Zavrieť

Porady

Dočasná práceneschopnosť

Vedel by mi prosím niekto poradiť, či je možná účasť na občianskom (nie trestnom) súdnom pojednávaní počas dočasnej práceneschopnosti? Predpokladám, že nie je, ale možno je taká možnosť, pokiaľ ju povolí lekár. Nikde som sa k tejto tématike nedopracoval a nemám ani predstavu, ktorý zákon alebo iná forma legislatívnej úpravy by to mohla riešiť. To isté by som sa chcel opýtať na prípad podania trestného oznámenia občanom, ktorý je na PN, či môže fyzicky - osobne takéto oznámenie podať? Ďakujem za cenné rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Máš na mysli, že či nepôjde o porušenie liečebného režimu či..
    Je taká možnosť - keď niečo súrne potrebuješ vybaviť ... nahlásiť to na SP (presný termín).

    ... ale väčšinou je PNka využívaná ako dôvod neúčasti na pojednávaniach
    Naposledy upravil Katy a R : 27.02.10 at 22:17

    Peter 72 je offline (nepripojený) Peter 72

    Peter 72
    No práve som myslel ten opačný prípad, nie keď mám PN, že sa nezúčastnim na súde ospravedlnením, ale keď som sa zúčastnil súdu-pojednávania počas PN. Ide o to, či to nemôže byť napadnuteľné druhou stranou, že všetky úkony sú neprávoplatné pokiaľ sa na to príde, alebo že je pojednávanie neplatné. Niečo v tomto duchu. Tzn. či som oprávnený robiť akékoľvek právne úkony, čo sa týka súdov a polície počas PN, ktoré niekto nemôže potom napadnúť, že sú neprávoplatné, lebo som bol PN, z čoho potom môže byť ďalší postih. Ďakujem za všetky cenné rady a poznatky.
    Naposledy upravil Peter 72 : 28.02.10 at 06:41

    Dočasná práceneschopnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.