Zavrieť

Porady

Nevybavena reklamacia

Dobry den,
uz som tu raz pisala ohladom mojho problemu. A chcela by som sa znova informovat od 3.12.2009 mam nevybavenu reklamaciu a do dnesneho dna nemam tovar ani peniaze. Preto by som to chcela posunut dalej cez urady. Ale mam problem v tom ze sice doklad o kupe mam ale nemam doklad o tom, ze tovar bol prevzaty. Chcela by som sa preto informovat ako by som mohla v dalej v tejto veci pokracovat a vyriesit to.
Tovar odomna preberala jeho sekretarka, ktora v sucasnej dobe uz v tej firme nepracuje.
Dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dobry den,

    v Zakone č. 250/2007 o ochrane spotrebitela §18 bod 5 je uvedené: "Predavajuci je povinny pri uplatneni reklamcie vydat spotrebitelovi potvrdenie." bod 6 "Predavajuci je povinny o vybavena reklamacie vydat pisomny doklad najneskor do 30 dni od datumu uplatnenia reklamacie." bod 7: "Predavajuci je povinny viest evidenciu o reklamaciach a predlozit ju na poziadanie organu dozoru na nazretie. Evidencia o reklamacii musi obsahovat udaje o datume uplatnenia reklamacie, datume a sposobe vybavenia reklamacie."
    Odporucam Vam obratit sa na SOI.

    Nevybavena reklamacia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.