Zavrieť

Porady

Životnosť zateplovacích systémov.

Vážený Poradáci zaujímala by ma životnosť kontaktných zateplovacích
systémov a to na báze polystyrénu a na báze minerálnej vlny. Všade sa večšinou píše o 25 rokoch /v projektoch/. Aká je jejich skutočná životnosť pri správnej realizácii? A či vyžadujú nejakú udržbu ktorá by predlžila jejich
životnosť. Ďakujem pipo21.
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

Iny111 Pozri príspevok
Ake su este moznosti zateplenia okrem polystyrenu a mineralnej vlny ? Aky je rozdiel medzi kontaktnym a nekontaktnym zateplovacim systemom ?
slama napriklad, alebo postavit dom pod zemou. Potom su aj super drahe izolanty ktore sa mozno nikdy neobjavia na trhu. Kontaktny a nekontaktny, zamyslel som sa a popravde na nic som neprisiel. Lepenie EPS je kontaktny system, zeby odvetrana fasada s vatou bol nekontaktny sytem? Vsetko je v svojej podstate kontaktne
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Kotvy STR Ejotherm s izolačnými zátkami sme používali v Brne pred štyrmi rokmi amôžem potvrdiť že sú super pri montáži aj po tejto dobe. Majiteľ stavby je topmanažér firmy Stomix a toto kotvenie si vybral sám.
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

jezo421 Pozri príspevok
Ma niekto skusenosti so zateplovanim polystyrenom bez hmozdiniek? Ked vidim domy, ktorych fasada je pokryta tercikmi z vystupenych hmozdiniek, radsej by som si polystyren nalepil po celej ploche (ako dlazdice). JPP povedala, ze hmozdinky su nutne az pri vyssich poschodiach, takze na bezny rodinny dom netreba....
to nie je JPP ale technické listy výrobcu, pozri si napríklad baumit.sk, lepidlá a máš tam napísané kedy kotvenie odporúčajú, kedy je nutné a kedy netreba.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať