Zavrieť

Porady

jazyk slovníka - word

Ahojte, potrebovala by som radu ako zmeniť jazyk slovníka vo worde - na slovenčinu (vo výbere možností nie je), lebo čeština počiarkuje dobre napísané slová ako gramaticky nesprávne. Tiež sa mi stalo, že mi to automaticky prepisovalo (upravovalo) slová - t. j ako by mohli byť v češtine. A neviem, prečo jeden súbor po otvorení mi ukazuje jazyk slovníka - slovenčina, ale tento druhý súbor mi ukazuje čeština - a pritom je to rovnaký program (word). Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Nástroje - Jazyk - Nastaviť jazyk - vybrať slovenčina ako predvolený.

    Alebo zrušiť nekontrolovať gramatiku.

    Možno je zapnutá kontrola automatický zistiť jazyk , preto čeština.
    Naposledy upravil Vlado40 : 25.02.10 at 22:04

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Pozor! Čeština môže byť nastavená aj v samotnom dokumente.
    Môj postup (hlavne pri preberaní cudzích dokumentov) je vybrať celý text (<Ctrl> + A) a nastaviť slovenčinu. Pritom mám vypnuté automatické nastavovanie/prepínanie klávesnice. Aj tak sa prepína.
    Vie niekto poradiť ako sa toho zabaviť? Nie je to až tak dôležité, ale občas to naštve.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Veronika48 Pozri príspevok
    Ahojte, potrebovala by som radu ako zmeniť jazyk slovníka vo worde - na slovenčinu (vo výbere možností nie je), lebo čeština počiarkuje dobre napísané slová ako gramaticky nesprávne. Tiež sa mi stalo, že mi to automaticky prepisovalo (upravovalo) slová - t. j ako by mohli byť v češtine. A neviem, prečo jeden súbor po otvorení mi ukazuje jazyk slovníka - slovenčina, ale tento druhý súbor mi ukazuje čeština - a pritom je to rovnaký program (word). Ďakujem za radu
    Word , ktorý ..???

    ..asi 2007 ...lebo aj mne to robilo zo začiatku , vždy som opravil počeštené slová ....potom sa to samo od seba ...." bože , zázrak " .... nejak upravilo teraz funguje normálne , v slovenčine .

    Akceptuje ju , aj pravopis opravuje ....

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    sthruska Pozri príspevok
    Pozor! Čeština môže byť nastavená aj v samotnom dokumente.
    Môj postup (hlavne pri preberaní cudzích dokumentov) je vybrať celý text (<Ctrl> + A) a nastaviť slovenčinu. Pritom mám vypnuté automatické nastavovanie/prepínanie klávesnice. Aj tak sa prepína.
    Vie niekto poradiť ako sa toho zabaviť? Nie je to až tak dôležité, ale občas to naštve.
    Tú češtinu máš nastavenú v dokumente s českým textom?

    jazyk slovníka - word

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.