Zavrieť

Porady

Kvalifikačné štúdium AJ

Dobrý deň,
mám ukončené magisterské štúdium - 1-4 ZŠ. Rada by som si ho ale rozšírila o kvalifikáciu- anglický jazyk. Aké sú podmienky štúdia(dĺžka, profil, spoplatnenie, podávanie prihlášky, prijímačky...)? Vie mi niekto konkrétne poradiť, kde sa to dá študovať, resp. link ? (naj.-východné SK- PO, KE) Ďakujem
Usporiadat
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
V predošlom akademickom roku začal nasledujúci projekt: Vzdelávanie učiteľov základných škôl v oblasti cudzích jazykov v súvislosti s Koncepciou vyučovania cudzích jazykov v základných a stredných školách:
http://www.educj.sk/buxus/generate_page.php?page_id=173
http://www.educj.sk/buxus/docs/Odpov...ember09_1_.doc
Administrátori vzdelávania frekventantov podľa krajov:
Košický kraj
Administrátor: Dipl. Ing. Beata Menzlová
beata.menzlova@statpedu.sk
0914 325 354
Prešovský kraj
Administrátor: Mgr. Tatiana Paholíková
0914 325 351
Skúste si zistiť informácie ohľadom možnosti štúdia v budúcnosti u administrátorov vzdelávania. Za dané štúdium sa neplatí.
O možnostiach kvalifikačného vzdelávania / v minulosti rozširujúce štúdium/ anglického jazyka sa môžete informovať na štúdijnom oddelení Prešovskej univerzity alebo na štúdijnom oddelení Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach, kde Vám poskytnú potrebné informácie. Toto štúdium je platené.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Vebi34 Vebi34

Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

zdenka131 Pozri príspevok
V predošlom akademickom roku začal nasledujúci projekt: Vzdelávanie učiteľov základných škôl v oblasti cudzích jazykov v súvislosti s Koncepciou vyučovania cudzích jazykov v základných a stredných školách:
http://www.educj.sk/buxus/generate_page.php?page_id=173
http://www.educj.sk/buxus/docs/Odpov...ember09_1_.doc
Administrátori vzdelávania frekventantov podľa krajov:
Košický kraj
Administrátor: Dipl. Ing. Beata Menzlová
beata.menzlova@statpedu.sk
0914 325 354
Prešovský kraj
Administrátor: Mgr. Tatiana Paholíková
0914 325 351
Skúste si zistiť informácie ohľadom možnosti štúdia v budúcnosti u administrátorov vzdelávania. Za dané štúdium sa neplatí.
O možnostiach kvalifikačného vzdelávania / v minulosti rozširujúce štúdium/ anglického jazyka sa môžete informovať na štúdijnom oddelení Prešovskej univerzity alebo na štúdijnom oddelení Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach, kde Vám poskytnú potrebné informácie. Toto štúdium je platené.
Myslím, že prihlasovanie je už na dané jazykové vzdelávanie vyše roka, pomaly dva roky ukončené. Ak môžem poradiť, Pedagogickej fakulte UK v Bratislave prešla akreditácia. Je tam presne aprobácia s kvalifikáciu výučby anglického jazyka na 1. stupeň. Dostali pridelené kredity, štúdium je asi na 2 roky. Pozri si to. Dokonca dávajú takú možnosť, ak sa prihlásia z daného regiónu 15 záujemcovia, budú cestovať vyučujúci do danej lokality, nemusia študenti.
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Vebi34 Pozri príspevok
Myslím, že prihlasovanie je už na dané jazykové vzdelávanie vyše roka, pomaly dva roky ukončené. Ak môžem poradiť, Pedagogickej fakulte UK v Bratislave prešla akreditácia. Je tam presne aprobácia s kvalifikáciu výučby anglického jazyka na 1. stupeň. Dostali pridelené kredity, štúdium je asi na 2 roky. Pozri si to. Dokonca dávajú takú možnosť, ak sa prihlásia z daného regiónu 15 záujemcovia, budú cestovať vyučujúci do danej lokality, nemusia študenti.
Samozrejme prihlasovanie na štúdium je už ukončené. Ja som v príspevku písala :"Skúste si zistiť informácie ohľadom možnosti štúdia v budúcnosti u administrátorov vzdelávania." o budúcnosti.
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
Vebi34 Pozri príspevok
Myslím, že prihlasovanie je už na dané jazykové vzdelávanie vyše roka, pomaly dva roky ukončené. Ak môžem poradiť, Pedagogickej fakulte UK v Bratislave prešla akreditácia. Je tam presne aprobácia s kvalifikáciu výučby anglického jazyka na 1. stupeň. Dostali pridelené kredity, štúdium je asi na 2 roky. Pozri si to. Dokonca dávajú takú možnosť, ak sa prihlásia z daného regiónu 15 záujemcovia, budú cestovať vyučujúci do danej lokality, nemusia študenti.
...len pre ľahšiu orientáciu doplním link, v ňom v prvom odkaze sú info, a niekde pod ním aj prihláška. V info uvádzajú konzultačné pracovisko v SNV napr.

http://www.fedu.uniba.sk/index.php?id=3218

...pri surfovaní po stránkach VŠ pozerajte aj Centrá celoživotného vzdelávania, nielen klasické ponuky štúdia, najmä externého.
0 0
Vebi34 Vebi34

Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

Kamarátka začala učiť v tomto školskom roku, tým pádom nemala možnosť prihlásiť sa do daného vzdelávania. Informovala sa o možnosti dodatočného prihlásenie. Odpoveď dostala takú, že prihlasovanie je ukončené a nové jazykové vzdelávanie nezačne prebiehať skôr, ako sa ukončí prebiehajúce čiže najbližšie 3-4 roky určite nie. A či vôbec nejaké ešte bude, nikto jej nepotvrdil. Ale u nás sa všetko mení zo dňa na deň, tak ...:-)
0 0
Vebi34 Vebi34

Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

pe.pe Pozri príspevok
...len pre ľahšiu orientáciu doplním link, v ňom v prvom odkaze sú info, a niekde pod ním aj prihláška. V info uvádzajú konzultačné pracovisko v SNV napr.

http://www.fedu.uniba.sk/index.php?id=3218

...pri surfovaní po stránkach VŠ pozerajte aj Centrá celoživotného vzdelávania, nielen klasické ponuky štúdia, najmä externého.
Nemôžem Ti pridať bodík, ale je to tak. Mimochodom link, na UNIBA mám od Teba. Vďaka :-) Spolu s kolegynkami máme už na stole prichystané prihlášky.
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
Vebi34 Pozri príspevok
Nemôžem Ti pridať bodík, ale je to tak. Mimochodom link, na UNIBA mám od Teba. Vďaka :-) Spolu s kolegynkami máme už na stole prichystané prihlášky.
Super! Tak sa tam stretneme
0 0
edu21 edu21

edu21 je offline (nepripojený) edu21

Ďakujem vám všetkým za cenné odpovede
0 0
gagus gagus

gagus je offline (nepripojený) gagus

Vebi34 Pozri príspevok
Myslím, že prihlasovanie je už na dané jazykové vzdelávanie vyše roka, pomaly dva roky ukončené. Ak môžem poradiť, Pedagogickej fakulte UK v Bratislave prešla akreditácia. Je tam presne aprobácia s kvalifikáciu výučby anglického jazyka na 1. stupeň. Dostali pridelené kredity, štúdium je asi na 2 roky. Pozri si to. Dokonca dávajú takú možnosť, ak sa prihlásia z daného regiónu 15 záujemcovia, budú cestovať vyučujúci do danej lokality, nemusia študenti.
Ja mam informáciu, ze Bratislava ma akreditaciu a prihlasit sa mozno do 30.4.2010. Štúdium je platené a v prípade potrebného poctu prihlasených budú prijimacie pohovory v rozsahu gymnazialneho uciva. Kvalifikacne studium je v ponuke aj na PgF UKF Nitra, tam sa platí aj za prijímacky a školne je 595€ za semester, štúdium je az trojrocne. V Trnave sa platí 7 000.- Sk za semester a uvedene studium je vraj v procese akreditacie. PgF UK Bratislava otvara studium, ale v Ziline - v Institute priemyselnej výchovy. Štúdium stojí 1990€. Mne to vychádza na tu Bratislavu. Ak mate dalsie info, dajte vediet !
1 0
hudyvin hudyvin

hudyvin je offline (nepripojený) hudyvin

Rada by som obnovila po roku túto tému... Chcela by som sa vás spýtať, či neviete o nejakých terajších možnostiach dopniť si ANGLICKÝ JAZYK pre 1.STUPEŇ!!!
Som Mgr. a v práci mi dali učiť angličtinu na prvom stupni, s tým, že si klalifikaciu doplním... Zrejme by mi toto študium zabezpečilo miesto na dlhsie/ trvalo.. Tak by som sa na to dala... No vobec neviem "kudy- kam".. Som z východu, Bratislava mi velmi v uvahu nepripada... Njalepsie PO, KE, max RK... DAKUJEM za rady
0 0
maminka1 maminka1

maminka1 je offline (nepripojený) maminka1

hudyvin Pozri príspevok
Rada by som obnovila po roku túto tému... Chcela by som sa vás spýtať, či neviete o nejakých terajších možnostiach dopniť si ANGLICKÝ JAZYK pre 1.STUPEŇ!!!
Som Mgr. a v práci mi dali učiť angličtinu na prvom stupni, s tým, že si klalifikaciu doplním... Zrejme by mi toto študium zabezpečilo miesto na dlhsie/ trvalo.. Tak by som sa na to dala... No vobec neviem "kudy- kam".. Som z východu, Bratislava mi velmi v uvahu nepripada... Njalepsie PO, KE, max RK... DAKUJEM za rady

aj ja by som chcela v tejto oblasti poradit, ale s tym, ze ja nemam pedagogicke vzdelanie, ale chcem studovat od septembra predskolsku a elementarnu pedagogiku a ucit na 1. stupni ZS. mohla by som sa prihlasit na taketo studium anglictiny pre 1. stuper ZS? vdaka. ja som zase z trnavskeho okresu, tak budem rada ak by mal niekto info o studiu na trnavskej univerzite...
0 0
hudyvin hudyvin

hudyvin je offline (nepripojený) hudyvin

zatial nikto nic
Ale pre teba- maminka1- podla mna- ak ide o rozsirujuce studium AJ,tak na to sa moze prihlasit ten, ktorý uz pedagogické vzdelanie má a má ukončené MGR... aspon ja tomu takto chapem... ak sa mýlim, tak sa ospravedlnujem... ;-)
Snad nám niekto poradí odbornejsie ;-) A na VS držím palce ))
0 0
adrianka1974 adrianka1974

adrianka1974 je offline (nepripojený) adrianka1974

učiteľka
Tiež som učiteľka na 1. stupni ZŠ. Dosť som zisťovala, kde sa dá doplniť kvalifikácia z angl. jazyka. Kvalifikačné štúdium na dva roky otvára ped. fakulta UK Bratislava (v Žiline, a pri dostatočnom počte uchádzačov možno aj v Sp. N. Vsi), nájdi si stránku fakulty, klikni na celoživotné vzdelávanie a na ponuku. Tiež sa to otvára v Banskej Bystrici, ale na tri roky. Samozrejme všetko je platené.
0 0
adrianka1974 adrianka1974

adrianka1974 je offline (nepripojený) adrianka1974

učiteľka
V Žiline ešte ku kvalifikácii dostaneš 30 kreditov a v Banskej Bystrici predpokladajú až okolo 130, študuje sa síce dlhšie, finančne to bude asi rovnako, ale so 60 kreditmi môžeš rovno na 1. atestáciu. Už len treba urobiť prijímačky.
0 0
adrianka1974 adrianka1974

adrianka1974 je offline (nepripojený) adrianka1974

učiteľka
V Nitre nám do diplomu pri skončení 2. stupňa, teda Mgr. napísali, že sme si mohli urobiť štátnicu z Aj u nich na fakulte a boli by sme kvalifikovaní učiť na 1. stupni. Končila som tam primárne vzdelávanie, ale o tej možnosti som nevedela, tak som bola prekvapená, keď som videla ten svoj diplom.
0 0
gagus gagus

gagus je offline (nepripojený) gagus

Chcela by som opat otvorit tuto temu a spýtat sa na skusenost tých, ktorí uz studuju, alebo dokonca ukoncili kvalifikacne studium Aj, ktore sa realizuje v Žiline, ale patri pod FF UK Bratislava.
Zaujima ma, aka je uroven studia, kolko sa plati a pod. Ozve sa niekto ?
0 0
gagus gagus

gagus je offline (nepripojený) gagus

Ucitelia 1.-4. mohli absolvovat studium cez ŠPU, maju to zadarmo, ale ci bude takato moznost aj do buducna neviem
0 0
gagus gagus

gagus je offline (nepripojený) gagus

Kde by som si mohla pozriet kolko kreditov je za studium ? Dakujem za odpoved
0 0
gagus gagus

gagus je offline (nepripojený) gagus

Ahoj poradaci, precitala som si vyhlasku 445/2009 a nie je mi jasne, v ktorom pripade sa za kvalifikacne studium priznavaju kredity (odvolavaju sa na §8, ods.1, pismeno c./zakona ) a v ktorom pripade nie (§3 ods.1, pismeno a./ a b./) Poradte prosim !
0 0
danielag70 danielag70

danielag70 je offline (nepripojený) danielag70

ja viem že naša zástupkyňa chodí na AJ pre 1. stupeň do Prešova...a ešte rok bude...ozvi sa ak chceš info na môj mail...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať