Zavrieť

Porady

Spustene procesy

Dobry den, chcel by som sa spytat ze ci existuje nejaky program, alebo ci by ste my poradili v tomto: mam spustenych asi okolo 26procesov (Ctrl+Alt+Del) a je tam par procesov, ktore sa rovnako nazyvaju ako napr.: svchost.exe-tych tam mam zo 2-3 atd. ,este zo 3 taketo prikazy my tam ukazuje, ked myslim, ze staci len jeden z nich spusteny.Zatial som nic nerusil a radsej som sa spytal.Dakujem za odpoved.
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

salvosko Pozri príspevok
* Stránkovací súbor nemá byť uložený na istej jednotke ako systémové súbory, ktoré sú zvyčajne na jednotke C.
* Neukladajte viacero stránkovacích súborov do rozličných oblastí jednej jednotky fyzického disku.
Takže , keď ho dám do D-ečka , a mám iba jeden , je to v pohode, aj keď je to fyzický ten istý disk.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Vlado40 Pozri príspevok
Takže , keď ho dám do D-ečka , a mám iba jeden , je to v pohode, aj keď je to fyzický ten istý disk.
V pohode to je, ale zbytocne. Skor by som videl najrozumnejsiu alternativu napr.:

C: [SYSTEM] 16GB
D: [SWAP] 4GB
E: [DATA] zvysok disku
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Ne, to je Unix like.
Ved som to uz pisal ... swap file ma vyznam ked das na iny fyxicky disk. Lebo potom mozem naraz citat subory potrebne na spustenie aplikacie a sucastne uvolnovat pamat pre tu aplikaciu tym ze uklada data z pamati na druhy disk do swap suboru.
Ak mas fyzicky iba jeden disk tak je to uplne jedno.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

salvosko Pozri príspevok
Ne, to je Unix like.
Ved som to uz pisal ... swap file ma vyznam ked das na iny fyxicky disk. Lebo potom mozem naraz citat subory potrebne na spustenie aplikacie a sucastne uvolnovat pamat pre tu aplikaciu tym ze uklada data z pamati na druhy disk do swap suboru.
Ak mas fyzicky iba jeden disk tak je to uplne jedno.
Uplne jedno to nie je, lebo zabezpecis, ze SWAP sa nebude fragmentovat a nebude na konci disku, kde je disk najpomalsi...
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

to sa da zabezpecit aj na jednom disku, a treba povedat ze cele taketo laborovanie so swapom tazko prinesie citelny rozdiel
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

bez komentara, toto nikam nevedie.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Suhlasim, je to ako pliest z hov*a bič RAM stoji dnes doslova par eur...
0 0
tomas67 tomas67

tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

Zdravím, chcem sa opýtať:
Že keď dám Ctrl + Alt + Delete, tak mi tam píše, že využitá pamäť 434M / 1875 - to je len priklad, ale chcem sa spýtať, že čo znamená to číslo 1875 to je ako pamäť RAM?, lebo ramku ja mam iba 768 MB.
Ďakujem.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

tomas67 Pozri príspevok
Zdravím, chcem sa opýtať:
Že keď dám Ctrl + Alt + Delete, tak mi tam píše, že využitá pamäť 434M / 1875 - to je len priklad, ale chcem sa spýtať, že čo znamená to číslo 1875 to je ako pamäť RAM?, lebo ramku ja mam iba 768 MB.
Ďakujem.
1875 je velkost fyzickej RAM + momentalne alokovany pagefile (swapfile, odkladaci subor)
0 0
tomas67 tomas67

tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

Aha, diki za vysvetlenie, a ta velkost sa da nejak zväčšiť?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tomas67 Pozri príspevok
Aha, diki za vysvetlenie, a ta velkost sa da nejak zväčšiť?
Presnejšie ide o virtuálnu pamäť. Fyzická pamäť je tá tvojich 768 MB a to je suma RAM pamäťových modulov, ktoré máš pamäťových slotoch.

Virtuálna pamäť je vymedzenie priestoru na HDD, kam systém ukladá dočasne údaje potrebné k činnosti. Tento priestor sa dá zväčšiť nasledovne:

Choď cez START > Ovládací panel > Systém > na záložke Spresnenie vyber Výkon > zase v novootvorenom okne vyber záložku Spresnenie a tam na spodku je Virtuálna pamäť. Je tam tlačítko Zmeniť, po kliknutí sa zobrazí nové okno a tam máš nejaké možnosti - najmenšia povolená, aktuálne vyhradená a odporúčaná. Skús sa s tým trochu pohrať, pokaziť tam nemáš čo.

V priloženom dokumente máš pekne všetky okná postupne.
0 0
Zamoro Zamoro

Zamoro je offline (nepripojený) Zamoro

Tak kde je pociatocna velkost tam daj 1152 a kde je Maximalna velkost tam daj 3456.Je to podla toho ze 1.5nasobok povodnej ramky a do maximalnej 3 nasobok pociatocnej velkosti.

vid.info : http://support.microsoft.com/kb/308417/sk - Manuálna zmena veľkosti stránkovacieho súboru virtuálnej pamäte
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Aka je optimalna velkost clusteru pri systemovom a datovom oddieli disku? Ovplyvni velkost clusteru vykon PC? Teraz som si robil 500 GB HDD od syna a prekvapilo ma, ze defaultne mi ponukal 4 kB. Pri datach sa mi to zda malo.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

... neries. Aj ja to nechavam na system a to mam v kompe 4 disky (2x400GB v mirore, 1TB data, 80GB na zalohy), pardon 5 diskov, este 120GB malinky 1,8" s ktorym neviem co budem robit.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Aj ja to nechávam na systém , akurát s tým rozdielom , že si to prenesiem do D-ečka, aj keď je to ten istý disk ,alebo iný disk a upravím aj min. veľkosť na hodnotu ako je max.Windows tak nemusí veľkosť meniť a je spokojný , že má dosť.
RAM Virtual.jpg  
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

6GB swap??? ak dobre vidim ... ja mam 4,2GiB swap pri 4GiB RAM.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

salvosko Pozri príspevok
6GB swap??? ak dobre vidim ... ja mam 4,2GiB swap pri 4GiB RAM.
Systém si toľko vyhradil , tak som aj min.dal na tú istú hodnotu.

Teraz som si všimol ,že to vychádza presne ako v tom článku.Max. veľkosť virtuálnej RAM sa rovná 1,5 násobku RAM.Ja mám v PC 4095 RAM x 1,5 =6142 max.virtuálna RAM.

Mám v PC 2,8TB kapacity HDD , tak 6 GB swap mi navadí.
Naposledy upravil Vlado40 : 19.02.10 at 11:51
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Pred rokmi som trosku laboroval s clustermi, ked som dal datovemu tusim 100 kB, PC mi podla benchmarkov bezal o dost rychlejsie. Vyuzitie disku bolo sice mensie, ale na hudbu, filmy a swap to sedelo.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

No ved aj ja mam 4GiB RAM a len 4,2 swap ... akoze pohoda, pri tychto cislach to neni kriticke.
2,8 TB = nice, ja mam len 1,4TB (1,8 fyzicky ale mam miror z dvoch 400GiB) ... asi dokupim daku kapacitu len hnusna grafika mi zavadzia a berie mi 2 3,5" diskove pozicie.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

No ved aj ja mam 4GiB RAM a len 4,2 swap ... akoze pohoda, pri tychto cislach to neni kriticke.
2,8 TB = nice, ja mam len 1,4TB (1,8 fyzicky ale mam miror z dvoch 400GiB) ... asi dokupim daku kapacitu len hnusna grafika mi zavadzia a berie mi 2 3,5" diskove pozicie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať