Zavrieť

Porady

Prázdniny

Ahoj poraďáci. Nejako je stále viac prázdnin a stále toľko isto dovolenky. Potom stále len zastupujeme a naháňame náhradné voľno na vykrytie prázdninových dní.Ako to riešite vy ? Alebo vaši šéfovia?Existuje niečo ako práca na doma ?Aj keď viem,že zo zákona nie.Čo s tým?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Ilika Ilika

Ilika je offline (nepripojený) Ilika

rada by som dodala, že tí pedagógovia, čo stoja za katedrou viac ako 25 rokov vedia len skutočne čo to prácovať s dnešnými žiakmi. Je to stále náročnejšia a náročnejšia úloha a nepriamo úmerne stále menej a menej doceňovaná....
Ak spoločnosť si nebude vážiť prácu učiteľa, ako to môžme očakávať od žiakov....?!








gadula Pozri príspevok
Nuž - takýto názor môže vysloviť len niekto, kto "nemá za ušami". Klobúk dolu. Ale je tu aj iný pohľad. Som pred dôchodkom. Z bežných dôvodov (sťahovanie, výmena bytu) som 4x vymenil školu. Ani v jednej!!! z nich (a viem že ani v ostatných, ktoré poznám) počas prázdnin (VŠETKÝCH!!!) neboli administratívne pracovníčky v škole - veď nebolo(?) čo robiť... Pardón, jedna! z nich dvíhala (do 12.00) prípadné telefonáty. A priam sa hnevali (za podpory vedenia) na učiteľov, ktorí si chceli dorábať svoju vzmáhajúcu sa administratívu - že čo tam vlastne chcú?!?!? (Hmm - áno, videli sme, ako ONI tam nie sú.) Takže JA SA PÝTAM: sú?, alebo nie sú? administratívne pracovníčky na školách výnimkou??? Otázku kladiem NIE zo závisti, ale zo zatrpknutosti. Pokladám priam za šikanovanie učiteľov, keď sa im vyhadzujú na oči tzv. "prázdniny". Apropo: ZLÝ učiteľ nemá byť trpený v školstve, ja píšem za tých NORMÁLNYCH, ktorí si svoju lásku k povolaniu odtrpia. A to aj napriek nedôstojným vetám typu: "...čo tí učitelia vlastne chcú, veď.............." :-(
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Ak spoločnosť si nebude vážiť prácu učiteľa, ako to môžme očakávať od žiakov....?![/QUOTE]

Ja sa spýtam ináč.
Kto si bude vážiť učiteľa, keď si ho neváži on sám?!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať