Zavrieť

Porady

Rezervačná zmluva - zaplatenie zalohy

Dobrý deň, rad by som bol, keby mi niekto vedel povedať ako sa dá brániť voči takému neserióznemu chovaniu aké som dnes zažil. Z autobazáru som chcel kupiť hydraulicku plošinu, dohodol som sa z majitelom bazáru, zaplatil zálohu a podpísal zmluvu o rezervácii vozidla. Dnes som bol dosť prekvapený keď mi zavolal majitel autobazáru, že mi ju za nami podpísanu sumu nedá a že musím dať o 1000 Euro viacej, keď ju chcem. Alebo že mám poslať číslo účtu a on mi zalohu pošle späť. Nehovorím o nákladoch, ktoré mi nastali , ale rad by som vedel či existuje nejaká právna ochrana zákazníka.
Ako som našiel o Občianskom zákonniku pod paragrafom
§ 497
Každý z účastníkov si môže vymieniť odstúpenie od zmluvy a dojednať pre ten prípad odstupné. Kto zmluvu splní aspoň sčasti alebo prijme hoci len čiastočné plnenie, nemôže už od zmluvy odstúpiť, ani keď poskytne odstupné.
len neviem či to k niečomu vôbec povedie.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    alux Pozri príspevok
    Dobrý deň, rad by som bol, keby mi niekto vedel povedať ako sa dá brániť voči takému neserióznemu chovaniu aké som dnes zažil. Z autobazáru som chcel kupiť hydraulicku plošinu, dohodol som sa z majitelom bazáru, zaplatil zálohu a podpísal zmluvu o rezervácii vozidla. Dnes som bol dosť prekvapený keď mi zavolal majitel autobazáru, že mi ju za nami podpísanu sumu nedá a že musím dať o 1000 Euro viacej, keď ju chcem. Alebo že mám poslať číslo účtu a on mi zalohu pošle späť. Nehovorím o nákladoch, ktoré mi nastali , ale rad by som vedel či existuje nejaká právna ochrana zákazníka.
    Ako som našiel o Občianskom zákonniku pod paragrafom
    § 497
    Každý z účastníkov si môže vymieniť odstúpenie od zmluvy a dojednať pre ten prípad odstupné. Kto zmluvu splní aspoň sčasti alebo prijme hoci len čiastočné plnenie, nemôže už od zmluvy odstúpiť, ani keď poskytne odstupné.
    len neviem či to k niečomu vôbec povedie.....
    Bolo v zmluve napísané o akú vec ide a aká je dohodnutá výška ceny?

    alux je offline (nepripojený) alux

    alux
    Bolo presne špecifikované o aky tovar sa jedna aj s číslom VIN a presne udaná aj nákupná cena bez DPH.

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    alux Pozri príspevok
    Bolo presne špecifikované o aky tovar sa jedna aj s číslom VIN a presne udaná aj nákupná cena bez DPH.
    Tak v tomto prípade nemôže len tak odstúpiť od zmluvy. Argumentuj § ktorý si spomenul a ak bude robiť obštrukcie, pohroz mu žalobou.
    Respektíve náhradou škody, cestovné náklady, strata času, strava, telefón, všetko možné.

    alux je offline (nepripojený) alux

    alux
    To je asi pravda, ale nic mi to asi nepomoze. Pokial by aj pristupil na to aby som dostal plosinu v povodnej cene, obavam sa ze by nemusela byt uz v povodnom stave.....

    Rezervačná zmluva - zaplatenie zalohy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.