Zavrieť

Porady

neodhrabaný chodník od snehu

Dobrý deň.
Vie mi niekto napísať aká vysoká je pokuta,keď si pred domom neodhrabem snech na chodníku?? Platí sa vôbec pokuta alebo až keď sa niekto zraní,tak až potom??
Vopred ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Najskôr treba preskúmať Všeobecne záväzné nariadenie mesta, či je v ňom klauzula o udržiavaní chodníkov pred domami, resp. bytovkami.....Vo všeobecnosti je chodník verejným priestranstvom. Vo väčšine prípadov za chodník pred rodinnými domami je zodpovedný majiteľ domu. U bytových domov to tak nie je. Ak dôjde k úrazu, poškodená osoba môže vymáhať od zodpovedného náhradu škody.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    záleží od danej obce, každá obec si toto rieši svojim vlastným VZN... kde je určená výška pokuty a pod...

    renataj je offline (nepripojený) renataj

    renataj
    Ďakujem za odpovede.
    Mám ale info,že 5.2. v Novom Čase bol článok na túto tému a tam sa uvádzala aj presná výška pokuty.K článku sa neviem dopátrať,archív na stránke Nového času je len 2 dni dozadu.
    Podľa tohto ako ste mi odpovedali,budem si musieť pozrieť nariadenie nášho mesta.Ešte raz vďaka

    Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

    Tara1
    renataj Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede.
    Mám ale info,že 5.2. v Novom Čase bol článok na túto tému a tam sa uvádzala aj presná výška pokuty.K článku sa neviem dopátrať,archív na stránke Nového času je len 2 dni dozadu.
    Podľa tohto ako ste mi odpovedali,budem si musieť pozrieť nariadenie nášho mesta.Ešte raz vďaka
    Uvádzali tam pokutu vo výške 33,3 eur. Tiež ma to zarazilo, veď v RD býva veľa starších, chorých ľudí, ale u nás je to tak, že keď sa o niečom rozhodne, vzápätí sa hrozí pokutami.
    Naposledy upravil Tara1 : 11.02.10 at 19:43 Dôvod: oprava desat.čiarky

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    tieto pokuty vyberá väčšinou mestká polícia a tento rok je tušim aj v obciach volebný... takže pochybujem, že by si nejaký starosta chcel pohnevať voličov:-)))

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Čistenie chodníka majiteľom priľahlej nehnuteľnosti, teda staranie sa o cudzí majetok je presúvanie povinnosti miest a obcí na plecia občanov. Akým právom ma niekto núti, aby som sa starala o majetok, ktorý nie je môj? Právom silnejšieho? Je to pozostatok komunistického práva? Predsa platím dane a obec by mala mať povinnosť starať sa o svoj majetok.
    Obec so mnou nespíše zmluvu o dielo, nezaplatí náklady ktoré sú spojené s údržbou chodníka. Som snáď sluhom obce? Ak sa nepostarám o cudzí majetok, dostanem pokutu.
    To ma môže rovno sused nútiť, aby som mu prehrabala vjazd do garáže. Tiež to nie je moje, ale sused môže byť silnejší ako ja...
    Nuž, toto nie odpoveď na otázku, len moje nahnevané ja.

    neodhrabaný chodník od snehu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.