Zavrieť

Porady

navrh na prerozdelenie spoluvlastnickych podielov na pozemku

Prosim Vas poradte mi ako mam napisat navrh na usporiadanie spoluvlastnickych podielov na pozemku, tento navrh potrebuje pravnicka aby tie podieli na parcele mohla zapracovat do zmluvy o urovnani. Sme tam 6 buduci spoluvlastnici a mame sa dohodnut na podieloch. Blizsie info o tej zmluve o urovnani: http://www.porada.sk/t125571-predaj-bytu.html Potreboval by ale som vediet ako to mam sformulovat, nejaky vzor toho navrhu. Dakujem
Naposledy upravil Lukáš 142 : 15.02.10 at 11:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    necitala som temu o predaji bytu, preto sa vyjadrim len k tejto otazke, dufam, ze ju chapem spravne

    - rozdelenie podielov medzi 6 spoluvlastnikov = 6/6
    - pravdepobne kazdy po 1/6, ale samozrejme, mozete si urcit rozne podiely
    - mozete byt spoluvlastnici jedneho celku kazdy svojim podielom, alebo:


    - po dohode pomerov podielov si dajte vyhotovit geometricke zameranie, na zaklade ktoreho kataster zapise stav, kde kazdy bude mat presne urcenu parcelu

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Spoluvlastnícke právo k pozemku je právom akcesoriským k vlastníckemu právu byu alebo NP, čo je vyjadrené v § 13 a 19 zákona o vlastníctve bytov a NP.

    Veľkosť spoluvlastníckych podielov pozemku pod bytovým domom by podľa § 5 mala byť taká, aká je na spoločných častiach a spoločných zariadeniach. Ak máte aj priľahlý pozemok, na podieloch sa môžete dohodnúť.



    § 5 Zmluva o prevode vlastníctva bytu a nebytového priestoru v dome

    (1) Zmluva o prevode vlastníctva bytu a zmluva o prevode vlastníctva nebytového priestoru v dome musí byť písomná a okrem všeobecných náležitostí musí obsahovať
    b) vymedzenie veľkosti spoluvlastníckeho podielu vlastníka bytu alebo nebytového priestoru v dome na spoločných častiach domu, spoločných zariadeniach domu, na príslušenstve, na pozemku zastavanom domom a na priľahlom pozemku, pričom veľkosť spoluvlastníckeho podielu je určená podielom podlahovej plochy bytu alebo nebytového priestoru k úhrnu podlahových plôch všetkých bytov a nebytových priestorov v dome, ak sa pri priľahlom pozemku nepostupuje podľa písmena e),
    e) vymedzenie veľkosti spoluvlastníckeho podielu na priľahlom pozemku dohodou nadobúdateľa bytu alebo nebytového priestoru s vlastníkom domu,

    Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

    Lukáš 142
    mona091 Pozri príspevok
    necitala som temu o predaji bytu, preto sa vyjadrim len k tejto otazke, dufam, ze ju chapem spravne

    - rozdelenie podielov medzi 6 spoluvlastnikov = 6/6
    - pravdepobne kazdy po 1/6, ale samozrejme, mozete si urcit rozne podiely
    - mozete byt spoluvlastnici jedneho celku kazdy svojim podielom, alebo:


    - po dohode pomerov podielov si dajte vyhotovit geometricke zameranie, na zaklade ktoreho kataster zapise stav, kde kazdy bude mat presne urcenu parcelu
    ano pochopila si to spravne, ale hacik je v tom, ze tu parcelu uzivame uz dlhe roky a ten prevod sa tiahne uz vyse 20 rokov (byvali vlastnik bola statna príspevkova organizacia vid. tema predaj bytu, a mi mame tu parcelu uz rozdelenu myslim ohradenu a tak, takze ked nechce ta organizacia poslat pred urcenim podielov geodeta na vytycenie hranic pozemku aby sme si potom mohli mi vymerat kolko kazdy uziva m² a potom to previest na podiely, tak sa mi musime vypoctom podla geometrickeho planu dohodnut na tych podieloch na pozemku a dat to do toho navrhu na prerozdelenie spoluvlastnickych podielov, ale problem je vtom, ze napr. jeden uziva cca. 275 m² a ta parcela ma napr. 2665 m² a treba to previest na podiel, tak teraz neviem ci to mam dat ako podiel 275/2665 alebo nejak inak, kedze zvycajne sa dava napr. 1/20, 1/40 1/80. Neviem ci to nebude blbe davat to do podielu 275/2665.

    A potreboval by som nejaky vzor toho navrhu aby som vedel ako to napisat.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Mám pred sebou dva listy vlastníctva k prevedenému bytu: LV na byt a LV na pozemok. Na oboch listoch sú podiely rovnaké, také isté na spoločné časti a zariadenia domu na jednom LV, ako na parcelu na druhom LV. Konkrétne jeden vlastník má tieto podiely 3926/290698.

    Podiel je vždy podiel, či zlomok vykrátiš alebo nie. Keby si chcel mať v čitateli jednotku, menovateľ by ti nemusel vyjsť presne.
    Ak ide len o to, jednoducho napíš podiel 275/2665.

    navrh na prerozdelenie spoluvlastnickych podielov na pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.