Zavrieť

Porady

Lepidlo na obkladačky

Mozete mi odporucit nejake lepidlo na obkladacky v interieri, konkr. v kuchyni? S ktorym mate dobre skusenosti ...
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Flexové lepidlo obsahuje viac lepivej zložky(živíc) .Flexibilné viac piesku.
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

Prosím o OK návod na lepenie veľkoplošnej (60x60 cm) DLAŽBY ako OBKLAD do sprch. kúta (Ypor).
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Veľké formáty dlažieb sa lepia na Flex-lepidlá. 100% vyrovnaný povrch očistiť od prachu napenetrovať ,duvilax a pod. Naniesť vrstvu lepidla stiahuť 10mm zubovým "hrebeňom".Na dlaždicu naniesť po celej zadnej strane 0,5mm vrstvu lepidla ,potom prilepiť na stenu mierne a rovnomerne pritlačiť.Dlažby vám budú klesať je nutné vymedzovať špáru medzi jednotlivými dlaždicami vhodnými klinmi.
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

220870 - ďakujem - nedá sa mi pridať bod (neskôr pridám) ... zajtra ideme na to ...
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Poraďte prosím:
Pomýlil som si vrecia - na schodík v interiéri som doplnil 3 dlaždičky (zvislé) a prilepil som to nivelizačnou hmotou ceresit. Bude to držať ?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ano.Vo vyspelejších a hlavne trochu bohatších krajinách ako je Sk sa dlažby bežne lepia na nivelačnú hmotu.
2 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

220870 Pozri príspevok
Ano.Vo vyspelejších a hlavne trochu bohatších krajinách ako je Sk sa dlažby bežne lepia na nivelačnú hmotu.
To mi odľahlo, a ešte som aj vyspelý a bohatý
už som to zalial aj zhora a urobil schodík, škoda by bolo rozbíjať, ale drží to všetko spolu zatiaľ´=> ĎAKUJEM !
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
220870 Pozri príspevok
Ano.Vo vyspelejších a hlavne trochu bohatších krajinách ako je Sk sa dlažby bežne lepia na nivelačnú hmotu.
A toto je čo za hlod???
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
V rakúsku sme dláždili celú halu cez 1000m2 (otroci z východu).Predstav máš vozík na tom naloženú dlažbu a vedro zarobeného niveláku ....... perfektne znivelovaná podlaha naleješ za fanglu niveláku riedkeho ako mlieko, roztiahneš takou kefou na mm hrubú vrstvu 3-5m2 a poukladáš dlaždice 400 x 400.denne cez 100m2 .úplná pohodička.Dlažba za 4-5 hodín plne pochôdzna.
Podmienky perfektne rovná podlaha,perfektne rovná dlažba,ideálnych rozmerov .
Garantujem vám že Rakúsky murár by nevedel s bordelom aký sa predáva tu na Sk urobiť ani m2.Nie sú zvyknutý robiť s výmetom z výroby.Oni to nechápu prečo je tu u nás niekto ochotný kupovať výmet a ako sa stým dá robiť.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
220870 Pozri príspevok
V rakúsku sme dláždili celú halu cez 1000m2 (otroci z východu).Predstav máš vozík na tom naloženú dlažbu a vedro zarobeného niveláku ....... perfektne znivelovaná podlaha naleješ za fanglu niveláku riedkeho ako mlieko, roztiahneš takou kefou na mm hrubú vrstvu 3-5m2 a poukladáš dlaždice 400 x 400.denne cez 100m2 .úplná pohodička.Dlažba za 4-5 hodín plne pochôdzna.
Podmienky perfektne rovná podlaha,perfektne rovná dlažba,ideálnych rozmerov .
Garantujem vám že Rakúsky murár by nevedel s bordelom aký sa predáva tu na Sk urobiť ani m2.Nie sú zvyknutý robiť s výmetom z výroby.Oni to nechápu prečo je tu u nás niekto ochotný kupovať výmet a ako sa stým dá robiť.
OK,akceptujem.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
ale skús zakryť dlažbou mokrú nivelačku napr od Terranovy a o tri dni ju pozametáš.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nieje nivelák ako nivelák.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

220870 Pozri príspevok
V rakúsku sme dláždili celú halu cez 1000m2 (otroci z východu).Predstav máš vozík na tom naloženú dlažbu a vedro zarobeného niveláku ....... perfektne znivelovaná podlaha naleješ za fanglu niveláku riedkeho ako mlieko, roztiahneš takou kefou na mm hrubú vrstvu 3-5m2 a poukladáš dlaždice 400 x 400.denne cez 100m2 .úplná pohodička.Dlažba za 4-5 hodín plne pochôdzna.
Podmienky perfektne rovná podlaha,perfektne rovná dlažba,ideálnych rozmerov .
Garantujem vám že Rakúsky murár by nevedel s bordelom aký sa predáva tu na Sk urobiť ani m2.Nie sú zvyknutý robiť s výmetom z výroby.Oni to nechápu prečo je tu u nás niekto ochotný kupovať výmet a ako sa stým dá robiť.
Lebo u nás sa musí "ušetriť" za každú cenu , aj keby sa ta dlažba mala pokladať 3x.
A uplne najlepšie by bolo všetko ukradnuť , a ešte aj sam si položiť.

Ale bez srandy, niekedy neboli žiadné lepidla a všetko sa pokladalo, alebo ukladalo do cementovej mazaniny, a dodnes to drží ako šĺak.
Hlavne tie trojfarebné dlaždičky 10x10 cm , to je naozaj "oku lahodiace" sa na takú dlažbu pozerať.
A prečo nerobiť z výmetom ?
V amaterskych podmienkach sa obklada z menšími špárami a po 2 dńoch sa špáry prerežú diamantovým kotúčom ,a zašpáruje sa.
A nikto nepozná či bol obklad III. alebo I.
Inak ja som zvarač, no keď sem-tam obkladam nejakú kupeĺňu,len tak z pasie ,tak nepokladám na krížiky , ale starým sposobom zvrchu dole.
Dokonca som dlažbu pokladal aj tak,že som na podklad natiahol vrstvu lepidla,do nej som zapracoval sklotextilnu mriežku a na dlažbu tak 2 mm lepidla a tak som lepil dlažbu.
1 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
220870 Pozri príspevok
Nieje nivelák ako nivelák.
počúvaj rovesník už odteraz nemôžeš spať? 3,27 AM ???
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Dobrý postreh. Tak to vyzerá keď sa večer "dožerem".
0 0
Ladislav t Ladislav t

Ladislav t je offline (nepripojený) Ladislav t

V kuchyni ti postačí lepidlo Od firmy Murexin BFK06 je to štandardné lepidlo a veľmi dobrej kvality
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

220870 Pozri príspevok
V rakúsku sme dláždili celú halu cez 1000m2 (otroci z východu).Predstav máš vozík na tom naloženú dlažbu a vedro zarobeného niveláku ....... perfektne znivelovaná podlaha naleješ za fanglu niveláku riedkeho ako mlieko, roztiahneš takou kefou na mm hrubú vrstvu 3-5m2 a poukladáš dlaždice 400 x 400.denne cez 100m2 .úplná pohodička.Dlažba za 4-5 hodín plne pochôdzna.
Podmienky perfektne rovná podlaha,perfektne rovná dlažba,ideálnych rozmerov .
Garantujem vám že Rakúsky murár by nevedel s bordelom aký sa predáva tu na Sk urobiť ani m2.Nie sú zvyknutý robiť s výmetom z výroby.Oni to nechápu prečo je tu u nás niekto ochotný kupovať výmet a ako sa stým dá robiť.
Také výkony su proti ľuďom, niekto uvidí, že sa to dá, a začne hnať ĺudí aby také výkony dávali aj na Slovensku, samozrejme,že nie v tak idealnych podmienkach.
Je to podobné ako keď som videl na stavbe "paleťak", čo chytí a položí naraz 1,5 m2 zámkovej dlažby,robotníci len chystajú pieskové ložko a dorovnávajú okraje okolo obrubníkov.
majú takú normu na den , že sa musia strhať .
jednoducho murárstvo je ručná práca a netreba do toho montovať moderné technologie.
lebo o 20 rokov to nikto nebude chcieť robiť ak budú od neho vyžadovať aby za 1 deň položil 100 m2 dlažby, alebo sám omietol 4 izby , alebo vymuroval sam celé poschodie.
0 1
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Prečítal som si celú tému, no nemám veľmi jasno v tom, aké lepidlo mám použiť pri lepení obkladačiek a dlažby do kúpelne.

Podklad = Ytong+sieť+baumacol basic.

Podalha samozrejme poter.

Ďakujem za konkrétnu značku lepidla.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Obklad na Ceresit CM 11 dlažbu na Ceresit CM 12.
http://www.asb.sk/stavebnictvo/mater...entu-4113.html
0 0
jankooo33 jankooo33

jankooo33 je offline (nepripojený) jankooo33

ja osobne mozem odporucit lepidlo sopro alebo ardex
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať