Zavrieť

Porady

Nákup tovaru v EU a europske daňove identifikačné číslo?

Dobry den,
chceli by sme poradiť.
Chceli by sme kupovať tovar od zahraničneho dodávateľa (v rámci EU), ktorý od nás vyžaduje "europske identifikačné číslo".
Nie sme si istí, či ide o ič-dph v europskom formáte, t.j. s prefixom SK, alebo existuje aj europsky formát "obyčajného" ičo?

Ak ide naozaj o europske ič-dph, je možné oň požiadať, aj ked naša firma NIE JE platcom DPH?
AKo postupovať dalej?

Vdaka za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Tak existuje "europsky formát slovenského IČO alebo neexistuje ???

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ak chcete kupovať tovar a nie ste platiteľmi DPH, tak oznámite dodávateľovi, že nie ste platiteľmi DPH a bude vám tovar faktúrovať s daňou. Pozor pri odbere nad 13941,45 EUR ste povinní sa registrovať podľa §7 ods. 1 zákona o DPH, čo je ale pre vás nevýhodné a je lepšie sa zaregistrovať za dobrovoľných platiteľov podľa §4 zákona o DPH.
    http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...-2010-a.html#7

    katya5 je offline (nepripojený) katya5

    katya5
    tuto istu otazku som riešila aj ja. malo by to byt normalne dičo akste platcom dph. ak nieste tak VAT eu number- ako tomu hovoria nemate a budu vam učtovat celu cenu aj s DPH.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Je to IC DPH. Ten format je univerzalny. To je to co sa ti zacina na SK.
    Niektore krajiny to volaju VAT, my to volame DPH, kazdy to vola inak. Preto to niektori volaju Europske, lebo v niektorych krajinach maju niektore firmy este IC DPH v starom vnutrostatnom formate neprisposobene europskej norme, U nas vsetky IC DPH su prisposobene Europskej norme. Cize ide tu o nase IC DPH.

    Nákup tovaru v EU a europske daňove identifikačné číslo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.