Zavrieť

Porady

externy hdd a OS

mám nefunkčný interny HDD, dá sa nainštalovať XP na externy a spojazdniť pc, vždy mi oznámi, že na externý HDD windows nemôže byť nainštalovaný lebo pri bootovaní ho nerozozná, treba na to špecialny softver, vedel by niekto poradiť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Musí to podporovať doska .Ak podporuje , treba to zapnúť.Problém asi bude v inštalácii na tento externý disk.Najlepšie je tento HDD vložiť do PC , nainštalovať Windows a vložiť potom do externého boxu a vtedy to pôjde,samozrejme treba nastaviť v biose boot z externého disku.Doska vie načítať , nabootovať OS z externého disku , ale windows nevie inštalovať na externý disk.

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    salvosko Pozri príspevok
    A preco ten disk musi byt externy?
    Spravna otazka.
    Ak je pokazeny interny, tak ho treba vymenit za iny interny. Ceny su dnes fakt dobre.
    Externy disk je urceny na zalohovanie a prenos udajov, a nie na instalaciu operacneho systemu (aj ked mozne to je).
    Ak nemas iny disk, len ten interny, tak kup novy (ceny su od 25€). Otazne ale je, co je to nefunkcny disk - nejde vobec, alebo je poskodeny operacny system a ty chces nastartovat Windows z ineho disku a z toho "nefunkcneho" vytiahnut data?

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Vlado40 Pozri príspevok
    Musí to podporovať doska .Ak podporuje , treba to zapnúť.Problém asi bude v inštalácii na tento externý disk.Najlepšie je tento HDD vložiť do PC , nainštalovať Windows a vložiť potom do externého boxu a vtedy to pôjde,samozrejme treba nastaviť v biose boot z externého disku.Doska vie načítať , nabootovať OS z externého disku , ale windows nevie inštalovať na externý disk.
    Ahoj, mám podobnú dilemu, 1.ako zistím či to doska podporuje. Totiž mám HDD 2,5" z pokazeného NTB aj s OS win XP home a chcel by som ho skúsiť spustiť na stolnom PC, neviem či by to išlo nabootovať, na stolnom je XP Pro, takže ovládače by asi nemali robiť problém. Asi je jednoduchšie ho zapojiť cez redukciu ako ďalší HDD ?

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    1.Ak zapneš PC musí pri načítaní načítať aj tento externý disk.

    2.V biose v časti Boot Sequence musí byť položka Boot From Other Device treba ju zapnúť na Enable.


    Nie je potrebné zapájať tento externý HDD do PC .Stačí cez zálohovací program nahrať obraz disku zvyčajne "C" z XP na tento HDD.Samozrejme musí byť obraz disku z toho PC , kde sa bude používať , lebo na inom PC nemusí nabehnúť systém.Ja takto používam Windows XP ,pretože skener HP4400 mi v PC , na ktorom mám WIN7-64bit nebeží , kvôli ovládačom.

    Disk si zapoj do externého boxu .Základná doska v PC je iná ako v notebooku a je malá pravdepodobnosť , že windows nabehne v poriadku.
    Naposledy upravil Vlado40 : 20.02.10 at 18:02

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Nedoporucujem to tak urobit lebo aj ked to rozchodite tie WinXP si tak pomenia ovladace aby Vam to slo no PC ze tie WinXP s 99% pravdepodobnostou budu nefunkcne.
    Okrem toho ak mate na notebooku OEM licenciu tak tym ju porusujete ak chcete ten Windows pustit na inom PC = nebude to fungovat zrejme ani z tohoto pohladu.

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Dik za rady, mal som také tušenie že by to mohol byť problém, mne nejde o rozchodenie toho OS z NTB, ale chcel by som nejako získať adresy z Outlooku, pretože ak ho zapojím ako ext. HDD a chcem čítať čo tam je, neukáže mi adresy odtiaľ, ale súčasné. Inak ho chcem preformátovať a použiť ako zálohovací HDD.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Mal si to povedať.

    Daj si zobraziť skryté súbory.

    Tu je cesta : C:\Documents and Settings\Tvoje meno PC s ktorým sa prihlasuješ.naprGAPO\Data aplikací\Microsoft\Address Book


    Zálohuj si najprv svoju zložku Address Book a potom ju vymeň s tou z toho HDD.

    Ak to náhodou nepôjde , tak daj týmto súborom vo vnútri zložky také názvy , aké majú názvy v tvojom PC.
    Naposledy upravil Vlado40 : 20.02.10 at 20:31

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.