Zavrieť

Porady

Kto mi vyčísli vzniknutú škodu?

Ahojte, mam jednu naliehavu otazocku. Kde sa mam obratit, alebo na koho v pripade, ze moj pozemok zatopila voda z neupraveneho potoka. Kto vycisli skodu, ked pozemok nie je poisteny. Svoju skodu si vycislim sama, mam na mysli uradnu vysku skody. Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Mam pocit, ze skody sposobene "vis maior", teda vyssou mocou, ak nie si poistena pre zivelne pohromy, budes musiet znasat iba sama, z vlastneho vrecka.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    wegamizi Pozri príspevok
    Ahojte, mam jednu naliehavu otazocku. Kde sa mam obratit, alebo na koho v pripade, ze moj pozemok zatopila voda z neupraveneho potoka. Kto vycisli skodu, ked pozemok nie je poisteny. Svoju skodu si vycislim sama, mam na mysli uradnu vysku skody. Vopred dakujem.
    Škodám sa dá PREDCHÁDZAŤ , príslušnými úpravami napr.zregulovanie potoka.

    Určite tento potok bol rozvodnený aj viac krát predtým.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Neviem, k čomu potrebuješ vyčísliť škodu, ked nie si poistená.
    Ale môžeš si objednať napr. súdneho znalca, ktorý Ti za poplatok sumu vyčísli.

    Tvoja otázka asi súvisí s témou : http://www.porada.sk/t100220-co-s-po...m-pozemku.html

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    arizona Pozri príspevok
    Neviem, k čomu potrebuješ vyčísliť škodu, ked nie si poistená.
    Ale môžeš si objednať napr. súdneho znalca, ktorý Ti za poplatok sumu vyčísli.

    Tvoja otázka asi súvisí s témou : http://www.porada.sk/t100220-co-s-po...m-pozemku.html
    Dobry postreh, presne tak.
    Aby som odpovedala aj na predchadzajuce prispevky, tak asi takto. Nepotrebujem to pre ziadne statistiky, ale pre mna. Jedna sa o to, ze uz som viackrat upozornila povodie, aby si upravili koryto potoka, lebo na pozemku chcem podnikat. Nakolko sa tento potok neustale vylieva z koryta a brani mi v podnikani, chcem vymahat vzniknutu skodu od povodia. Preto potrebujem nejakeho znalca, ale neviem akeho. Vie niekto? Sudneho znalca s akym zameranim?

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Laco-monter Pozri príspevok
    Škodám sa dá PREDCHÁDZAŤ , príslušnými úpravami napr.zregulovanie potoka.

    Určite tento potok bol rozvodnený aj viac krát predtým.
    Ano, o toto sa snazim uz dva roky. Vysledok? Opat rozvodneny potok a znehodnoteny moj majetok.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    keď je na pozemku tráva, zelenina, a pod. tak znalca z poľnohospodárstva, keď traktor, auto, z oboru doprava, zoznam znalcov je na súde, zoznam najdeš aj tu http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?p...=l5/ztpfaq.htm

    plackoo je offline (nepripojený) plackoo

    plackoo
    wegamizi Pozri príspevok
    Dobry postreh, presne tak.
    Aby som odpovedala aj na predchadzajuce prispevky, tak asi takto. Nepotrebujem to pre ziadne statistiky, ale pre mna. Jedna sa o to, ze uz som viackrat upozornila povodie, aby si upravili koryto potoka, lebo na pozemku chcem podnikat. Nakolko sa tento potok neustale vylieva z koryta a brani mi v podnikani, chcem vymahat vzniknutu skodu od povodia. Preto potrebujem nejakeho znalca, ale neviem akeho. Vie niekto? Sudneho znalca s akym zameranim?

    Sama ??
    Jemne povedané nesmierny optimista.
    PS
    Kto bude definovať "upravené koryto" ?
    /Bráni mi v podnikaní/ je príliš vágny pojem oproti - /spôsobil mi škodu/.

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    plackoo Pozri príspevok
    Sama ??
    Jemne povedané nesmierny optimista.
    PS
    Kto bude definovať "upravené koryto" ?
    /Bráni mi v podnikaní/ je príliš vágny pojem oproti - /spôsobil mi škodu/.
    Preco myslis, ze optimista. Mas ine skusenosti? Alebo nemam na to pravo?
    Ano, voda mi brani v podnikani, preto mi sposobila skodu, teda ušlý zisk. Mam zmluvu z buducim majitelom, ze do urciteho datumu musim pripravit pozemok do zmluvou urceneho stadia. Ak to nestihnem, budem mat financne povinnosti. Ked je na pozemku po kolena vody, nedostanu sa tam ani mechanizmy, nehovoriac o ludskej pracovnej sile. Takze pre niekoho je potocik nadhera, pre mna hotova katastrofa. A to, ze potok nema upravene dno, na to mam papier, lebo je charakterizovany ako meandrujuci.

    plackoo je offline (nepripojený) plackoo

    plackoo
    wegamizi Pozri príspevok
    Preco myslis, ze optimista. Mas ine skusenosti? Alebo nemam na to pravo?
    Ano, voda mi brani v podnikani, preto mi sposobila skodu, teda ušlý zisk. Mam zmluvu z buducim majitelom, ze do urciteho datumu musim pripravit pozemok do zmluvou urceneho stadia. Ak to nestihnem, budem mat financne povinnosti. Ked je na pozemku po kolena vody, nedostanu sa tam ani mechanizmy, nehovoriac o ludskej pracovnej sile. Takze pre niekoho je potocik nadhera, pre mna hotova katastrofa. A to, ze potok nema upravene dno, na to mam papier, lebo je charakterizovany ako meandrujuci.
    Nemám skúsenosti,ale možno by ti tu nejakí právnici povedali,koľko už bolo na Slovensku vynesených rozsudkov so škodou typu "čo by som - keby som" .
    A škodu ešte nemáš - si iba v omeškaní voči "POV".Budeš ju mať,ak si budúci majiteľ uplatní voči tebe sankcie (nemáš v zmluve s ním "vis major" ?????? ).
    Meandrujúci - u mňa znamená že okolitý terén je voči hladine nízky / rovinatý / náplavový a potok má nízky spád.
    Na to ti môže povodie napríklad odpovedať "iným papierom" , že :
    - prehĺbenie dna vzhľadom na spád nemá význam
    - zvýšenie brehov detto - iba by sa bod vyliatia posunul pár sto metrov
    - ( pcháš sa do "záplavového - retenčného územia" )
    a pod. - ja to tam nepoznám .

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    wegamizi Pozri príspevok
    Ahojte, mam jednu naliehavu otazocku. Kde sa mam obratit, alebo na koho v pripade, ze moj pozemok zatopila voda z neupraveneho potoka. Kto vycisli skodu, ked pozemok nie je poisteny. Svoju skodu si vycislim sama, mam na mysli uradnu vysku skody. Vopred dakujem.
    No asi sa treba dať poistiť v nejakej poisťovni. A potom by škody hradila poisťovňa.

    plackoo je offline (nepripojený) plackoo

    plackoo
    marjankaj Pozri príspevok
    No asi sa treba dať poistiť v nejakej poisťovni. A potom by škody hradila poisťovňa.
    Len aby .

    Musí to byť precízne formulované.

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    marjankaj Pozri príspevok
    No asi sa treba dať poistiť v nejakej poisťovni. A potom by škody hradila poisťovňa.
    Poistovna mi tento pozemok nechcela poistit pre neriesene moznosti zaplav. Ak nejaku poznas, ktora poisti aj taketo pozemky, tak doporuc, budem rada.

    plackoo je offline (nepripojený) plackoo

    plackoo
    wegamizi Pozri príspevok
    Poistovna mi tento pozemok nechcela poistit pre neriesene moznosti zaplav. Ak nejaku poznas, ktora poisti aj taketo pozemky, tak doporuc, budem rada.
    Už to ti naznačilo "drobné" riziko.

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    plackoo Pozri príspevok
    Už to ti naznačilo "drobné" riziko.
    Aj poistovne su len podnikatelsky subjekt, takze ich nazorom by som sa moc nechcela riadit.
    Ale dakujem, nieco podniknem, asi si to dam ohodnotit ako nehnutelnost, a to bude moj odrazovy mostik.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    wegamizi Pozri príspevok
    Aj poistovne su len podnikatelsky subjekt, takze ich nazorom by som sa moc nechcela riadit.
    Ale dakujem, nieco podniknem, asi si to dam ohodnotit ako nehnutelnost, a to bude moj odrazovy mostik.
    No v posledných rokoch bolo na Slovensku dosť záplav a neviem ako to riešili tí, čo neboli poistení. Vláda sa veľmi nepretrhla. Ide o stavebný pozemok? Máš tam nejaké budovy? Ak je to zaplavované, tak neviem, či tým bude budúci majiteľ nadšený. Je to niekde pri kúpalisku?

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    marjankaj Pozri príspevok
    No v posledných rokoch bolo na Slovensku dosť záplav a neviem ako to riešili tí, čo neboli poistení. Vláda sa veľmi nepretrhla. Ide o stavebný pozemok? Máš tam nejaké budovy? Ak je to zaplavované, tak neviem, či tým bude budúci majiteľ nadšený. Je to niekde pri kúpalisku?
    Ano, ide o stavebny, polohovo dost lukrativny, pozemok. Budovy tam zatial nemam, ja chcem pozemok pripravit pre buduceho majitela. Nie je to pri kupalisku, je to pri Swedwoode, takze priemyselna zona. Uz ma to v tych Malackach moc nebavi, so vsetkym je problem. Najprv sa vzdy od kompetentnych dozviem co nemozem, az potom asi 1% co mozem. Kde nepomaha zdravy sedliacky rozum, tam mi pomoze teda zakon ( aspon si myslim ). Poznas Malacky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.