Zavrieť

Porady

Koľko za to pýtať??

Ahojte,mám prosbu. Som učiteľka slovenčiny (okrem iného), momentálne na materskej. Mám ponuku opravovať diplomové práce (formálna úprava, štylistika, pravopis a tak). No neviem, koľko asi pýtať.. Nerobíte podobné veci?? Nechcem prestreliť, ale ani prerobiť... Ďakujem krásne za každú informáciu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    fabermit Pozri príspevok
    Ahojte,mám prosbu. Som učiteľka slovenčiny (okrem iného), momentálne na materskej. Mám ponuku opravovať diplomové práce (formálna úprava, štylistika, pravopis a tak). No neviem, koľko asi pýtať.. Nerobíte podobné veci?? Nechcem prestreliť, ale ani prerobiť... Ďakujem krásne za každú informáciu.
    ...opravovať pravopis v diplomovej práci? Treba roztrhať diplomovku.

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Danilla

    ja by som az taká prísna nebola. Osobne som poznala človeka, čo napísal diplomovku so samými hrúbkami, ale keďže po odbornej stránke bola jedna z najlepších, tak za ňu dostal jednotku

    Ruku na srdce - kolkí z nás sa spoliehajú na to, že Word im podčiarkne chybné slová? Ale to, že žiadne slovo nie je podčiarknuté, ešte neznamená, že tam nie je žiadna chyba, všakáno? Lebo správny tvar je "pekný" ale aj "pekní" ale Word už nehodnotí, v akom kontexte je dané slovo použité.

    @ autorka:
    Skús sa opýtať dotyčného, koľko si predstavuje cenu. Nech ti dá na ukážku nejaké strany (aby si mala predstavu koľko chýb porobí), potom si povedz, že tvoja hodina voľného času stojí napr. 40 euro, .... a keď odhadneš, že napr. 50 strán prečítaš za xy hodín.... Ale je to fakt len zhruba, ako by som to počítala ja.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    zlatica76 Pozri príspevok
    Danilla

    ja by som az taká prísna nebola. Osobne som poznala človeka, čo napísal diplomovku so samými hrúbkami, ale keďže po odbornej stránke bola jedna z najlepších, tak za ňu dostal jednotku

    Ruku na srdce - kolkí z nás sa spoliehajú na to, že Word im podčiarkne chybné slová? Ale to, že žiadne slovo nie je podčiarknuté, ešte neznamená, že tam nie je žiadna chyba, všakáno? Lebo správny tvar je "pekný" ale aj "pekní" ale Word už nehodnotí, v akom kontexte je dané slovo použité.

    @ autorka:
    Skús sa opýtať dotyčného, koľko si predstavuje cenu. Nech ti dá na ukážku nejaké strany (aby si mala predstavu koľko chýb porobí), potom si povedz, že tvoja hodina voľného času stojí napr. 40 euro, .... a keď odhadneš, že napr. 50 strán prečítaš za xy hodín.... Ale je to fakt len zhruba, ako by som to počítala ja.
    A čože Vám dnes všetkým prekážajú moje názory?. Gramatika je o jazyku slovenskom. Teda mojom materinskom jazyku. Je to moja hrdosť, ak ju ovládam. Mňa tiež neučili písať vo Worde, a gramatiku sledovať červeným oznamovačom. Moju gramatiku nehodnotil Word, ale učiteľ jazyka slovenského. Vieš, čo nám vtedy písali za našu krásnu slovenčinu s dokonalou gramatikou do diktátového zošita? Jednotku s hviezdičkou. No vidíš, a to neviem ja napísať na tomto čude, zvanom PC.
    P.S. Aj matematik je slovenskej národnosti. S rodným jazykom slovenským. Alebo sa opäť hlboko mýlim?

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Moja učiteľka na prvom stupni na našich dlaniach za hrubky polámala za rok všetky pravítka drevené, dodnes som rád že ma niečo naučila, bola motivácia - učiť sa tak aby som nenastavil ruku, keby som tak prišiel domov s tým že som dostal od učiteľky, to by bola moja posledná sťažnosť, hneď by nasledoval výprask za to že som v škole neposlúchal. Ovládať spisovný jazyk patrí medzi základné povinnosti,
    Predstavte si vedeckú kapacitu v technickej oblasti, ktorá by mala vyjadrovanie ako krčmový povaľač alebo dievča z rohu ulice, mohol by mi ešte chvíľu hovoriť a svojich objavoch a vynálezoch

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    trochu odbočím, ale naozaj len trochu
    ...raz som sa v podobne nazvanej téme niečo spýtal, aj to len preto lebo ma zaujímala odpoveď, aj napriek tomu že som dopredu vedel aká by bola.....téma nejak zamrzla...
    k otázke ma viedla skúsenosť s nútenými platenými doučovacími hodinami....
    môj príspevok je ale odbočenie od témy, v téme súhlasím s Danilou..

    moja otázka bola tu: http://www.porada.sk/854004-post20.html
    celá téma bola tu http://www.porada.sk/t71466-p2-kolko...ovanie-aj.html

    Ilika je offline (nepripojený) Ilika

    Ilika
    fabermit Pozri príspevok
    Ahojte,mám prosbu. Som učiteľka slovenčiny (okrem iného), momentálne na materskej. Mám ponuku opravovať diplomové práce (formálna úprava, štylistika, pravopis a tak). No neviem, koľko asi pýtať.. Nerobíte podobné veci?? Nechcem prestreliť, ale ani prerobiť... Ďakujem krásne za každú informáciu.



    Ťažko je poradiť, ale mám informáciu, že jedna učiteľka za takúto prácu dostala 1000 €....ale preštylizovala a prepísala snáď celú diplomovú prácu....takže je to individuálne....??!
    ....niekomu to zrejme stálo za to (....?! )
    Naposledy upravil Ilika : 16.02.10 at 19:13

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Ilika Pozri príspevok
    Ťažko je poradiť, ale mám informáciu, že jedna učiteľka za takúto prácu dostala 1000 €....ale preštylizovala a prepísala snáď celú diplomovú prácu....takže je to individuálne....??!
    ....niekomu to zrejme stálo za to (....?! )
    Porada je čarovná vec. Dejú sa na nej veci nevídané a neslýchané......Len chcem veriť, že sa nejednalo o jadrového fyzika... Alebo nedajboh nie je asistentom niektorého nášho vyvoleného....Dobré s nami a zlé preč.

    Koľko za to pýtať??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.