Zavrieť

Porady

s.r.o so sídlom na Slovensku, výkon práce v Rusku, ako je to s odvodmi?

Dobrý deň,

Mám založenú s.r.o.čku na základe živnosti, vykonávam stavebne práce. Dostal som zaujímavú ponuku pre svojich zamestnancov na prácu v Rusku, na dlhšiu dobu (1-3roky), vybavenie pracovného povolenia je zabezpečené, avšak neviem, ako by to bolo s platením odvodov a daní zo zisku, či to všetko bude treba odvádzať v Rusku (čo by bol asi problém), alebo to môžeme odvádzať aj na SR. Neviete mi niekto poradiť, či to teda stačí všetko platiť klasicky na SR, akurát s tým, že miesto výkonu práce je v Rusku? Prípadne uzavrieť s poisťovňou dodatočné poistenie? Ďakujem Vám za akúkoľvek radu.
Naposledy upravil Branislav_ : 02.03.10 at 18:24
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Podla platneho pravneho poriadku nasho aj toho v Rusku, budes musiet platit dane a odvody za nich v Rusku. A hlavne budes musiet mat firmu zalozenu tam. Lebo tam budes dlhodobo poskytovat zdanitelne plnenie a nejde o tzv. cezhranicne poskytovanie sluzieb. Bude to cele spadat pod Rusku legislativu. Ak si tam zriadis len organizacnu zlozku, tak budes platit dane tam a u nas budes doplacat do 19 % a budes si teda davat DP z prijmov PO tiez. Tak ti poviem, najlahsie bude zalozit si firmu tam a zamestnavat Slovakov tam. Tak ci tak tam budu potrebovat tajomsie zdravotne poistenie. Ale cele je to velmi zlozite. To nie je len tak. Toto je na velmi dlhu konzultaciu s pravnikom specializujucim sa na medzinarodne a na ruske pravo. Taka konzultacia ta vjde od 200 do 500 Eur za hodinu. ak chces, poznam niekolkych tak poslem kontakt na poziadanie.

    s.r.o so sídlom na Slovensku, výkon práce v Rusku, ako je to s odvodmi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.