Zavrieť

Porady

zaučtovanie úveru

ahojte,viem ze sa tu uz popisalo o uveroch,ale ja mam trosku iny problem
mame uver z VUB.
z banky nám odchádza platba 890,96
ale na bankovom výpise-úverom je uvedené:
splátka úveru 890,96
úhrada celkom : istina 550,61 úroky 336,03 poplatok 4,32 -890,96
avšak úver sa znižuje iba o istinu

ako to mam zaučtovat?

bankový výpis som chcela zaučtovať 261/221.001
ale mam problem z úverovým - 221.002/261 kedže sa uver znižuje iba o istinu a nie o celkovú sumu .mam ho prostredníctvom interného dokladu rozučtovať?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    jasne ze sa uver splaca vo vyske istiny...

    rozumiem tomu spravne, ze mas na uver osobitny ucet?

    ak ano, tak by som uctovala takto:

    1. vypis z bezneho uctu:
    - istina 550,61 261/221.001
    - úroky 336,03 562/221.001
    - poplatok 4,32 568/221.001

    2. vypis z uveroveho uctu
    - prijem istiny 550,61 231(461)/261
    Naposledy upravil andreaS : 17.02.10 at 07:38 Dôvod: oprava

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Ja ho účtujem na základe bankových výpisov

    261/221

    231(461)/261
    562/261
    568/261

    micka383 je offline (nepripojený) micka383

    micka383
    a nevadi,ze na beznom účte vidim len celkovu sumu a rozuctujem ju na jednotlivé účty?
    no chodia mi normálne výpisy z úverového účtu kde mam urcitý zostatok,kt.sa po splátke znízi o istinu..takze som si vytvorila analytiku na bezny 221,001 a na úverový 221,002..som zaciatocnik v tomto,takze neviem..ale dakujem,velmi pomohlo..

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    micka383 Pozri príspevok
    a nevadi,ze na beznom účte vidim len celkovu sumu a rozuctujem ju na jednotlivé účty?...
    Ak si pozorne pozrieš, tak som o ničom takom nepísal - rozúčtujem na základe
    výpisu, na ktorom je to uvedené členenie, teda podľa úverového výpisu ...

    micka383 Pozri príspevok
    ..takze som si vytvorila analytiku na bezny 221,001 a na úverový 221,002...
    Úver (bankový) sa účtuje na 231 (krátkodobý) alebo na 461 (dlhodobý) a nie na 221...

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    mám úver v TB -vôbec nechodia výpisy z úverového účtu , splátky istiny automaticky stahujú z bežného účtu , na konci roka mi len na základe mojej žiadosti postali potvrdenie stavu úveru - suma istiny + úrok / ten sa bude platiť až po splatení istiny v roku 2010 /
    úrok som v roku 2009 zaúčtovala 562/231 ako navýšenie úveru
    chcem sa spýtať, úrok z úveru je nákladom roka 2009 v PU aj bez zaplatenia ?

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    jeso Pozri príspevok
    mám úver v TB -vôbec nechodia výpisy z úverového účtu , splátky istiny automaticky stahujú z bežného účtu , na konci roka mi len na základe mojej žiadosti postali potvrdenie stavu úveru - suma istiny + úrok / ten sa bude platiť až po splatení istiny v roku 2010 /
    úrok som v roku 2009 zaúčtovala 562/231 ako navýšenie úveru
    chcem sa spýtať, úrok z úveru je nákladom roka 2009 v PU aj bez zaplatenia ?


    platí tu § 17 ods.21

    babs je offline (nepripojený) babs

    babs
    tiež máme úver z VUB - je to podnikateľský úver..Chcem sa spýtať nestačí ak účtujem na základe bankového výpisu bežného účtu??
    jednotlivé položky mám každé obdobie vypísané samostatne.
    čerpanie úveru - na výpise bežného účtu som zaúčtovala ako 461/221, úroky strhávajú z bežného účtu 562/221 a poplatok za vedenie úveru takisto strhnutý z bežného účtu 568/221.
    na koncoročnom výpise úveru si viem skontrolovať aj istinu aj úroky..nestačí ako budem účtovať takto?? treba to všetko viesť cez tú 261?? zdá sa mi to zbytočné..

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    babs Pozri príspevok
    máme úver z VUB ... nestačí ak účtujem na základe bankového výpisu bežného účtu??
    čerpanie úveru - na výpise bežného účtu som zaúčtovala ako 461/221...
    stačí.
    Účtujem tiež o úvere, z ktorého nemám ani výpisy - všetky pohyby sa nachádzajú v obratoch bežného účtu...
    Účtovanie 461/221 by som považoval skôr za splátku úveru, ako jeho čerpanie.

    babs je offline (nepripojený) babs

    babs
    jasne som to zle napisala, cerpanie uveru som zauctovala 221/461 a splátka úveru na 461/221. Takto to mozem nechat??

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    nesedí mi zostatok zaúčtovaný a zostatok na bankovom výpise z úveru o 1,76. Na spodu je rozpis príslušenstva je: úroky akumulované nevyúčtované a suma1,76, ako by som to mala zaúčtovať? ďakujem

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    prosím, poradí mi niekto, či to vôbec účtovať, lebo už by som rada ukončila a začala vypisovať daňové. ďakujem

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    sybila3 Pozri príspevok
    prosím, poradí mi niekto, či to vôbec účtovať, lebo už by som rada ukončila a začala vypisovať daňové. ďakujem
    http://www.porada.sk/t127023-uctovan...kytla-vub.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.