzi kosťou a pokožkou, zásah do podkožnej vrstvy, je už vytvorený kráter, tkanivo odumiera a vytvára v tom kráteri takú čiernohnedú krustu alebo vlhký žltkastý povlak. Tu už človek trpí nechutenstvom, telo tak reaguje na zápal.
    IV.stupeň - hlboký kráter zasahuje už svalovinu, kosť, môže vyť pokrytý tou tmavou krustou z odumretých buniek.

    takže netuším aký typ preležaniny máš na mysli a hlavne kde sa nachádza - na ktorej časti tela. Vidím to však takto:
    1. stupeň - odstránenie tlaku na postihnuté miesto!!!!!!!!!!!!!, môžeš použiť masť napr. mirfulan, dobre premasírovať.
    2. stupeň - odstránenie tlaku!!!!!!!!!!!!!!!, na toto štádium sa dá použiť špeciálne krytie - sú to veľmi dobré hydrokoloidné a hydrocelulárne obvázy: Comfeel Plus alebo Comfeel Contour a ešte jeden veľmi dobrý je Allevyn. Je to špeciálne krytie na preležaniny, čiže žiadne masti, žiadne tinktúry. Postihnuté miesto sa jednoducho opláchne fyziologickým roztokom, poprípade vydezinfikuje Octeniseptom (tinktúra vhodná aj na sliznice) osuší sa sterilnou!!! gázou a prilepí sa Comfeel, dá sa kúpiť podľa veľkosti defektu a ten pekne drží na rane, netreba žiaden ďalší obväz. Allevyn treba fixovať, pretože sám o sebe nedrží, tieto obväzy ostávajú 2 dni a znovu sa menia rovnakým postupom.
    Chcela som ti naznačiť, že tieto dva stupne zvládneš aj bez pomoci lekára. Ale v každom prípade na ďalšie dva stupne potrebuješ lekársku pomoc pretože:
    3.stupeň - odstrániť tlak na miesto!!!!!!! chirurgické sterilné odstránenie odumretých častí - odumreté tkanivo jednoducho zabraňuje hojeniu rany, potlačenie infekcie
    - zápal zhoršuje hlavne hojenie okrajov rany. Potom prichádzajú na rad znovu hydrokoloidné, alebo hydrocelulárne krytia.
    4.stupeň - podobne ako 3. stupeň, rana sa chirurgicky vystrihuje a ak je treba odstraňuje sa aj časť postihnutej kosti, tu prichádzajú na rad už aj rôzne účinné metódy ako je napríklad sterilná vákuová terapia a tá sa už robí s hospitalizáciou v nemocnici.

    Zhrnutie:
    Miestna (lokálna) liečba:
    Odstránenie odumretého tkaniva až do zdravých okrajov (lekár), dezinfekcia, špeciálne krytie, vákuová metóda (lekár, v nemocnici) alebo sterilné larvy (lekár v nemocnici)
    Kauzálna liečba (liečba príznakov):
    Najdôležitejšie je odstrániť príčinu, ktorá problém spôsobuje - odstrániť tlak na tkanivo!!!!!!!!!!!!!!!, tu nepomôže nič iné len polohovanie s použitím špeciálnych polohovacích pomôcok, v domácnosti to môžu byť vankúše stočené, zložené do potrebných tvarov. My polohujeme každé dve hodiny.
    Ďalej veľmi dôležitá je výživa človeka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dostatok kalórií, bielkovín, vitamínov a minerálov, u niektorých ľudí je preto potrebné použiť špeciálnu náhradnú výživu. Prečo strava? Tkanivu pri nedostatočnej výžive chýba kyslík, glukóza, aminokyseliny, mastné kyseliny, vitamíny, minerály a stopové prvky, v dôsledku tohto nedostatku tkanivo odumiera samozrejme za spoluúčasti tlaku na pokožku. Vytráca sa podkožné tkanivo, koža je tenšia.

    Vátim sa ešte k tým špeciálnym obväzom:
    Allevyn je polyuretánový hydrocelulárny obväz dá sa rôzne zastrihovať a Comfeel je hydrokoloidný, oba tieto obväzy zabezpečia rane vlhké prostredie, dokážu z rany odsať výpotky, ktoré premenia na gél, sú priedušné, čím zabraňujú macerácii (rozmočeniu)pokožky. Pri tom všetkom nie sú priepustné. Dostať ich v rôznych veľkostiach, lepia sa tak, aby boli len kúsok za okrajom rany a sú vyrobené pre rôzne časti tela ako napríklad na krížovú časť, v tvare motýľa, na päty, také polovičné papučky a podobne.
    comfeel.jpg  
    comfeel_.jpg  
    comfeel _kríže.jpg  
    allevyn.gif  
    allevyn_.jpg  

    allevyn_päta.jpg  
    allevyn-kríže.jpg  
    1/1

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    ludmilla Pozri príspevok
    Zitulda, samotný Thyrotrycin je antibiotikum účinné proti grampozitívnym baktériam, čiže tvoj otec mal rany infikované, preto hojenie najprv nepostupovalo.
    Thyrocombyn obsahuje ako jednu z látok práve antibiotikum Thyrotrycin, okrem neho ešte Neomycin a dezinfekčný prostriedok benzetóniumchlorid a tiež sa používa pri kožných infekciách.
    Keďže ide o antibiotika treba dať pozor, pretože nemusia byť použité na správny typ baktérií a môžu vytvoriť rezistenciu proti nim, čím budú neúčinné. Preto pred použitím je potrebné najprv urobiť výter z rany a potom nasadiť antibiotickú liečbu ak je potrebná.
    Okrem toho ak ho človek použije bez lekárskeho predpisu nemal by ho používať viac ako 4 - 5 dní. Treba dať pozor na alergie aj na krížové alergie. Thyrocombyn by sa vôbec nemal používať do hlbokých rán a to z toho dôvodu, že práve ten neomycín môže pri absorbcii mať toxické vedľajšie účinky, môže poškodiť obličky, preto aj pri pacientoch s ochoreniami obličiek sa aplikuje veľmi opatrne.
    Takže i keď veľmi účinný liek, treba ho aplikovať za určitých okolností, pretože i dobrý liek môže niekedy uškodiť.
    Ľudmilka ani si nevieš predstaviť aká som rada...iba som dúfala že ho budeš poznať. Ockovi výter v nemocmici robili a iba potom keď už sme ho nemali ockov známy doniesol Thyrocombyn, ako adekvátnu náhradu to iba na oliečenie. Ten vyliečený prst bol môjho už teraz manžela, ktorý ho mal nazbieraný, zapálený a ichtiolová masť lapiducha to ešte zhoršila. PO 3-4 dňoch mu ten zásyp všetko iba cez malú dierky vyťahal a prst sa zahojil, že na vojne mu nechceli veriť. Prosím Ľudmilka je povolený ho u nás predpisovať?. lebo ani o ňom veľa informácií lekárnici nemajú. Každý si napíšem že sa poinformuje a odpoveď bola negatívna. Ďakujem Ti pekne
    Ešte jedna otázka...aké sú to krížové alergie? o nich som nepočula akékde a aké sú príznaky atď....to som zabudla tak dopisujem
    Naposledy upravil Zitulda : 10.02.10 at 15:37

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    a ja len doplním už som to tu voľakedy písala, : čerstvé skorocelové listy sú veľmi účinné (ale s tým treba počkať do jari) zatiaľ sa prikláňam k predošlému príspevku.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    PRELEŽANINY odborným názvom DEKUBITY

    preležaniny nebolia,treba ich však liečiť aby infekcia z nich nenapadla celý organizmus.

    Aj keď ... Pri trvalo ležiacich pacientoch je to snáď najmenší problem....

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    no keď už tak preležaniny alebo dekubitus latinsky.
    najlepšie je ak sa to natrie Betadine roztokom a nehá sa to voľne dýchať, najhoršie je keď sa to zalepí a človek na tej danej časti leží. v akej oblasti sú tie dekubity?

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    Laco-monter Pozri príspevok
    PRELEŽANINY odborným názvom DEKUBITY

    preležaniny nebolia,treba ich však liečiť aby infekcia z nich nenapadla celý organizmus.

    Aj keď ... Pri trvalo ležiacich pacientoch je to snáď najmenší problem....
    a to ti kto povedal,že to nebolí?

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    willma Pozri príspevok
    a ja len doplním už som to tu voľakedy písala, : čerstvé skorocelové listy sú veľmi účinné (ale s tým treba počkať do jari) zatiaľ sa prikláňam k predošlému príspevku.
    Máš pravdu, zabúdam pomaly na prírodnú medicínu, ktorá má zázračné účinky.
    Nejako som sa rozpísala, pretože pracujem v tíme manažment rán a tým sa obväzovými materiálmi a vôbec ranami zaoberám, aj v medicíne nastal veľký pokrok v ošetrovaní rán, čo sa materiálov týka.
    I keď si stále myslím, čo sa preležanín týka vždy je lepšie, keď ju vidí odborný lekár. Nie je rana ako rana.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    pasuliatko Pozri príspevok
    a to ti kto povedal,že to nebolí?
    Videl som to na vlastné oči moja babka ležala na posteli 7 rokov,potom zomrela.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    Laco-monter Pozri príspevok
    Videl som to na vlastné oči moja babka ležala na posteli 7 rokov,potom zomrela.
    to neznamená,že to nebolí...ja som toho videla viac a tvrdili,že ich to bolí.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    pasuliatko Pozri príspevok
    to neznamená,že to nebolí...ja som toho videla viac a tvrdili,že ich to bolí.
    Babku sužovala reuma a artritída , kvoli pokročilému štádiu tychto chorob,bola v posledných rokoch svojho života pripútaná na ložko,
    keďže sa jej už nezohýbali nohy,tak mala dekubity na pätách a na chrbte, ale zaliečilo sa to, nebolo to vo veĺkom rozsahu.
    Tak ako bolo opisované v úvodnom príspevku pomože len vhodná masť a sterilné obväzovanie.
    Babka nakoniec zomrela na následky zápalu v organizme,na zlyhanie srdca myslím,bolo to pred 8 rokmi.

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    Bolo to už veľmi dávno, keď môj otecko sa do nemocnice dostal z počiatku banálneho dôvodu (nedosledné upravené pomôcky..špajla polovičná obtočená vatou...ktorou hygienici robily výtery z konečníka)nakoľko bol v internátoch VŠ medzi študentmi brušný týfus. Ocko nastúpil ako vrátnik a musel absolvovať výter. Odobrali,ale aj poškrabali ho a hlavný zdroj infekcie bol tu. Dostal sa do nemocnice no pokiaľ zistili, kde je infekcia, prešiel rok, hasledovala operácia konečníka, ale hnis už mal aj v krvnom obehu. Dostal leukopémiu, po ťažkých zisteniach, ktorý orgán, čo vytvára biele krvinky,ich nielen že vytvára, ale aj požiera, vybrali mu slezinu. Bol v jednom kuse dva a pol roka v nemocnici, zhodil z váhy 50% svojej hmotnosti, mal dekubytus (podĺa príspevku č.2 mal ich až IV. stupňa) na všetkých stavcoch chrbtice, laktoch, na vonkajších zápästiach rúk, na pätách a členkoch nôh. Z choroby sa dostal, odležaniny sa tiež po dlhom čase zahojili. V nemocnici ho ošetrovali zásypom zo Švajčiarska (u nás ho dodnes hľadám, ale možná, že už má iný názov). Volal sa"Thyrotrycin" a domov sme dostali ešte tri malé tobolky.Potom sme si po známosti dali doniesť ale už mal názov "Thyrocombyn" a cena v roku 1967 bola okolo 300.-Kčs. Oteckovi zásyp naozaj pomohol bez chirurgických zásahov, iba to každodenné ošetrovanie bol úmor.
    Laco monter v tom, že ležiaci pacienti to majú ľahšie, a že to nebolí?...teda to nie je pravda. Bolí to až do nepríčetnosti (možná, že v prvom štádiu sa dá zniesť, ak má niekto zníženú citlivosť na bolesť) ale ani svojmu úhlavnému nepriateľovi by som nepriala znášať čo i len preväzovanie a nie samotnú bolesť .
    Ten zásyp dokonca skoro mu prešla expiračná doba tak zachránila amputáciu ukazováka známeho chlapca vojaka (poranil si ho počas práce na tanku), na vojne po troch týžňoch sa lapiduchovi nepodarilo to, čo tento zásyp zvládol po 10 dňoch jeho dovolenky.
    Ten zásyp zatiaľ sa mi tu v republike nepodarilo nájsť a lekárnici asi iba na požiadavku nie lekára nemajú snahu sa aspoň dotázať
    Naposledy upravil Zitulda : 10.02.10 at 02:15

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Zitulda Pozri príspevok
    Bolo to už veľmi dávno, keď môj otecko sa do nemocnice dostal z počiatku banálneho dôvodu (nedosledné upravené pomôcky..špajla polovičná obtočená vatou...ktorou hygienici robily výtery z konečníka)nakoľko bol v internátoch VŠ medzi študentmi brušný týfus. Ocko nastúpil ako vrátnik a musel absolvovať výter. Odobrali,ale aj poškrabali ho a hlavný zdroj infekcie bol tu. Dostal sa do nemocnice no pokiaľ zistili, kde je infekcia, prešiel rok, hasledovala operácia konečníka, ale hnis už mal aj v krvnom obehu. Dostal leukopémiu, po ťažkých zisteniach, ktorý orgán, čo vytvára biele krvinky,ich nielen že vytvára, ale aj požiera, vybrali mu slezinu. Bol v jednom kuse dva a pol roka v nemocnici, zhodil z váhy 50% svojej hmotnosti, mal dekubytus (podĺa príspevku č.2 mal ich až IV. stupňa) na všetkých stavcoch chrbtice, laktoch, na vonkajších zápästiach rúk, na pätách a členkoch nôh. Z choroby sa dostal, odležaniny sa tiež po dlhom čase zahojili. V nemocnici ho ošetrovali zásypom zo Švajčiarska (u nás ho dodnes hľadám, ale možná, že už má iný názov). Volal sa"Thyrotrycin" a domov sme dostali ešte tri malé tobolky.Potom sme si po známosti dali doniesť ale už mal názov "Thyrocombyn" a cena v roku 1967 bola okolo 300.-Kčs. Oteckovi zásyp naozaj pomohol bez chirurgických zásahov, iba to každodenné ošetrovanie bol úmor.
    Laco monter v tom, že ležiaci pacienti to majú ľahšie, a že to nebolí?...teda to nie je pravda. Bolí to až do nepríčetnosti (možná, že v prvom štádiu sa dá zniesť, ak má niekto zníženú citlivosť na bolesť) ale ani svojmu úhlavnému nepriateľovi by som nepriala znášať čo i len preväzovanie a nie samotnú bolesť .
    Ten zásyp dokonca skoro mu prešla expiračná doba tak zachránila amputáciu ukazováka známeho chlapca vojaka (poranil si ho počas práce na tanku), na vojne po troch týžňoch sa lapiduchovi nepodarilo to, čo tento zásyp zvládol po 10 dňoch jeho dovolenky.
    Ten zásyp zatiaľ sa mi tu v republike nepodarilo nájsť a lekárnici asi iba na požiadavku nie lekára nemajú snahu sa aspoň dotázať
    Zitulda, samotný Thyrotrycin je antibiotikum účinné proti grampozitívnym baktériam, čiže tvoj otec mal rany infikované, preto hojenie najprv nepostupovalo.
    Thyrocombyn obsahuje ako jednu z látok práve antibiotikum Thyrotrycin, okrem neho ešte Neomycin a dezinfekčný prostriedok benzetóniumchlorid a tiež sa používa pri kožných infekciách.
    Keďže ide o antibiotika treba dať pozor, pretože nemusia byť použité na správny typ baktérií a môžu vytvoriť rezistenciu proti nim, čím budú neúčinné. Preto pred použitím je potrebné najprv urobiť výter z rany a potom nasadiť antibiotickú liečbu ak je potrebná.
    Okrem toho ak ho človek použije bez lekárskeho predpisu nemal by ho používať viac ako 4 - 5 dní. Treba dať pozor na alergie aj na krížové alergie. Thyrocombyn by sa vôbec nemal používať do hlbokých rán a to z toho dôvodu, že práve ten neomycín môže pri absorbcii mať toxické vedľajšie účinky, môže poškodiť obličky, preto aj pri pacientoch s ochoreniami obličiek sa aplikuje veľmi opatrne.
    Takže i keď veľmi účinný liek, treba ho aplikovať za určitých okolností, pretože i dobrý liek môže niekedy uškodiť.
    púder.jpg  

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    Laco-monter Pozri príspevok
    Babku sužovala reuma a artritída , kvoli pokročilému štádiu tychto chorob,bola v posledných rokoch svojho života pripútaná na ložko,
    keďže sa jej už nezohýbali nohy,tak mala dekubity na pätách a na chrbte, ale zaliečilo sa to, nebolo to vo veĺkom rozsahu.
    Tak ako bolo opisované v úvodnom príspevku pomože len vhodná masť a sterilné obväzovanie.
    Babka nakoniec zomrela na následky zápalu v organizme,na zlyhanie srdca myslím,bolo to pred 8 rokmi.
    smutné ale keď je ležiaci pacient tak to sa dá čakať, úplne sa zabrániť nedá dekubitom.ale čo som ja zažila tak sa ľudia sťažovali na bolesť..niekedy

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Zitulda Pozri príspevok
    Ľudmilka ani si nevieš predstaviť aká som rada...iba som dúfala že ho budeš poznať. Ockovi výter v nemocmici robili a iba potom keď už sme ho nemali ockov známy doniesol Thyrocombyn, ako adekvátnu náhradu to iba na oliečenie. Ten vyliečený prst bol môjho už teraz manžela, ktorý ho mal nazbieraný, zapálený a ichtiolová masť lapiducha to ešte zhoršila. PO 3-4 dňoch mu ten zásyp všetko iba cez malú dierky vyťahal a prst sa zahojil, že na vojne mu nechceli veriť. Prosím Ľudmilka je povolený ho u nás predpisovať?. lebo ani o ňom veľa informácií lekárnici nemajú. Každý si napíšem že sa poinformuje a odpoveď bola negatívna. Ďakujem Ti pekne
    Ešte jedna otázka...aké sú to krížové alergie? o nich som nepočula akékde a aké sú príznaky atď....to som zabudla tak dopisujem
    Zitulda, dnes ti odpoviem len na poslednú otázku - krížové alergie, ak človek trpí alergiou na nejakú látku môže prísť ku krížnej reakcii na látku, ktorá je podobná tej, na ktorú má alergiu.
    Najlepšie sa to dá vysvetliť na peľoch - napr. trpíš alergiou na peľ z brezy, môžeš byť alergická na peľ z príbuzných stromov ako je napr.podobné - lieska, jelša, dub, atď.
    A zasa ak si alergická na peľ môže vzniknúť krížna reakcia na potraviny napr.: Si alergická na peľ, brezy, jelše, liesky a pod. môže nastať alergická reakcia na jablká, broskyne, jablká, čerešne a iné malvice a kôstkové ovocie a orechy.
    Keď trpíš alergiou napr. na palinu obyčajnú (Bylinka) môže nastať krížová reakcia na kuchynské byliny, čerstvý celer, korenia - aníz, koriander, škoricu atď.
    Ďalšie porovnanie alergia na kravské mlieko a hovädzie mäso.
    To isté platí u liekov.
    Dôvod prečo krížová reakcia vzniká je v spoločenstve alergénov. Proteín je molekula, ktorá ma väčšinou komplikovanú štruktúru, niektoré proteíny sa štruktúrou podobajú a niektoré sú dokonca zhodné. Alergik si vytvára v svojom imunitnom systéme protilátky na určitú sekciu proteínov, automaticky je však alergický na látky s podobnou štruktúrou, preto pre alergikov by bolo vhodné, aby sa informovali aká môže nastať krížová reakcia pri ich alergii.
    Na ostatné otázky ti odpoviem zajtra, čo sa slovenského trhu týka a v sobotu sa pozriem do rakúskej databázy liečiv, poprípade sa môžem spýtať v medzinárodnej lekárni vo Viedni. Ale zatiaľ to vyzerá tak, že tento liek je dostupný na nemeckom a švajčiarskom trhu i keď u nás sa môže skrývať pod iným menom.

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Takže ako som sľúbila: na slovenskom trhu nie je, respektíve som sa nedopátrala. Cez medzinárodnú lekáreň vo Viedni som e-mailom zistila, že na rakúskom trhu nie je, ale dá sa cez lekáreň objednať púder z Nemecka s názvom Tyrosur - s účinnou látkou Tharothrycin, ale cez nich by to stálo 5 g = 5,75 eur, 20 g = 13,75 eur. Dá sa však bežne kúpiť na nemeckých stránkach ako napr.
    http://www.idealo.de/preisvergleich/...engelhard.html
    Tyrosur.jpg  

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Na preležanina veľmi dobre pôsobí Bioptron, pochopiteľne aplikovať pred použitím mastičiek a obkladov (rady uvedené vyššie). Treba postupne všetky postihnuté miesta nasvietiť (cca 6 minút na jedno miesto), pred nasvietením ešte aplikovať Oxy-Spray. Mám osobnú skúsenosť, keď sa liečba podchytí zo začiatku, tak k bolestivým a hnisavým ranám ani nemusí dôjsť. Chce to ale veľmi veľa času a trpezlivosti. K tomu ešte doporučujem aj antidekubitový matrac (výplň je z maličkých polystyrénových guličiek), môže ho predpísať odborný lekár, napr. neurológ, prípadne sa dá kúpiť v zdravotníckych potrebách. Pred 5 rokmi stál cca 1300 Sk.

    dusansl je offline (nepripojený) dusansl

    dusansl
    Odporúčam aplikáciu otvorenej tobolky CHITOSANU priamo do dekubitu.
    Prášok ranu :
    a, dezinfikuje pričom likviduje akú koľvek bakteriálnu nákazu, lebo má silne zásadité pH,čím vtvára vhodné prostredie na aktiváciu T lymfocytov , ktoré ničia zhubné bunky, čím sa zároveň radí medzi imunokorektory.
    b, podporuje hojenie , lebo aktívne prispieva k tvorbe kolagénových vlákien kože. Tým zabezpečuje elesticitu pokožky a je zdrojom pre rast vlastných buniek kože. Iná pozoruhodná vec je, že rany sa hoja bez akýhkoľvek jaziev, čo je ukaz hodný aj pre plastickú a úrazovú chirurgiu.

    Okrem uvedenýc h skutočnsotí má jeho rozpustná ale aj nerozpustná zložka mnoho iných blahodárno -liečebných účinkov, ktorých podrobné popisovanie pokladámv danom prípade za nepotrebné.
    Pokladám za nevisvetliteľné, že hoci tieto vlastnosti sú dlhdobo v celosvetovom merítku známe, naša medicína ich veselo ignoruje, na škodu pacientov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.