Zavrieť

Porady

Vymáhanie odvodov

Aňa Aňa

Aňa je offline (nepripojený) Aňa

unavená zmenami zákonov
Ahojte,
chcela by som sa spýtať dokedy môže úrad práce vymáhať nedoplatky.
Podnikala som v rokoch 1996-1999 a nemám prehľad, či som zaplatila do fondu zamestnanosti a teraz odo mňa sociálna poisťovňa vymáha tieto nedoplatky.Kedy je premlčanie? Poradí niekto? Ďakujem
Usporiadat
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Aňa Pozri príspevok
evuš,
dostal aspoň zo sociálky nejaký list, kde ho na tento problém upozorňujú, alebo priamo nastúpil exekútor. Lebo sa mi to nezdá, aby dostal bez akéhokoľvek upozornenia a vymáhania nedoplatku priamo exekučný príkaz.
Aňa, neviem, vyzistím a ozvem sa... díky za ochotu
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Aňa Pozri príspevok
evuš,
dostal aspoň zo sociálky nejaký list, kde ho na tento problém upozorňujú, alebo priamo nastúpil exekútor. Lebo sa mi to nezdá, aby dostal bez akéhokoľvek upozornenia a vymáhania nedoplatku priamo exekučný príkaz.
..vraj v januári, ale neprevzal ho, nakoľko bol odcestovaný a doma mu to nikto neprevzal ?!... má zmysel sa vlastne odvolať na premlčanie pohľadávok a neprevzatie rozhodnutia z 01/10 ?! , alebo nech radšej to zaplatí ?! díky
0 0
topper1 topper1

topper1 je offline (nepripojený) topper1

evuš Pozri príspevok
..vraj v januári, ale neprevzal ho, nakoľko bol odcestovaný a doma mu to nikto neprevzal ?!... má zmysel sa vlastne odvolať na premlčanie pohľadávok a neprevzatie rozhodnutia z 01/10 ?! , alebo nech radšej to zaplatí ?! díky
Keď ma dlh, tak nech ho zaplatí ...hadam je normalne, že sa dlhy platia, či?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
topper1 Pozri príspevok
Keď ma dlh, tak nech ho zaplatí ...hadam je normalne, že sa dlhy platia, či?
Bývalý exminister tiež nezaplatil, a bolo to v pohode. Teda v súlade so zákonom.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Aňa Pozri príspevok
evuš,
ja som napísala na sociálku odvolanie, v ktorom so sa odvolala na §23 ods.3 zákona NR SR č.10/1993 o Fonde zamestnanosti SR - právo vymáhať príspevok sa premlčí uplynutím 3 rokov odo dňa jeho splatgnosti. Sociálna poisťovňa má právo predpísať dlžné poistné až do 10 rokov odo dňa splatnosti. Toto som uviedla v odvolaní. V utorok mi prišlo rozhodnutie, tak ako som už uviedla v môj prospech. Ja ho zoskenujem a pošlem Ti to súkromne. Zatiaľ nech si napíše tvoj známy odvolanie a potom uvidí. Odo mňa vymáhali príspevok z roku 1999.
Prajem pekný deň.
Na moje odvolanie na dlh z roku 1996 som dostal odpoved, že spis postúpila SP na druhostupňové konanie. Takže uvidíme.
0 0
doktor01 doktor01

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

Jozef I Pozri príspevok
Na moje odvolanie na dlh z roku 1996 som dostal odpoved, že spis postúpila SP na druhostupňové konanie. Takže uvidíme.
Mne dnes prišlo rozhodnutie od SP (na podané odvolanie) kde zastavujú vymáhanie nedoplatku na základe podaného odvolania z dôvodu premlčania (chceli vymáhať poplatok po 15 rokoch). SP to rozhodla sama nepodávala to na 2-stupňové konanie.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Tak odpoved prišla aj mne. Druhostupňové konanie rozhodlo, že sa všetko zastavuje a pohladávka je na základe môjho odvolania premlčaná. Vo výrokovej časti je uvedené, že podľa zákona bola premlčaná po 3 rokoch ! Nechápem celú túto maškarádu. 3x mi prišiel list s 3-5 listami do vlastných rúk, 1x som im ja musel odpovedať doporučene a okrem toho že som sa tomu venoval ja, muselo sa tomu venovať aj niekoľko ľudí v SP aj keď všetci tam určite vedia, že nemajú už na nič nárok po 14 rokoch. Ale prečo by neskúsili niečo od vyľakaných ľudí vymôcť, že ?!
PS: Aby som doplnil, išlo o sumu 7 € !!! Koľko to teraz stálo ich ?
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať