Zavrieť

Porady

LCD TV s PIP (obraz v obraze)

Ahojte,

prosim Vas, ak mate skusenosti, poradte Chcem kupit LCD TV 30-40" kt. plne podporuje PIP, t.j. obraz v obraze, ale tak, aby sa dal v okne sledovat iny TV kanal (bez kupy dalsieho zariadenia), nie vystup z PC, videa a podobne veci. Mame "klasicky" televizor, na kt. to bez problemov ide, len uz dosluhuje. Funkcia je to super (napr. pocas reklamy prepnete a sledujete, kedy reklama skonci) ale co som pozeral neake LCD v obchodoch, vsade bol len 1 tuner a neslo to ...

Poradte, ak viete aky typ to podporuje, pripadne skusenosti ak mate
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    xywy Pozri príspevok
    Ahojte,

    prosim Vas, ak mate skusenosti, poradte Chcem kupit LCD TV 30-40" kt. plne podporuje PIP, t.j. obraz v obraze, ale tak, aby sa dal v okne sledovat iny TV kanal (bez kupy dalsieho zariadenia), nie vystup z PC, videa a podobne veci. Mame "klasicky" televizor, na kt. to bez problemov ide, len uz dosluhuje. Funkcia je to super (napr. pocas reklamy prepnete a sledujete, kedy reklama skonci) ale co som pozeral neake LCD v obchodoch, vsade bol len 1 tuner a neslo to ...

    Poradte, ak viete aky typ to podporuje, pripadne skusenosti ak mate
    Ak ti ešte funguje klasický TV, tak je blbosť kupovať LCD len preto, lebo LCD je "in". Počkaj, až ti "odíde" ten klasický, potom nie je problém behom 2 dní kúpiť LCD.

    A nájsť LCD TV s dvojtunerovým PIP je dosť ťažké. Predajcovia tlačia na trh lacné LCD TV len s jedným tunerom a ľudia aj kupujú tie najlacnejšie. Tipujem, že taký, ako chceš, za 1500 EUR nezoženieš.

    Našiel som napr. LG dvojtunerový:

    http://www.elektro.sk/audio_video//p..._t-detail.html

    ale stojí cez 2000 EUR a zdá sa, že už sa ani nevyrába.

    Zavedenie DVB-T výrobu dvojtunerových LCD či plazmových TV ešte viac skomplikovalo, lebo na to, aby si skutočne mohol využiť dvojtunerový PIP by výrobcovia museli do TV prijímača montovať až 4 tunery!!! - 2x digitálny tuner a 2x analógový. Takže si myslím, že dvojtunerovým PIP zatiaľ odzvonilo.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    dalid Pozri príspevok
    Napr na stránke Sansungu sa pohraj s filtrom na výber produktov, tých tv tam majú dosť. Len tie ceny...
    http://www.samsung.com/sk/consumer/t...getype=subtype
    Bohužiaľ, nenašiel som medzi nimi ani jeden televízor s dvojtunerovou PIP funkciou.

    Kedysi Panasonic mal pár takých modelov (lebo som o to tiež mal záujem), ale tie mali len analógové tunery. Teraz už tiež dvojtunerové nevyrába.

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    No neviem, ale všetky tam mali funkciu obraz v obraze.. Tak neviem Alebo to mysleli pri zapojeni 2. zdroja obrazu, ako napr. PC, DVD???

    xywy je offline (nepripojený) xywy

    xywy
    Chobot Pozri príspevok
    Ak ti ešte funguje klasický TV, tak je blbosť kupovať LCD len preto, lebo LCD je "in". Počkaj, až ti "odíde" ten klasický, potom nie je problém behom 2 dní kúpiť LCD.

    A nájsť LCD TV s dvojtunerovým PIP je dosť ťažké. Predajcovia tlačia na trh lacné LCD TV len s jedným tunerom a ľudia aj kupujú tie najlacnejšie. Tipujem, že taký, ako chceš, za 1500 EUR nezoženieš.

    Našiel som napr. LG dvojtunerový:

    http://www.elektro.sk/audio_video//p..._t-detail.html

    ale stojí cez 2000 EUR a zdá sa, že už sa ani nevyrába.

    Zavedenie DVB-T výrobu dvojtunerových LCD či plazmových TV ešte viac skomplikovalo, lebo na to, aby si skutočne mohol využiť dvojtunerový PIP by výrobcovia museli do TV prijímača montovať až 4 tunery!!! - 2x digitálny tuner a 2x analógový. Takže si myslím, že dvojtunerovým PIP zatiaľ odzvonilo.

    A jejeje ... tak to si ma nepotesil. Ani cena ma netesi, ani to s DVB-T. Samozrejme, nechcem kupovat LCD TV len preto ze je in - ale ten stary mi odchadza, davam mu tak max. mesiac este tak si robim prehlad - za 2 dni kupis isto, len ked nevies, na co sa pozerat, tak kupis koninu Ale pri tych cenach, si kupim radsej klasicky aj s PIP plnohodnotnym a nech ma maju radi aj s 2000 EUR

    xywy je offline (nepripojený) xywy

    xywy
    dalid Pozri príspevok
    No neviem, ale všetky tam mali funkciu obraz v obraze.. Tak neviem Alebo to mysleli pri zapojeni 2. zdroja obrazu, ako napr. PC, DVD???
    Len nieje obraz v obraze, ako obraz v obraze. Otec kupil teraz, tak som to pochopil rychlo ... ono to, ze si mozem do obrazu pustit dalsi - ale z PC alebo domaceho kina ... taky PIP si mozu vyrobcovia s prepacenim strcit ... aj otec nadava, lebo mu v NAY hovoril typek, ze to ide ... co uz, prepasol cas na vratenie

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    xywy Pozri príspevok
    Len nieje obraz v obraze, ako obraz v obraze. Otec kupil teraz, tak som to pochopil rychlo ... ono to, ze si mozem do obrazu pustit dalsi - ale z PC alebo domaceho kina ... taky PIP si mozu vyrobcovia s prepacenim strcit ... aj otec nadava, lebo mu v NAY hovoril typek, ze to ide ... co uz, prepasol cas na vratenie
    Je tam ale riešenie, pokiaľ máš klasickú káblovú TV. Ako externý zdroj zapojíš videorekordér s tunerom a na TV budeš pozerať jeden program a cez ten videorekordér si naladíš inú stanicu.

    Neviem, či ľudia skutočne nemajú záujem o ten dvojtunerový PIP, alebo či to výrobcovia zavinili vysokými cenami. Možno k tomu prispeli aj kábloví operátori, ktorí ku každej telke podmieňujú dať vlastný reciever, takže na TV sa stanice už ani neladia, prepínajú sa na receivri.

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Chobot Pozri príspevok
    Je tam ale riešenie, pokiaľ máš klasickú káblovú TV. Ako externý zdroj zapojíš videorekordér s tunerom a na TV budeš pozerať jeden program a cez ten videorekordér si naladíš inú stanicu.

    Neviem, či ľudia skutočne nemajú záujem o ten dvojtunerový PIP, alebo či to výrobcovia zavinili vysokými cenami. Možno k tomu prispeli aj kábloví operátori, ktorí ku každej telke podmieňujú dať vlastný reciever, takže na TV sa stanice už ani neladia, prepínajú sa na receivri.
    S tým to treba iba súhlasiť.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Ja by som vyberal Sony s tromi tunermi aj s PIP-om, ktory umoznuje aj satelitne programy.

    anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

    anonym222
    xywy Pozri príspevok
    Ale pri tych cenach, si kupim radsej klasicky aj s PIP plnohodnotnym a nech ma maju radi aj s 2000 EUR
    Kde si chceš kúpiť klasický TV (predpokladám že si mal na mysli CRT)? Už sa také dávno nevyrábajú.
    Prečo trváš na tom PIP? Ostatné parametre ťa nezaujímajú? Vyberáš si TV iba podľa toho či má alebo nemá PIP?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    anonym222 Pozri príspevok
    Kde si chceš kúpiť klasický TV (predpokladám že si mal na mysli CRT)? Už sa také dávno nevyrábajú.
    Prečo trváš na tom PIP? Ostatné parametre ťa nezaujímajú? Vyberáš si TV iba podľa toho či má alebo nemá PIP?
    Náhodou, keď som pred pár rokmi uvažoval o kúpe TV, tiež som mal podmienku PIP. Nie, že by to bolo životne dôležité, ale je to užitočné.

    Nový jasne, že už nezoženieš, ale kopec ľudí predáva svoje funkčné CRT televízory za 100-200 EUR aj s PIP, lebo si kúpili plazmu alebo LCD.

    http://elektro.bazos.sk/televizory/?...C5%A5&kitx=ano


    Teraz je najlepší čas. Taký CRT televízor poslúži určite ešte takých 5-10 rokov. Náš OVP má pomaly 15 rokov a stále funguje perfektne. AK by kúpil nejaký 5 ročný model, tak mu ešte pekne vydrží.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Chobot Pozri príspevok
    Náhodou, keď som pred pár rokmi uvažoval o kúpe TV, tiež som mal podmienku PIP. Nie, že by to bolo životne dôležité, ale je to užitočné.

    Nový jasne, že už nezoženieš, ale kopec ľudí predáva svoje funkčné CRT televízory za 100-200 EUR aj s PIP, lebo si kúpili plazmu alebo LCD.

    http://elektro.bazos.sk/televizory/?...C5%A5&kitx=ano


    Teraz je najlepší čas. Taký CRT televízor poslúži určite ešte takých 5-10 rokov. Náš OVP má pomaly 15 rokov a stále funguje perfektne. AK by kúpil nejaký 5 ročný model, tak mu ešte pekne vydrží.
    l
    Len je otazne, ako intenzivne boli TV s CRT pouzivane a teda, ako dlho este vydrzia katody obrazovky. Pretoze sucasna kvalita je od niekdajsich hodne vzdialena. Otcovi vydrzalo CRT OVP s Pipom iba dva roky a odisla mu obrazovka. Prasklo na nej hrdlo ....a musel kupit novy, pretoze cena opravy bola neumerna. A odparovanie katod, v ramci regeneracie, nevedie casto k ocakavanym vysledkom.

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    xywy Pozri príspevok
    Len nieje obraz v obraze, ako obraz v obraze. Otec kupil teraz, tak som to pochopil rychlo ... ono to, ze si mozem do obrazu pustit dalsi - ale z PC alebo domaceho kina ... taky PIP si mozu vyrobcovia s prepacenim strcit ... aj otec nadava, lebo mu v NAY hovoril typek, ze to ide ... co uz, prepasol cas na vratenie

    Uz rozumiem. Raz umriem zas o kusok mudrejsi

    palčo je offline (nepripojený) palčo

    palčo
    xywy Pozri príspevok
    Ahojte,

    prosim Vas, ak mate skusenosti, poradte Chcem kupit LCD TV 30-40" kt. plne podporuje PIP, t.j. obraz v obraze, ale tak, aby sa dal v okne sledovat iny TV kanal (bez kupy dalsieho zariadenia), nie vystup z PC, videa a podobne veci. Mame "klasicky" televizor, na kt. to bez problemov ide, len uz dosluhuje. Funkcia je to super (napr. pocas reklamy prepnete a sledujete, kedy reklama skonci) ale co som pozeral neake LCD v obchodoch, vsade bol len 1 tuner a neslo to ...

    Poradte, ak viete aky typ to podporuje, pripadne skusenosti ak mate
    A čo toto: http://www.interstore.sk/e-shop/inde...roduct_id=8126

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.