Zavrieť

Porady

Prestal fungovať zvuk v PC

bsbs bsbs

bsbs je offline (nepripojený) bsbs

Ahoj poraďáci.
Poraďte mi prosím s nasledovným problémom.
Stratil sa mi v PC úplne zvuk. Nemôžem prehrávať hudbu, skypovať. Mňa druhá strana počuje, no ja ju nepočujem. Po zapnutí, či reštartovaní PC mi o.i. vypisuje, že nie je nainštalovaný BIOS. Je to 5ročný PC s matičnou doskou K7N2 Delta. Kamarát mi to skúšal napraviť stiahnutím asi BIOSu na disketu a PC po reštartovaní si ho mal sám natiahnúť, no nepodarilo sa to. Poradí mi prosím niekto s mojim problémom?
Ďakujem.
Usporiadat
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

A nemas len stiahnuty zavuk alebo stlmeny?
Alebo vypadnuty konektor?
Ked teba cez mikrofon pocuju tak zvukova karta je funkcna.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bsbs bsbs

bsbs je offline (nepripojený) bsbs

Ďakujem za odpoveď. Mikrofón to nebude. Konektory sú v poriadku. Nielem, že nemôžem skypovať, ale mne sa nedá počúvať ani muzika v PC.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Pozri sa do správcu zariadení na položku sound , video či je to tam všetko v poriadku.Pozrieť môžeš aj do Biosu či sa náhodou tam nevypla zvuková karta ak máš problémy s biosom , ale to by nemal ísť ani mikrofón.Aký používaš OS?

V Biose musíš nastaviť bootovanie z diskety , ak chceš pracovať s disketou.
Naposledy upravil Vlado40 : 22.02.10 at 13:59
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Nebude len vadná batéria na matičnej doske? Bios si potom načíta defaultné hodnoty pri štarte PC. Ak berieš výstup zvuku z predného panela skrinky, skús konektor na skrinke vzadu.
Inak sa pripájam k Vlado40, pozri si v správcovi zariadení či nie je tam žltý trojuholník alebo nejaký iný znak pri zvukovej karte, alebo pri inom zariadení.
Skús napísať:
- Predpokladám že máš WindowsXP ... ?
- Už salvosko vyššie sa pýtal a neodpovedal si - nemáš len stlmený alebo vypnutý zvuk?
- Zvukovú kartu máš integrovanú na matičnej doske alebo prídavnú? Nemenil si niečo v nastaveniach zvuku?
- Nerobil si teraz niekedy čistenie registrov?
- Neinštaloval alebo neodinštalovával si teraz nejaký väčší program?
Naposledy upravil Stevo5 : 22.02.10 at 14:14
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Pri tejto doske je napísané Award BIOS.Ten by mohol ,alebo mal ísť aj s prostredia Windows.Prípadne si stiahni utilitku MSI Live Update , ak je to doska MSI a skús ten bios prehodiť.

Je to táto doska ?

K7N2 Delta-L/ ILSR
Naposledy upravil Vlado40 : 22.02.10 at 14:33
0 0
bsbs bsbs

bsbs je offline (nepripojený) bsbs

Ano. Začalo sa to tým, že som pri každom spustení musel zadať dátum a čas. Vymenil so batériu, no zo zvukom sa neudialo nič a stále to nefunguje. Prispúšťaní PC mi vypisuje : the BIOS is not instaled. OS mám windows xp. Naveď ma prosím, kde by som mal najsť žltý trojuholník.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Pravé tlačidlo tento pc- vlastnosti- správca zariadení
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bsbs Pozri príspevok
Ahoj poraďáci.
Poraďte mi prosím s nasledovným problémom.
Stratil sa mi v PC úplne zvuk. Nemôžem prehrávať hudbu, skypovať. Mňa druhá strana počuje, no ja ju nepočujem. Po zapnutí, či reštartovaní PC mi o.i. vypisuje, že nie je nainštalovaný BIOS. Je to 5ročný PC s matičnou doskou K7N2 Delta. Kamarát mi to skúšal napraviť stiahnutím asi BIOSu na disketu a PC po reštartovaní si ho mal sám natiahnúť, no nepodarilo sa to. Poradí mi prosím niekto s mojim problémom?
Ďakujem.
Tak toto ti asi písať nebude... Keby si nemal nainštalovaný BIOS, tak ti nepôjde PC vôbec.

A nepokúšaj sa inštalovať nový BIOS (volá sa to flashovať BIOS) na svoj komp. BIOS si PC nenatiahne pri zapnutí sám, to robí vždy užívateľ a nie je to jednoduchý proces. Ak sa ti proces flashovania pohurká, môžeš vyhodiť základnú dosku (je to síce opraviteľné, ale musíš to dať len do autorizovaného servisu). Inak tú istú dosku mám aj ja.

Skôr sa mi zdá, že si mal na mysli ovládače zvuku. Predpokladám, že nemáš v PC osobitnú zvukovú kartu, ale využívaš on-board (teda zvukový procesor integrovaný v základnej doske) zvukové konektory. Potom prvé, čo by som na tvojom mieste spravil, by bola inštalácia ovládačov základnej dosky. Stiahni si ho odtiaľto:

http://www.msi.com/index.php?func=do...=1&prod_no=546

resp. tu máš priamy link:

http://www.msi.com/index.php?func=dr...e&dno=2384&i=1

Ak ti ani potom nepôjde zvuk, budeš musieť prebrúzdať nastavenia zvuku. Možno si len omylom vypol niektorý vstup zvuku, alebo úplne stlmil výstup. Treba tiež skontrolovať všetky konektory. Ak si niečo robil vnútri v PC, tak skontrolovať, či si neodpojil náhodou predný panel zo základnej dosky. Manuál asi máš, tak pripojenie na zákl. doske nájdeš.

Ak nič nepomôže, kúp si osobitnú zvukovú kartu (sú dostať už za 5-7 EUR) a nainštaluj si ju. Ja tom tiež tak spravil na synovom PC, lebo mal problém so zvukom. Integrovanú zvuk. kartu sme vypli a tá rozširujúca mu funguje bez problémov.

Naposledy upravil Chobot : 22.02.10 at 14:45
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

bsbs Pozri príspevok
Stratil sa mi v PC úplne zvuk. Nemôžem prehrávať hudbu, skypovať. Mňa druhá strana počuje, no ja ju nepočujem.
Z toho usudzujem:
- zvukova karta funguje, ak by nesla tak ani jeho by nepoculi,
- ovladace tiez asi nebude problem, ide ide zvuk jednym smerom tak by mal ist aj druhym
Chyba bude niekde tu:
- vypadnuty konektor
- zlomeny kabel
- stiseny zvuk v nastaveniach zvuku vo windows
- stiseny zvuk v nastaveniach v specialnom softe k tej zvukovke ktora je tam kde ovladanie zvuku windows ale po inou ikonou
- odisiel na zvukovke koncovy zoslilovac = nic nepocut = treba vymenit (pridat) zvukovku
S BIOSom to ma spolocne len to ze tam sa zvukovka na doske zakazat ale potom by nepoculi ani je.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bsbs Pozri príspevok
Ano. Začalo sa to tým, že som pri každom spustení musel zadať dátum a čas. Vymenil so batériu, no zo zvukom sa neudialo nič a stále to nefunguje. Prispúšťaní PC mi vypisuje : the BIOS is not instaled. OS mám windows xp. Naveď ma prosím, kde by som mal najsť žltý trojuholník.
To s tým BIOSom ti vypisuje aj po výmene batérie? A čo sa stane potom, čo ti vypíše, že "the BIOS is not installed"? TO ti vypíše hneď na začiatku, na čiernom monitore?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Doska nezvykne pýtať bios iba tak.Zrejme tam niečo chýba.

Award BIOS z prostredia windows nerobí problém.
0 0
bsbs bsbs

bsbs je offline (nepripojený) bsbs

Vlado40 Pozri príspevok
Pri tejto doske je napísané Award BIOS.Ten by mohol ,alebo mal ísť aj s prostredia Windows.Prípadne si stiahni utilitku MSI Live Update , ak je to doska MSI a skús ten bios prehodiť.

Je to táto doska ?

K7N2 Delta-L/ ILSR
Ja som len amatér, takže ako prehodiť bios mi musíš, prosím Ťa bližšie vysvetliť?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

bsbs Pozri príspevok
Ja som len amatér, takže ako prehodiť bios mi musíš, prosím Ťa bližšie vysvetliť?
Ak je to naozaj táto doska , ako som sa pýtal a aj Chobot dal odkaz ,tak najprv stiahni a ulož na disk.Ak by to nebola táto doska , tak ten bios neprepíše.Tak stiahni , rozbaľ , klikni na AWFL826B.exe , potom sa riaď pokynmi .Vyberieš ten druhý súbor W6570NMS to je Tvoj nový bios.

Rozbaľ to do nejakého súboru aby si to v pohode našiel

http://eu.msi.com/index.php?func=dow...=1&prod_no=546
0 0
bsbs bsbs

bsbs je offline (nepripojený) bsbs

Chobot Pozri príspevok
To s tým BIOSom ti vypisuje aj po výmene batérie? A čo sa stane potom, čo ti vypíše, že "the BIOS is not installed"? TO ti vypíše hneď na začiatku, na čiernom monitore?
Áno, hneď na začiatku, keď spúšťam alebo reštartujem . Do PC nikto nezasahoval, neotváral ho. Problémy začali, keď odišla batéria na matičnej doske. Tú som vymenil. Ešte pre doplnenie. V PC mám aj rádio, ktoré si púšťam cez monitor (má repráky). Pri zobrazení rádia na obrazovke sa mi dal zvuk stíšiť aj pomocou posuvného potenciometra na ňom alebo tlačitkami na klávesnici. Teraz sa rádio dá stíšiť alebo zosiliť len pomocou tlačítok na monitore.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Vlado40 Pozri príspevok
Doska nezvykne pýtať bios iba tak.Zrejme tam niečo chýba.

Award BIOS z prostredia windows nerobí problém.
Ja nemám dobré skúsenosti s flashovaním BIOSu z prostredia Windows, preto to nedoporučujem:

http://www.porada.sk/1084066-post13.html
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Vlado40 Pozri príspevok
Ak je to naozaj táto doska , ako som sa pýtal a aj Chobot dal odkaz ,tak najprv stiahni a ulož na disk.Ak by to nebola táto doska , tak ten bios neprepíše.Tak stiahni , rozbaľ , klikni na AWFL826B.exe , potom sa riaď pokynmi .Vyberieš ten druhý súbor W6570NMS to je Tvoj nový bios.

Rozbaľ to do nejakého súboru aby si to v pohode našiel

http://eu.msi.com/index.php?func=dow...=1&prod_no=546
Ešte doplním - stiahni si poslednú verziu (podľa dátumu) ale pozor na presný typ dosky!!!

Po rozbalení nájdeš v stiahnutom dokumente presný postup flashovania BIOSu. Vytlač si ho a postupuj presne podľa neho - ber postup pre WinXP!!! (sú tam popísané aj postupy pre iné verzie Windowsu, tie si nevšímaj).
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bsbs Pozri príspevok
Áno, hneď na začiatku, keď spúšťam alebo reštartujem . Do PC nikto nezasahoval, neotváral ho. Problémy začali, keď odišla batéria na matičnej doske. Tú som vymenil. Ešte pre doplnenie. V PC mám aj rádio, ktoré si púšťam cez monitor (má repráky). Pri zobrazení rádia na obrazovke sa mi dal zvuk stíšiť aj pomocou posuvného potenciometra na ňom alebo tlačitkami na klávesnici. Teraz sa rádio dá stíšiť alebo zosiliť len pomocou tlačítok na monitore.
A dátum a čas sa ti nevymaže?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak je to táto doska , tak si rovno stiahni aj driver na zvuk.
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
A pred tou hláškou "BIOS is not installed" to píše čo? Pokiaľ sa jedná o NETBIOS alebo SCSI BIOS, tak je normálne, že keď nebootuješ zo siete, tak sa BIOS nenainštaluje. Stačí v BIOSe vypnúť bootovanie zo siete a hláška zmizne. Keď si menil batériu na doske, je vhodné v BIOSe zvoliť Load default values, niektoré nastavenia sa mohli zmeniť a preto nejde zvuk.

Ja by som skôr hľadal softwérovú príčinu. Najprv by som odinštaloval a znovu nainštaloval ovládače k zvukovej karte...

Raz som riešil tiež takýto problém, všetko sa tvárilo že funguje, ovládače boli nainštalované, Windows sa tváril, že zvuk hrá, dala sa akože meniť aj hlasitosť, ale aj tak bolo ticho. Bola zlá zvukovka na doske.
Naposledy upravil PotPalo : 22.02.10 at 15:27
0 0
bsbs bsbs

bsbs je offline (nepripojený) bsbs

Ako som vymenil batériu už to nahadzovať po každom sputení PC nemusím. Práve som stiahol súbory z linku, ktorý si poslal a reštartoval počítač. Stále to nefunguje. Rádio mi funguje na ovládacom panely NVIDIA nForce mi bliká zvuk (pravé a ľavé repro).
Všetky potenciometre sú na maxime ale zvuk z prehrávanej hudby stále nepočuť. Zrejme naozaj odišiel koncový zosilovač?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať