Zavrieť

Porady

Paragon - danový doklad?

adaz adaz

adaz je offline (nepripojený) adaz

Dobrý den,
od českého dodávateľa som dostala tovar s paragonom. Je to uznateľný danový doklad? Môžem si ho dať do účtovníctva?
dakujem
Usporiadat
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
ja by som to klientovi veru neuznala...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

adaz Pozri príspevok
Dobrý den,
od českého dodávateľa som dostala tovar s paragonom. Je to uznateľný danový doklad? Môžem si ho dať do účtovníctva?
dakujem
Pokiaľ má ten paragon všetko čo má mať z hľadiska účtovného a u platiteľa z hľadiska DPH prečo nie?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

v Taliansku pár rokov naspäť šoféri iný doklad ako na zdrape papiera (často kus odtrhnutého kartónu zo škatule) v členení Diesel a suma ani nedostali.
Ja som o nich účtovala...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

jacekova Pozri príspevok
ja by som to klientovi veru neuznala...
uznala-neuznala- ak to tam klient chce mať,tak to asi zaúčtovať musíš, nie?-klient je predsa "šéf"
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Stanislav 1975 Pozri príspevok
uznala-neuznala- ak to tam klient chce mať,tak to asi zaúčtovať musíš, nie?-klient je predsa "šéf"

no to je veru pravda, ale snažím sa mu vysvetliť, že sa neoplatí "dráždiť" daňový úrad s nejakým paragonom.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
evina Pozri príspevok
Pokiaľ má ten paragon všetko čo má mať z hľadiska účtovného a u platiteľa z hľadiska DPH prečo nie?

žeby paragon dokázal obsahovať toto všetko?
§ 10
Účtovný doklad
Na začiatok

(1) Účtovný doklad je preukázateľný účtovný záznam, ktorý musí obsahovať

a) slovné a číselné označenie účtovného dokladu,
b) obsah účtovného prípadu a označenie jeho účastníkov,
c) peňažnú sumu alebo údaj o cene za mernú jednotku a vyjadrenie množstva,
d) dátum vyhotovenia účtovného dokladu,
e) dátum uskutočnenia účtovného prípadu, ak nie je zhodný s dátumom vyhotovenia,
f) podpisový záznam osoby (§ 32 ods. 3) zodpovednej za účtovný prípad v účtovnej jednotke a podpisový záznam osoby zodpovednej za jeho zaúčtovanie,
g) označenie účtov, na ktorých sa účtovný prípad zaúčtuje v účtovných jednotkách účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, ak to nevyplýva z programového vybavenia.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

jacekova Pozri príspevok
no to je veru pravda, ale snažím sa mu vysvetliť, že sa neoplatí "dráždiť" daňový úrad s nejakým paragonom.
aj to je pravda, ale majú česi vlastne registračky povinné?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Stanislav 1975 Pozri príspevok
aj to je pravda, ale majú česi vlastne registračky povinné?

tak to netuším. som rada, že sa ako tak vyznám v slovenských zákonoch
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

jacekova Pozri príspevok
žeby paragon dokázal obsahovať toto všetko?
§ 10
Účtovný doklad
Na začiatok

(1) Účtovný doklad je preukázateľný účtovný záznam, ktorý musí obsahovať

a) slovné a číselné označenie účtovného dokladu,
b) obsah účtovného prípadu a označenie jeho účastníkov,
c) peňažnú sumu alebo údaj o cene za mernú jednotku a vyjadrenie množstva,
d) dátum vyhotovenia účtovného dokladu,
e) dátum uskutočnenia účtovného prípadu, ak nie je zhodný s dátumom vyhotovenia,
f) podpisový záznam osoby (§ 32 ods. 3) zodpovednej za účtovný prípad v účtovnej jednotke a podpisový záznam osoby zodpovednej za jeho zaúčtovanie,
g) označenie účtov, na ktorých sa účtovný prípad zaúčtuje v účtovných jednotkách účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, ak to nevyplýva z programového vybavenia.
Neviem prečo nie. paragon, dokazuje uskutočnenie hospodárskej operácie. Všetky ostatné náležitosti doplním na príslušnom účtovnon doklade, ktorým bude výdavkový pokladničný doklad, interný doklad a pod.
Blok z registračnej kasy obsahuje body a, b, e, f, g?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

jacekova Pozri príspevok
tak to netuším. som rada, že sa ako tak vyznám v slovenských zákonoch
lebo inak by nič ani iné nedostal,jedine paragon,hm
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Stanislav 1975 Pozri príspevok
aj to je pravda, ale majú česi vlastne registračky povinné?
Nemajú
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

evina Pozri príspevok
Nemajú
tak potom to jasné-uznať...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

jacekova Pozri príspevok
ja by som to klientovi veru neuznala...
a Samko, by to uznal?-ako hlavný pomocník...
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
evina Pozri príspevok
Nemajú

no tak to som nevedela.... hmmm,učíme sa celý život :-)
no a moj klient by na mna asi nadával, lebo ja by som mu to proste neuznala....
0 0
sonahelenamaria sonahelenamaria

sonahelenamaria je offline (nepripojený) sonahelenamaria

Strelec - rebelant
a čo u nás? ododvzdávame komunálny odpad malej firmičke na dedine, platíme im za uloženie odpadu, vystavia nám pokladničný doklad, kde je ich pečiatka s adresou, +IČO+ IČDPH, podpis, vyčislenie množstvo, jedn.cena, celkom bez DPH, suma DPH, nikde v zákone som, okrem toho čo má obsahovať fa,nič nenašla, v minulosti existoval v zákone o DPH tzv. zjednodušený daň.doklad.
podľa nového už môže byť iba fa a doklad z RP?? ďakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

sonahelenamaria Pozri príspevok
a čo u nás? ododvzdávame komunálny odpad malej firmičke na dedine, platíme im za uloženie odpadu, vystavia nám pokladničný doklad, kde je ich pečiatka s adresou, +IČO+ IČDPH, podpis, vyčislenie množstvo, jedn.cena, celkom bez DPH, suma DPH, nikde v zákone som, okrem toho čo má obsahovať fa,nič nenašla, v minulosti existoval v zákone o DPH tzv. zjednodušený daň.doklad.
podľa nového už môže byť iba fa a doklad z RP?? ďakujem
Doklad obsahujúci náležitosti podľa §71 DPH je uznateľnou "faktúrou" - aj PPD, dodací list atď- Faktúra tu nie je chápaná v grafickej úprave na akú sme zvyknutí... Je to len "nešťastná" formulácia v zákone...
0 0
Alexandra777 Alexandra777

Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

Ale v zákone o DPH sa uvádza, že právo odpočítať daň má platiteľ, ak má faktúru vyhotovenú podľa §71 (v ktorom sa uvádza, že faktúra musí obsahovať - poradové číslo faktúry, označenie účastníkov oboch strán...) - paragón neobsahuje označenie príjemcu, ani poradové číslo faktúry... . Ďalej sa v tomto zákone uvádza, že za faktúru sa považuje aj cestovný lístok, dohoda o platbách... žiaden paragón sa tam neuvádza. Je to teda uznateľný doklad na uplatnenie odpočtu DPH? Jeden klient nám už 3 mesiac vystavuje len paragóny a vôbec neviem, či preto, že má pokazenú registračnú pokladňu, alebo program... Môžme si na základe takéhoto dokladu uplatniť odpočet DPH?
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý deň. Prosím Vás-čo by ste poradili jednej mojej známej: má malý obchodík,má registračnú pokladnicu. Chce si vonku pred obchod postavit stanok,registračka ostava vo vnutri v obchode. Moze v stanku vydavať klientom vypísané paragony? ďakujem za radu
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý deň. Prosím Vás-čo by ste poradili jednej mojej známej: má malý obchodík,má registračnú pokladnicu. Chce si vonku pred obchod postavit stanok,registračka ostava vo vnutri v obchode. Moze v stanku vydavať klientom vypísané paragony? ďakujem za radu
nie, nemôže. Paragony môže vydávať len v prípade, ak je registračná pokladňa vyradená prechodne z prevádzky (napr.pre poruchu)
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

som si tak aj myslel. ďakujem moc Veronika :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať