Zavrieť

Porady

neprevzatie tovaru

Mohli by ste mi poradiť?
Od jednej firmy sme si objednali jeden tovar, pretože bol o 10 eur lacnejší ako u nás v obchode. Rátali sme poštovné, nejaké cca 3-4 eur, pretože firma cenu za prepravu neupresnila. Pri objednavke sľúbili, že tovar príde do jedného týždňa. Po dvoch týždňoch, keď tovar nechodil, sme sa im ozvali a oni sľúbili, že tovar príde v stredu, neprišiel ani vo štvrtok, až v piatok mi poslali e-mail, že tovar poslali cez DPD a suma je nakoniec ešte drahšia o 2 eur ako by sme to kúpili u nás. Paradox, tovar neprišiel ani v piatok. Dnes je sobota a ja mám sto chutí ho vôbec neprebrať, nakoľko nedodržali dodaciu lehotu, aj cena je drahšia o 12 eur ako sľubovali.
Chcem sa opýtať ako to je, keď od prepravnej spoločnosti tovar neprevezmem a nezaplatím, či ma môžu nejako sankciovať. Kto tú prepravu vlastne zaplatí, tá firma, ktorá to posielala?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pošli im napr. mail , že objednávku rušíš z dôvodu: ....
    Ak ho ešte neposlali, budú radi, že si dal vedieť vopred.

    Ak tovar neprevezmeš, v strate je predajca.
    Zopár debát z "opačnej strany" nájdeš tu :

    http://www.porada.sk/t123537-neprevzatie-dobierky.html
    http://www.porada.sk/t107638-neprevzatie-tovaru.html

    Liana30 je offline (nepripojený) Liana30

    Liana30
    Ďakujem za odpoveď, ale oni mi písali e-mail, že tovar už poslali a až z toho e-mailu som sa dozvedela, že koľko budem celkovo platiť.
    Ešte raz dik.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.