Zavrieť

Porady

Podklady na mzdy

Dobrý deň, prosím vás, čo všetko majú obsahovať podklady na mzdy riaditeľky MŠ bez právnej subjektivity? Pretože mi kážu vypočítať jednotlivé položky, ale ja nemám ekonomickú školu, viem im dať len dochádzku, tarif. plat, ale o výpočte jednotlivých položiek nemám ani šajnu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fany1000 je offline (nepripojený) Fany1000

    Fany1000
    ??? Nerozumiem. Aké podklady? Ja dávam na začiatku mesiaca tabuľku, v ktorej sú odpracované dni, dovolenky, PN-ky všetkých zamestnancov. Vždy, keď je nejaká zmena (napr. zmena vo výške príplatku za triednictvo, zmena platových stupníc...) to dávam mzdárke na OU a žiadam podpísať prevziatie, ale inak nedávam nič. Ešte na začiatku šk. roka: zmennosť, triednictvo. Skús sa opýtať, čo majú na mysli, nech ti to napíše. Inak naozaj neviem.

    zeppka je offline (nepripojený) zeppka

    zeppka
    Takú tabuľku im dávam aj ja, ale chcú, aby som vypočítala, koľko má dostať konkrétny zamestnanec napr. za 18 odprac. dní, za 2 dni dovolenky, za 1 deň paragrafu a pod.
    Myslím, že to odo mňa nemajú žiadať - veď nemám na to príslušné vzdelanie, zákony sa stále menia, myslím, že výpočet je už náplňou práce mzdovej účtovníčky, nie mojou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.